Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

250 260 tys netto jest w Rolniczym przeglądzie technicznym podana cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 260tys zł to chyba nie duzo jak za kombajn!!!jakie są ceny nowych bizonów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bizonów już nie robia, mają robić jakiegoś małego New Holland zamiast Bizona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przecież następcą Rekorda jest produkowany w Płocku NH TC56.

 

Co nie znaczy, że jest to Bizon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam od kilku lat Mtz 82 z roku97 mogę powiedzieć tyle żę narazie większych kłopotów z nim niemam tylko z rozruchem na zimno ale to można wyeliminować poprzez zakup nowego rozrusznika planetarnego który o wiele szybciej kręci w orce pali od 15 do 18 litrów paliwa zależnie od warónków pracy bez problemu ciągne pługi 4 dużę grudziąckie z obrotniakiem też sobie radzi ale z trójką ostatnio ciekną mi rozdzielacze ale to jest do zrobienia pozatym niezła maszyna jak na nasze warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam od kilku lat Mtz 82 z roku97 mogę powiedzieć tyle żę narazie większych kłopotów z nim niemam tylko z rozruchem na zimno ale to można wyeliminować poprzez zakup nowego rozrusznika planetarnego który o wiele szybciej kręci w orce pali od 15 do 18 litrów paliwa zależnie od warónków pracy bez problemu ciągne pługi 4 dużę grudziąckie z obrotniakiem też sobie radzi ale z trójką ostatnio ciekną mi rozdzielacze ale to jest do zrobienia pozatym niezła maszyna jak na nasze warunki

 

W przeliczeniu na co tyle pali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SZanowni powiedzcie mi czy pronar 1025 da rade z 4 obrotowym pługiem glebę mam przy rzece zajeb.... ciężką tak to średnia

 

PS1. Znowu się zaczyna z tymi tematami o uciąg z pługiem?

PS2. Interesująca nazwa tematu, jak go pierwszy raz zobaczyłem, kompletnie nie wiedziałem, czego moge się spodziewać.

PS3. Temat oczywiście usunięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam od kilku lat Mtz 82 z roku97 mogę powiedzieć tyle żę narazie większych kłopotów z nim niemam tylko z rozruchem na zimno ale to można wyeliminować poprzez zakup nowego rozrusznika planetarnego który o wiele szybciej kręci w orce pali od 15 do 18 litrów paliwa zależnie od warónków pracy bez problemu ciągne pługi 4 dużę grudziąckie z obrotniakiem też sobie radzi ale z trójką ostatnio ciekną mi rozdzielacze ale to jest do zrobienia pozatym niezła maszyna jak na nasze warunki

 

na bank masz rozrusznik 12V,a wez załoz 24V to nie bedziesz miał problemu z odpaleniem na zimno!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozrusznik na 24 v potrzebuje przełącznika który nieraz szwankuje a z 12 v niema problemu chodzi oczywiście o rozrusznik nowej generacji planetarny który o wiele szybciej kręci i zużywa mniej energi od tradycyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozrusznik na 24 v potrzebuje przełącznika który nieraz szwankuje a z 12 v niema problemu chodzi oczywiście o rozrusznik nowej generacji planetarny który o wiele szybciej kręci i zużywa mniej energi od tradycyjnego

 

acha chyba ze tak.nie miałem jeszcze stycznosci z tekim rozrusznikiem wiec nie wiem!!a na 24V odpala bez problemu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. z jakich roczników najlepiej kupic MTZ 82.???co trzeba najbardziej przegladac podczas kupna ciągnika??i na co zwracac szczególną uwage???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przede wszystkim na prace silnika: kolor spalin na wolnych obrotach i pod obciązeniem, stabilność pracy, dźwięk silnika na wolnych i szybkich obr., temperatura, potem skrzynia biegów - czy nie wyskakują biegi?? czy chałasuje podczas jazdy nawprost przy skręcaniu na każdym biegu. działanie sprzęgła, poziom oleju wszędzie tam gdzie powinien być, działanie ukł. hydraulicznego, przecieki duże małe czy tylko pocenie sie przy max obciązeniu, działanie przedniego mostu - sprzęgła przciążeniowego oraz załaczającego. hamulce. działanie WOMu. układ kierowniczy luzy - gdzie i jakie??, sprawność wspomagania. blokada i na końcu kompletność wszystkich elementów wyposażenia oraz oświetlenie, wentylacja itp.. Myśle ze najlepsze roczniki to z lat '80. Sąsiad ma z 88 i nidgy przy nim jeszcze nic nie robił, ostatnio wymienił wtryskiwacze i teraz załuje bo nierówno chodz na średnich obrotachi i musi dać pompe do naprawy. po drodze wymienił ojej w zwolnicy przeniego mostu na gęstrzy zeby nie wyciekał i to wszystko.... bezproblemowy ciągnik a obrabia nim ponad 30 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim na prace silnika: kolor spalin na wolnych obrotach i pod obciązeniem, stabilność pracy, dźwięk silnika na wolnych i szybkich obr., temperatura, potem skrzynia biegów - czy nie wyskakują biegi?? czy chałasuje podczas jazdy nawprost przy skręcaniu na każdym biegu. działanie sprzęgła, poziom oleju wszędzie tam gdzie powinien być, działanie ukł. hydraulicznego, przecieki duże małe czy tylko pocenie sie przy max obciązeniu, działanie przedniego mostu - sprzęgła przciążeniowego oraz załaczającego. hamulce. działanie WOMu. układ kierowniczy luzy - gdzie i jakie??, sprawność wspomagania. blokada i na końcu kompletność wszystkich elementów wyposażenia oraz oświetlenie, wentylacja itp.. Myśle ze najlepsze roczniki to z lat '80. Sąsiad ma z 88 i nidgy przy nim jeszcze nic nie robił, ostatnio wymienił wtryskiwacze i teraz załuje bo nierówno chodz na średnich obrotachi i musi dać pompe do naprawy. po drodze wymienił ojej w zwolnicy przeniego mostu na gęstrzy zeby nie wyciekał i to wszystko.... bezproblemowy ciągnik a obrabia nim ponad 30 ha

