Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

S-Piotr przywykniesz. Tylko niektóre biegi trzeba z wyczuciem i sprzęgło na dwa razy. To kwestia przyzwyczajenia i wprawy. Tak samo jak układ biegów. Nie bez przyczyny mówi się, że coś jest poje... jak biegi w ruskim ciągniku:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też tak mam i to nie jest gwizd tylko wycie, raczej sie to nie uspokoi a pozatym mozesz jeżdzic wszystko jest wporządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie na szybie jest naklejka z układem biegów i prędkościami na poszczególnych biegach . To jest chyba najlepsza rzecz w tym traktorze , naprawdę wspaniale ułatwia pracę z tą skrzynią biegów i dobór biegów . czemu coś takiego rzadko widzę w innych ciagnikach przecież w takim MTZ jeśli ktoś nigdy tym nie jeździł obsługa skrzyni to niemal jak nauka chińskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ruskie sprzęty, to jednak klasa, a co do pługa dla S Piotra, to bierz chłopie obrotówe, zaoszczędzisz dużo czasu i kilometrów podczas orki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to radze z tymi biegami ale ojciec dla niego to masakra bo to nie 60-tka .Gdy szukałem ciągnika to oglądałem MTZa z 88r on miał taką kasete na prowadzenie lewarka biegow .czy to jest w sprzedaży ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta kaseta to była chyba jak były biegi pośrodku , ale jak dźwignia jest z boku to już pewnie jej nie było .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie pomocy!!! Zapowietrzał się wam kiedyś MTZ? ja walcze z nim juz chyba z miesiąc i nie moge dojść do ładu, uszczelniłem go całego i nic nie pomaga, zmuszony będe wymienić chyba pompke zasilającą. Pomóżcie jeśli potraficie.

Pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przeczyściłes filtr paliwa I najlepiej sprawdź przewód ten co idzie od zbiorników do tego filtru może jest przytkany. Najczęście to sie zatyka na samym końcu tego przewodu obok filtra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

filtr mam nowy przyjacielu, odstojnik czysty jak łza a węzyki wszyściutkie nowe bo myślałem ze któryś się poprosru przytarłi tam łapie powietrze ale nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wymieniłem wszystkie podkładki, uszczelki i wszystko co było mozliwe do wymienienia, a ze zbiornika leci normalnie nie zapycha sie, pozatym jakieś 3 lata wstecz czyściłem zbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiec moze byc tak albo zatkany odpowietrznik w zbiorniku lub pompka paliwowa do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odpowietrznik tez ok, tak więc juz chyba zostaje tylko pomka, chciałe sie tylko upewnić czy czegoś nie przeoczyłem.

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pompie zasilającej są takie małe plastykowe zaworki w kształcie grzybka, dociśnięte sprężynką, znajdują sie pod takimi śrubami, jak w pompie od 360, śruby na duży śrubokręt, a w MTZ nie pamiętam, ale na klucz 17 chyba, odkręć i sprawdź je, u mnie kiedyś sie jeden z tych zaworków skończył, rozklepał sie i też paliwa nie ciągnął i stale sie zapowietrzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam.potrzebuje obciazniki oryginalne do MTZ.ma ktos moze na sprzedaz???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki sprawdziłem i u mnie te grzybki nie są złe, rzekł bym nawet prawie nowe, ale troszke je przepolerowałem i sie zobaczy narazie jest ok, dzieki wszystkim za podpowiedzi......

Pozdr......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o MTZ 52? Chodzi mi o moc, ile skib uciągnie w gł. orce, awaryjność, czy jest ekonomiczny?

Wg Was to jest lepszy ciągnik od c-360?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Raf3, chyba nie wiesz, co piszesz, przecież C-360 nie dorasta nawet do pięt ruskowi, komfortowa kabina, zużycie paliwa o wieeeeeele mniejsze, jak w 360, siła uciągu (4 skiby bez dymku), silniki nie do zajechania (reszta też bezawaryjna), super tanie części, szerokodostępne.

Jeśli masz dylemat, co wybrać, z całą odpowiedzialnością polecam MTZ!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim MTZ, jak go miałem, jedynie z rozdzielacza hydrauliki troche przeciekało, ale systamatyczne mycie (skrzyni pod kabiną) nie pozwalało na wielkie zabrudzenie, ale masz racje, to są uroki MTZ, z resztą 360 też nie jest "hermetyczna".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi