Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

muj mtz jest z 1996 roku przez 6 lat pracował na 100 ha jako jedyny ciagnik do orki uprawy od 2000 roku zrobiłem w nim 3 remonty silnika zaczoł troszke wiecej palic ale nie tyle co zetory czy ursusy a w tej chwili to robi wyłacznie w transporcie przy paszowozie i tuze o i przy wałowaniu i odpoczywa sobie bo naprawde wiele zrobił ale nigdy nie zamienie go na inny nawet wady jakie one maja to jest nic bo jadac do sklepu i za 1000 złotych kupuje prawie puł ciagnika a kto tak zrobi z zetorem i ursusem

 

Bo te po 95 roku były już składane i modyfikowane w Polsce w Pronarze i dlatego są takie złomy!

Silniki to wizytówka Mtz-ów gdybyś miał oryginalnego Belarusa to do tej pory nie ruszałbyś silnika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muj mtz jest z 1996 roku przez 6 lat pracował na 100 ha jako jedyny ciagnik do orki uprawy od 2000 roku zrobiłem w nim 3 remonty silnika zaczoł troszke wiecej palic ale nie tyle co zetory czy ursusy a w tej chwili to robi wyłacznie w transporcie przy paszowozie i tuze o i przy wałowaniu i odpoczywa sobie bo naprawde wiele zrobił ale nigdy nie zamienie go na inny nawet wady jakie one maja to jest nic bo jadac do sklepu i za 1000 złotych kupuje prawie puł ciagnika a kto tak zrobi z zetorem i ursusem

 

Bo te po 95 roku były już składane i modyfikowane w Polsce w Pronarze i dlatego są takie złomy!

Silniki to wizytówka Mtz-ów gdybyś miał oryginalnego Belarusa to do tej pory nie ruszałbyś silnika!

 

tzn że do 95r. były składane w rosji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Belarusi:):D

 

A niech bedzie i w Białorusi.wiadomo o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat pronara 1221a u nas jeden gość ma takiego juz 1,5roku. Ma nastukane 600 mtg i do tej pory nic w nim nie robił.Tylko WOM nie obraca się przy agregacie uprawo-siewnym 3m.I hydraulika troche sie poci,ale to chyba normalne w pronarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko WOM nie obraca się przy agregacie uprawo-siewnym 3m.I hydraulika troche sie poci,ale to chyba normalne w pronarach.

 

co rozumiesz pisząc że WOM się nie obraca przy agregacie uprawowo siewnym? Dlaczego sie WOM nie obraca?Rozumiem że chodzi o agregat aktywny?

 

Jak duże jest to pocenie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wałek przekaźnika mocy nie obraca się przy agregacie aktywnym.Wycieki z hydrauliki są małe

 

masz kasę żeby kupićtakiego pronarka?To wyjdzie ze 160 tysiecy z VAT, jesteś Vatowcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Ma ktoś już Pronara 82 SA II.

Jak wypada w porównaniu do pierwszego wydania?

Pali mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam." http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76454588 " jak myslicie opłaca sie to kupic czy nie???

ja wolal bym tego http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76803619 do 20 napewno by zeszedl albo tegp http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76785195 a co do tego co ty masz zamiar kupic to i sie oplaca bo za ta cene to c 360 chodza a niejsza moc maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a co do ciagnikow pronar to ja bym nie kupowal moj kolega ma 1221A (uzywa go do prac polowych na 120ha) i strasznie nazeka na wycieki oleju sam teraz zaluje ze go kupil. z wygladu nawet mi sie podoba i srodek tez ma niezly ale te wycieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam." http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76454588 " jak myslicie opłaca sie to kupic czy nie???

ja wolal bym tego http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76803619 do 20 napewno by zeszedl albo tegp http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76785195 a co do tego co ty masz zamiar kupic to i sie oplaca bo za ta cene to c 360 chodza a niejsza moc maja

 

a gdzie tam tego pierwszego sie nie opłaca za 20tys nawet.ja wiem 89 rok na małej kabinie z 13tys bym go wziął ale troche daleko mam po niego bo ja mieszkam 20km od konina a on jest pod Słupskiem.czym mogłbym go przywiesc????a ten co podalem lin jest koło gniezna wiec mam blisko.ale nie wiem jak to by sie sprawowało.miał on remont silnika(wał, korbowod,wtryski itp wymieniane.)a w dobrych mtz silniki są wytrzymałe i nie pwoinien pojsc wał a w tym poszedł.co wy o tym sądzicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A z czego ma te wycieki?

glownie z hydrauliki do silnika nic nie ma do zarzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum użytkuje nowego Belarusa poszukuje wszelkich informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde na tym forum jak sie o cos pytasz to nikt nie potrafi odpowiedziec.co jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam i mam pytanko

Czy ktoś użytkuje Pronara 82 SA 81 koni ?? Wiem że nie jest to rewelacja ale jego cena ok 86tyś zł (w tym jest już vat) zachęca. Posiadam 32ha ziemi i nie stać mnie na kupno czegos lepszego za 150 tyś czy nawet 200 (każdy mierzy na tyle na ile jest w stanie). jeśli uzytkuje ktoś taką maszyny to proszę o kilka słów na temam tego ciągnika - będe wdzięczny. I jeszcze jedno czy da rade z agregatem uprawowo-siewnym biernym 2,5m unia grudziądz, bierny ?? czy może do takiego agregatu potrzeba mocniejszej fury ??

