Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi biegami to nie jest tak po kolei, bo po 7na reduktorze jest cała 5

5 reduktor-8km/h

4-8,9km/h

6 reduktor-9,3km/h

5–10,5km/h

7 reduktor 11,5km/ha

6–12,3km/h

8 reduktor-13,6km/h

7-15,2km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pomiędzy 7 z reduktorem a ,,całą'' piątką jest 1km/h różnicy. To nie dużo i skoro piszesz że daje sobie radę na 5 nawet gdy jest sucho, to może i by dał rade, zawsze można troszke płycej na moment wziąść i jak spadnie opór znowu przydusić głębiej. lepiej tak niż po podorywce,albo talerzówce tłuc się jeszcze z bronami po polu żeby wyrównać ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MTZ 82sa chodzi w agregacie sicernskowym unia Grudziądz na 6 łap zainteresowani wiedza ze są to dosyć duże łapy. Ciągnik daje sobie świetnie rade nie ma problemu z utrzymaniem dosyć dużej prędkości. A co do przodu to nie podrywa go wprawdzie mam 450 kg obciążenia z przodu (standardowe), mimo że agregat ma zabezpieczeni sprężynowe.

Ktoś wcześniej pytał o agregaty innej firmy wiem, że podobne agregaty robi Brodnica ora inni producenci tylko, że łapy są węższe oraz materiał jest gorszej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wie ktoś może coś więcej o Pronarze 804a (z brazylijską skrzynią biegów za 69 tyś netto) , jest w galerii na agrofoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr Ty masz chyba Belarusa z tego co kojarze? Jaki to model? Ile dałeś i gdzie kupowałeś? Znajomi chca kupić i szukam im w necie. Jest oferta za 62,5 tys. zł 80km, skrzynia niezsynchornizowana, most przedni stożkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu szukac w necie. niech dzwonia lub jadą do szczuczyna i sie dogadaja.pozniej wrazie cos by sie zepsuło to oni Ci to zrobią. a po gwarancji na pewno tańsze częsci bedą miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0862725882

0604090140

Z tą naprawą to nie byłbym taki pewien..

Części pewnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wogóle pali taki zwykły belarus 820, czy pronar 82, z turem, i w lekkiej pracy, np. na pusto, czy ciągając wóz konny po kartoflisku, bo ręcznie nie zaciągne prawda, a ropa coraz droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr Ty masz chyba Belarusa z tego co kojarze? Jaki to model? Ile dałeś i gdzie kupowałeś? Znajomi chca kupić i szukam im w necie. Jest oferta za 62,5 tys. zł 80km, skrzynia niezsynchornizowana, most przedni stożkowy

Kupiłem miesiąc temu nowiutkiego Belarusa 820 za 58tyś +koszt przywozu (800zł) Powiem jedno sosnowy ale nowy .Zadzwoniłem do gościa koło częstochowy że mam kase i za dwa dni Belarus stał po moim domem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam Pronara 1025 i zablokowała mi się skrzynia biegów na dźwigni zmiany biegów 1-4 ,przełączyłem najpierw na reduktorze z polowych na drogowe [czy jak to się fachwo nazywa] a póżniej chciałem zmienić z 1 na 4 i dźwignia została unieruchomiona. Więc pytam czy już ktoś miał problem z zablokowaniem skrzyni i czy trzeba odkręcać pokrywę od góry, lub czy jest jakiś inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś wiecej o tym berakusie tz w jakiej jest opcji chodzi mi tu o przedni napęd tylni podnosnik i awryiności?? Niby to samo co pronar a jednak co innego słabe wyposażenie i chyba bardziej tadetna kabina. Pronar dożuca pare bajerów np elektryczni załaczany wom napend czy blokada mostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i za te niby bajery trzeba zapłacic 90tys lub wiecej. a mozna sie obyc bez tego wydac 60tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tyko że w beralusie za te pieniadze nie mamy napędu carrero oraz hydrauliki bosch pozatym w pronarze są zamontowane elementy lepszej jakości choc do ideeum mu daleko pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest wogóle żubroń, zawsze myślałem, że to krzyzówka krowy z żubrem ,a tu prosze Pronar coś pod tą nazwą produkuje. To jakaś wersja LTZ-ty czy władymirec udoskonalony, a wogóle co sądzicie o ltz bo kiedys omal tego nie kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Piotr a mógłbyś dać namiary na tego gościa co tym handluje? Gdzie to jest? Ja mam osobiście MTZ 82 z 1999 roku z Pronara i wydaje mi się, że się niczym nie różni od tych Belarusów, co sprzedają po 60tys. A jest na to gwarancja? Wg mnie warto taki ciągnik kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle pieprzyć bajery MTZ ma być prosty i tani .Jakie ma znaczenie czy przedni napęd włącza dzwignia czy pstryczek za 30 tys.Jedyny bul to brak zaczepu do transportu a po zatym to Belarus 820 to utarcie nosa Pronarowi z ceną . Co do namiarów to zadzwoń 695 414567 .Pozdrawiam Piotr z Legnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok tyko że w beralusie za te pieniadze nie mamy napędu carrero oraz hydrauliki bosch pozatym w pronarze są zamontowane elementy lepszej jakości choc do ideeum mu daleko pozdro

Ale za większe, choć dużo mniejsze niż w Pronarze już to będzie. Które elementy w Pronarze są lepszej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie nauka tylko polska montownia .Pronar jest wyłącznym importerem MTZ-a na polske wystarczy porównać Belarusa 820 i Pronara 82SA poza blachami i kolorem to to samo więc za co przepłacać ????.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W beralusisie za 60 tyś jest stożkowy napęd w pronarze Cerero (taki sam jak w JD) ponadto pronar ma nowszy tył podnosnik typu bosch są i beralusy w tej cenie tylko ta różnica nie wynosi 30tyś a góra 10tyś zł a tak propo to chyba podałeś cene netto a nie bruto. Ten belarus o którym ty mówisz to taki sam jak produkowano w 94-97 rok więc nic dobrego jak chcesz się hajtaci to go łykaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar i przedni napęd Carraro ?, a nie jest to napęd typu belkowego jak w Ursusach czy Zetorach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze szczygel18 troche kreci. napęd Carraro jest w farmerze ale raczej na 100 % w tych zwyklych pronarach (wiem cos o tym bo mam 1523)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...