Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma dwa 12 voltowe to masz rozruch na 24V!

Nie koniecznie! jeśli aku sa połączone równolegle, to prąd wyjściowy i tak jest 12V, tylko łączna pojemnośc aku liczona jest razy 2, a najlepiej to sprawdzić co napisane jest na rozruszniku, 12 czy 24V.

Natomiast Peronco do tego przełącznika, to nie jest to, to jest poprostu łącznik aku, z którego prąd rozruchowy i tak jest 12 V, gościu przecierz pisze, że nie potrzeba zmieniac rozrusznika na 24V, więc to tak samo jak byś połaczył dwa aku 12V równolegle, to i tak masz nadal 12V, tu chodzi o taki przekaźnik, co normalnie jest instalacja pojazdu na 12V, tylko w momencie rozruchu przekaźnik łączy dwa aku szeregowo i prąd na rozruch jest 24V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natomiast Peronco do tego przełącznika, to nie jest to, to jest poprostu łącznik aku, z którego prąd rozruchowy i tak jest 12 V, gościu przecierz pisze, że nie potrzeba zmieniac rozrusznika na 24V,

Mnie się wydaje - choć głowy bym nie dał - że to jest TO u mnie fabryczny przełącznik 12/24 wygląda niemal identycznie. Jak wspominałem był w RPT artykuł na ten temat i pisało że rozrusznik 12V z MTZ wytrzymuje prąd 24V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie aku sa spięte "mostkiem" to chyba jest 24V wtedy(szeregowo?). Tak?? Jak mam taki układ to w całej instalacji jest 24V?? Ide lukne na rozrusznik jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale rozrusznik 12V nie wytrzyma 24V na dłuższą mete, nawet przy MTZie. Aero nawt jeśli rozrusznik będziesz miał 24V to reszta instalacji i tak będzie 12V, zerknij np na żarówki, przerywacz kierunków, itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I (słowo zostało usunięte)... na rozruszniku ciąg cyferek wybity i nic poza tym godnego uwagi... to czyli mam gdzies wsadzone to cudo co tylko na rozruch daje 24V czy tez mam połączone równolegle?? Ale z kolei aku są spięte tym "mostkiem", wiec wyglada na to ze to jednak szereg...A jesli szereg to na wyjsciu mam 24V caly czas, a ten przemiennik to jest moze z 24V na 12V (czyli na te wszystkie inne odbiorniki)??

Ale namotalem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I Ale z kolei aku są spięte tym "mostkiem", wiec wyglada na to ze to jednak szereg...A jesli szereg to na wyjsciu mam 24V caly czas,
Jeśli masz połączone - z + to masz szereg i napięcie się sumuje, jeśli + z + a - z - to napięcie zostaje tylko sumuje się pojemność akumulatorów. LUDZIE czyście do szkoły nie chodzili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chodziłem, tylko zawsze zapominam, co jest równoległe, a co szeregowe Ja mam na bank 2 x 12V ale instalacja jest na 12a nie 24/ Musze jeszcze tylko zerknąć, co jest napisane na rozruszniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sie chodziło i chodzi nadal to ja mam chyba tak ze - z - czy tam + z + nie wiem bo nie chciało mi sie czyścic akumulatora żeby zobaczyć. U mnie na rozruszniku dużo cyferek z czego nie dalo sie nic wyczytac, no i cos po rusku na K.... to chyba firma czy cos, no i oczywiście cdiel'ano.... a dalej nie widac bo rama. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mog wydierżat i paszoł prawierit, szto napisano na maim startiorje. S pierwa ja nie mog najti, no naszoł nebalszyje bukwy, sredi kotorych ja uwidieł ćisło 12 z bukowoj B. Znacit eto, startior rabotajet z napriażieniem 12 wolt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"12V" będzie napisane tak samo, czy to po rosyjsku, angielsku, czy po polsku, a to co zaczynało się na "K", to tam było napisane jaka jest moc rozrusznika w kW, lub KM, a przed tym zawsze podane jest napięcie, czyli 12, lub 24V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A desz Ty naszol 12??Na samym startiore?? Ja ne baczyl dobre bo uze zmerkalo troszq ;/ a baterejki ne miel jak kolo sebe z kat jestes Peron?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba wiedziałbym co to by bylo gdyby byly cferki i kw...