 

Dzieki bardzo za te informacje.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

223410_mtz%2080.jpg

 

Te były najwytrzymalsze, bo oryginalne,natomiast składane w Polsce to już nie tooooo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam zamiar kupić MTZ 82.1. Może ktoś coś onich wie np. ile palą , czy łatwo jest dostać do nich częśći itp.[/q

 

uote]kupuj jest super mam go od nowego 21 lat w silniku iskrzyni biegow nie robilem nic poza wymiana wtryskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pronar 82sa w hydraulice ma zalany olej silnikowy cc,dopiero od niedawna leja hydrauliczny.Mam pytanko w zwiazku z tym czy ktos zamiast cc zalał hydrauliczny i czy pomogło to na podnosnik ,który u mnie jak troche popracuje to pług z ziemi wyciąga 2 dni.wspomaganie tez na goraco po dziadowsku chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pronar 82sa w hydraulice ma zalany olej silnikowy cc,dopiero od niedawna leja hydrauliczny.Mam pytanko w zwiazku z tym czy ktos zamiast cc zalał hydrauliczny i czy pomogło to na podnosnik ,który u mnie jak troche popracuje to pług z ziemi wyciąga 2 dni.wspomaganie tez na goraco po dziadowsku chodzi

 

to ruscy zrobili pierdołe bo jak masz wiele ciagnikow maszyn to klops olej bedzie sie mieszał trzeba lac hydrauliczny nawet kjest tanszy

teoretycznie to dobre rozwiazanie ale w praktyce do bani a tak dla ciekawostki to tylko 2 ciagniki na swiecie maja osobna hydraulike mtz i fend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
pronar 82sa w hydraulice ma zalany olej silnikowy cc,dopiero od niedawna leja hydrauliczny.Mam pytanko w zwiazku z tym czy ktos zamiast cc zalał hydrauliczny i czy pomogło to na podnosnik ,który u mnie jak troche popracuje to pług z ziemi wyciąga 2 dni.wspomaganie tez na goraco po dziadowsku chodzi

 

to ruscy zrobili pierdołe bo jak masz wiele ciagnikow maszyn to klops olej bedzie sie mieszał trzeba lac hydrauliczny nawet kjest tanszy

teoretycznie to dobre rozwiazanie ale w praktyce do bani a tak dla ciekawostki to tylko 2 ciagniki na swiecie maja osobna hydraulike mtz i fend

 

Władimirce t25a także mają oddzielną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pronar 82sa w hydraulice ma zalany olej silnikowy cc,dopiero od niedawna leja hydrauliczny.Mam pytanko w zwiazku z tym czy ktos zamiast cc zalał hydrauliczny i czy pomogło to na podnosnik ,który u mnie jak troche popracuje to pług z ziemi wyciąga 2 dni.wspomaganie tez na goraco po dziadowsku chodzi

 

to ruscy zrobili pierdołe bo jak masz wiele ciagnikow maszyn to klops olej bedzie sie mieszał trzeba lac hydrauliczny nawet kjest tanszy

teoretycznie to dobre rozwiazanie ale w praktyce do bani a tak dla ciekawostki to tylko 2 ciagniki na swiecie maja osobna hydraulike mtz i fend

 

Władimirce t25a także mają oddzielną!

 

o to jak z zgarkiem kto wynalazł zegarek czerwonoarmista u niemca w szufladzie ale szczeze mtz to dobre maszyny ale nie do cieżkich prac sa uniwersalne i to wszystko w standadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dlaczego nie do ciezkich.Co kwalifikuje ciagnik do tego według was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muj mtz jest z 1996 roku przez 6 lat pracował na 100 ha jako jedyny ciagnik do orki uprawy od 2000 roku zrobiłem w nim 3 remonty silnika zaczoł troszke wiecej palic ale nie tyle co zetory czy ursusy a w tej chwili to robi wyłacznie w transporcie przy paszowozie i tuze o i przy wałowaniu i odpoczywa sobie bo naprawde wiele zrobił ale nigdy nie zamienie go na inny nawet wady jakie one maja to jest nic bo jadac do sklepu i za 1000 złotych kupuje prawie puł ciagnika a kto tak zrobi z zetorem i ursusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...