Dzięki i czekam na odp.

Według mnie do tego agregatu wystarczy te 80Km, ale ja na twoim miejscu byn sie powaznie zastanowił na zetorem Proximom 8441 kosztuje 105000zł juz z watem i mysle ze to lepszy wybór, podnosnik mocniejszy, kabina komfortowa, duzo unowoczesnien mechanicznych. Skrzynia biegów nie ma porównania z mtz. Silnik od seri fortera czyli praktycznie nie do zdarcia, bo z tego silnika wyciagaja 112KM a w 8441 ma 84KM. według mnie same plusy, jedynie cena troszke wyzsza ale to wydatek na lata. A mtz to jest mtz jedynie silnik jest oki. Przednie napedy czesto siadaja, podnosnik podobnie i jak każdy wie cieknie z niego gdzie tylko moze

Ale to twój wybór!!!!!!!!!!!!

Jakby co to proxima jest tu za 105000zł

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=77429827

Według mnie do tego agregatu wystarczy te 80Km, ale ja na twoim miejscu byn sie powaznie zastanowił na zetorem Proximom 8441 kosztuje 105000zł juz z watem i mysle ze to lepszy wybór, podnosnik mocniejszy, kabina komfortowa, duzo unowoczesnien mechanicznych. Skrzynia biegów nie ma porównania z mtz. Silnik od seri fortera czyli praktycznie nie do zdarcia, bo z tego silnika wyciagaja 112KM a w 8441 ma 84KM. według mnie same plusy, jedynie cena troszke wyzsza ale to wydatek na lata. A mtz to jest mtz jedynie silnik jest oki. Przednie napedy czesto siadaja, podnosnik podobnie i jak każdy wie cieknie z niego gdzie tylko moze

Ale to twój wybór!!!!!!!!!!!!

Jakby co to proxima jest tu za 105000zł

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=77429827

ja ospbiscie wybrałbym mtz a dlaczego a no dlatego nie kupuj pronara tylko bealorusa masz tu link

http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,652099.asp

nie cieknie tak bo jest produkowany a nie mntowany jest tanszy

a co do zetora porównaj koszt przegladu a niewspomne o koszcie napraw ewentualnych (i spalanie) na 30 ha mtz to najleprzy ciagnik (a nawet jak cos sie popsuje to koszty niewielkie)

To zależy od ziemi jaką masz.Na normalnych ziemiach pronar 82Sa sobie z tymi maszynami poradzi, ale jak masz bardzo ciężkie ziemie to weż 82TSA albo tego pronara o mocy 105 koni(jak masz naprawdę naprawdę bardzo bardzo ciężkie ziemie).

a jakie masz teraz ciągniki i maszyny?pozdro

 

Sam nie wiem, dlaczego przeniosłem ten temat, powinienem go odrazu usunąć

Zauważyłem, że osoba podpisują się jako zorak jest ślepa, albo tak (słowo zostało usunięte) jak nie jaki marcin, co zakładał temat o uciągu pługu przez zetora.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde na tym forum jak sie o cos pytasz to nikt nie potrafi odpowiedziec.co jest??

 

 

dlatego ze tu wiekszośc improwizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic MTZ.i czym mogłbym go przywiesc???bo na lawete to on jest za ciezki.wiec na co??odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Belarusy są ciekawe. Tylko jeśli chcodzi o tego 82.1 czy 820 to ja bym chyba zainwestował w przedni most z kołami r 24 . Ciekawe ile by sobie zarzyczyli dopłaty za to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Eryko

Musiał byś poszukać wiekszej lawety w swojej okolicy albo na niskopodwoziowej naczepie ewentualnie na jakiś wiekszy cięzarowy po rampie mój znajomy tak przyprowadził zetorka jego sasiad ma cieżarowego merca w składnicy była rampa przejachał tak az pod dom gdzie zdejmowalismy tura (nie był odrazu zamontowany na cigniku i tez przyjechał na pace) potem pojechalismy do byłego kółka rolniczego 3 km od jego gospodarstwa gdzie tez jest taki podjazd i z tamtąd juz na własnych kołach:) rozejrzyj sie po okolicy moze tez znjdziesz gdzies taki najazd a jak nie to ostatecznie wynajmij dzwig znam kolesia który w ten sposób sprowadzał traktory z francji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...