Chodzilem sprawdzic i KZATZ pisze (po rusku oczywiscie) to ,to o czym pisałem.

A w ciągu cyferek nie bylo 12 ani V ani kW... Ale od silnika i od ramy cos jest nasmarowane jeszcze, i pewnie tam wszyskie dane sa zawarte...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z łódzkiego jestem. 12B oznacza 12V. Rosjanie wszystkie oznczenia piszą w swoim języku i przy pomocy swoich liter. U nich nawet na salonach VOLVO pisze BOLBO, a VOLT to BOLT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ze mnie (słowo zostało usunięte) hehe U siebie znalazles to w tym ciagu cyfr?? Chyba u mnie tez coś takiego było, pamietam ze na koncu tego ciagu bylo 88.A co robiliscie u siebie z tymi łączeniami gumowymi (kolo rury filtra powietrza) przewodow od ukladu kierowniczego zeby nie ciekło z nich??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ciąg jakiś napis, ciąg cyfr a sam symbol 12B jest jakby pod ramą. U mnie był troche zatłuszczony, ale przetarłem go i wyraźnie widać. Ktoś tam mówił, że spod kolektora się olej sączy? Prawdopodonie za dużo oleju nalałeś do osadnika w filtrze powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, poziom oleju w filtrze nie był zmieniany, po wymianie filtra cały czas to samo i bylo ok. Czasem przy dużym obciążeniu motoru tak się dzieje... ale nie zawsze..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Panowie czym dokladnie wygluszyc i uszczelnic kabine w MTZ?jakies pianki do okien,uszczelki itp??poradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co glosno?? Ja swoim teraz latam bez tapicerki pod budzikami i jest znośnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do drzwi proponowałbym uszczelki samoprzylepne do okien w marketach są za grosze a i tak po roku odpadną chyba że na super glue przywalisz. najgorzej z osłonami pod kierownicą i podłogą najlepsze coś w stylu z pod maski samochodu, może poszukaj na szrocie i obedrzyj ze skóry jakiegoś przeważnie w każdym dieslu to było i w niektórych benzynach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

star miał takie aluminiowe cudo na pokrywie silnika na podłogę by się nadawało a starów na złomie od groma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no glosno bo sie zrobilo bo byl u mechanika,podloge wyciagali i mi wyje... cale wygluszenie ktore mialem wczesniej.teraz szukam jakis pomyslow na jeszcze lepsze wygluszenie.

Ci powiem ze drzwi i okna to jeszcze maja dobre uszczelki.najgorzej jest z podloga i kokpitem bo to odrazu przy silniku.dach juz wygluszylem taka pianka jak w lozkach montuja tylko o grubosci 2cm.powinno byc dobrze.mysle czy podloge tez tym okleic z gory.i najgorszy ten kokpit:/

a Ty jezdzisz w sluchawkach ze mi dajesz taka porade??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no glosno bo sie zrobilo bo byl u mechanika,podloge wyciagali i mi wyje... cale wygluszenie ktore mialem wczesniej.teraz szukam jakis pomyslow na jeszcze lepsze wygluszenie.

Ci powiem ze drzwi i okna to jeszcze maja dobre uszczelki.najgorzej jest z podloga i kokpitem bo to odrazu przy silniku.dach juz wygluszylem taka pianka jak w lozkach montuja tylko o grubosci 2cm.powinno byc dobrze.mysle czy podloge tez tym okleic z gory.i najgorszy ten kokpit:/

a Ty jezdzisz w sluchawkach ze mi dajesz taka porade??

Ja w swoim dodatkowo dociołem i położyłem na podłogę stary kawałek dywanu oraz matę wysiszającą z peugeota dopiero na to dałem dywaniki,pod kokpit także przykleiłem wyciszenie,w ciągniku zrobiło się bardzo cicho aż nie mogłem się przyzwyczaić do tej ciszy,zrób tak samo a nie pożałujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to zrobie tak ze przykleje na calej podlodze ta pianke ktora wczesniej oklejalem i na to poloze stary dywan a na dywan te gumowe dywaniki.A kokpit okleje bardzo dokladnie tez ta pianka.bedzie dobry efekt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi