Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Do Eryko

Musiał byś poszukać wiekszej lawety w swojej okolicy albo na niskopodwoziowej naczepie ewentualnie na jakiś wiekszy cięzarowy po rampie mój znajomy tak przyprowadził zetorka jego sasiad ma cieżarowego merca w składnicy była rampa przejachał tak az pod dom gdzie zdejmowalismy tura (nie był odrazu zamontowany na cigniku i tez przyjechał na pace) potem pojechalismy do byłego kółka rolniczego 3 km od jego gospodarstwa gdzie tez jest taki podjazd i z tamtąd juz na własnych kołach:) rozejrzyj sie po okolicy moze tez znjdziesz gdzies taki najazd a jak nie to ostatecznie wynajmij dzwig znam kolesia który w ten sposób sprowadzał traktory z francji

w naszej okolicy pzy drodze jest skarpa, droga jest na takim nasypie i teren koło drogi jest od 1 do 1,5 metra poniżej poziomu drogi.Wjeżsdzasz ciężarówką w odpowiednią część obnizenia terenu tak aby podłoga cieżarówki była na poziomie drogi, bierzesz jakieś parę desek tak aby połaczyć cieżarówkę z droga i zjeżdzasz ciągnikiem czy tam inną maszynę.Nawet więc najazdu nie trzeba wystarcy trochę pogłówkować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do Eryko

Musiał byś poszukać wiekszej lawety w swojej okolicy albo na niskopodwoziowej naczepie ewentualnie na jakiś wiekszy cięzarowy po rampie mój znajomy tak przyprowadził zetorka jego sasiad ma cieżarowego merca w składnicy była rampa przejachał tak az pod dom gdzie zdejmowalismy tura (nie był odrazu zamontowany na cigniku i tez przyjechał na pace) potem pojechalismy do byłego kółka rolniczego 3 km od jego gospodarstwa gdzie tez jest taki podjazd i z tamtąd juz na własnych kołach:) rozejrzyj sie po okolicy moze tez znjdziesz gdzies taki najazd a jak nie to ostatecznie wynajmij dzwig znam kolesia który w ten sposób sprowadzał traktory z francji

naczepe to nie bo ciągnik zajemie ćwierć neczepy wiec naprozno jechanie z naczepa.jaka ciezarowke typu mercedes 814 itp.jaki to byłby koszt przywiezienia ciągnika????taka gorke to bym musiał dobrze poszukac ciezko by bylo.dzieki za odpowiedzi

/edit

" http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=76454588 " jak myslicie opłaca sie to kupic??fachowe odpoiwedzi panowie bo chce to kupic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli rzeczywiście ma wszystko sprawne to cena jest bardzo rozsądna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeśli rzeczywiście ma wszystko sprawne to cena jest bardzo rozsądna

miał remontowany silnik(wał,korbowod,głowica,wtryski,itp)czy nie bedzie sie to pieprzyło??chyba MtZ powinnien byc bez remontu bo to silniki nie do zajechania.robił on na 36h.zadbany jak widac jest.co wy o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle że ciągnik godny polecenia:) rzeczywiście jest zrobiony pewnie dlatego że już swoje miał wylatane al;e skoro wszystko poprawili to powinno być dobrze wszystko:) Silnik nie do zdarcia nie znaczy że nie da sie go popsuć:P Może poprostu miał już swój przebieg albo zajechał sie przez głupote właściciela... Myśle że za tą cene powinieneś go łyknąć:) Może jeszcze troche stargujesz i bedzie super:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troche stary rocznik.ale mysle ze za 13-14tys powinnem go wziąc.jutro chyba pojade go zobaczyc.na co mam zwracac szczegolną uwage podczas oględzin tego ciągnika??ma przerobione 3635 mth.

/edit

czy ja tu sie kiedykolwiek czegos dowiem????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedź, zobacz, wypróbuj i jak ci sie spodoba to bierz i tyle. Co ci tu więcej mówić:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czy ja tu sie kiedykolwiek czegos dowiem????

przecieki hydrauliki przy rozdzielaczu i siłowniki tylnego tuza ( jak cieknie to sie targuj tego i tak nie usuniesz,włacz blokade mostu na stałe i jedz jak cos bedzie stykało i tarło jedz do domu ,czesta wada wyskakujaca 4 i 3 (najczesciej uzywane biegi di pracy)

i tyle o i cisnienie oleju ja sie rozgrzeje i spadnie nizej niz 2 to lipa przy odpaleniu powinni byc 3 troszke ponad (trzeba uwazac bo cisnienie mozna podkrecic przy filtrze oleju) i popytaj goscia jak on go uruchamiał jag go wiekszosc czasu ciagał to skrzynia boze sie rozsypac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Firma "birawit" ogłasza się, że handluje nowymi Belarusami. W ofercie mają MTZ BELARUS 1221.3 135 KM TURBO za 137 500 cena jest kusząca (aż podejrzana). Zna ktoś ten sprzęt bo miałem dość przykre doświadczenia z MTZ 82 (margines błędu przy spasowaniu elementów 1,5 m więc rzyga olejem na 2 km, znalezienie biegu przypomina obrzędy magiczne, nadwymiarowanie na silnik 150 KM a sprawność c 360, generalnie kupa błędów w fazie projektowania że o wykonaniu nie wspomnę) Pytanie zatem brzmi czy ktoś wyciągnął wnioski czy jest to ta sama taktyka "kup a potem to już jest twoja brocha frajerze"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaki jest szeroki tył mtz??razem z kołami???bo mam zamiar przywiesc mtz a niew iem czy sie na ciezarowke zmiesci na szerokosc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaki jest szeroki tył mtz??razem z kołami???bo mam zamiar przywiesc mtz a niew iem czy sie na ciezarowke zmiesci na szerokosc.

według mojej książki szerokość mtz 82 wynosi 197 cm.

Pamiętaj to jest szerokosć według książki, ktoś mógł go np lekko poszerzyć

czyli jednak kupujesz mtz 82?Za ile?Jaki rocznik?

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no kupuje.tylko nie wiem jeszcze kiedy pojade.jeden koles ma 2 sztuki na sprzedaz 88 i 89r. 88za 15000zł a 89 za 13000zł 89 tanszy bo nie ma opon rolniczych własnie a 88 ma.pojade to ktoregos wybiore.zobacze ktry lepiej pracuje co i jak.to chyba nie drogo ,co??takie roczniki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rozstaw tylnych kol latwo sobie zwezysz na miejscu.

/edit

A przednie jeszcze prosciej.

]

w jaki sposób???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bierzesz miarke i mierzysz... co za pytanie:P

jak bys nie zauwazył to on napisał ZWĘŻYSZ!!!!!a nie zmierzysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest proste masz wyciecia lukasz jakie sa w normalnym rolniczym i tyle

z przodu podnasisz kolo na lewarku odkrecasz sruby blokujace i krecisz sruba z gwintem pod pokrywka

a tylnie sa sciski poluznisz je i masz gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to jest proste masz wyciecia lukasz jakie sa w normalnym rolniczym i tyle

z przodu podnasisz kolo na lewarku odkrecasz sruby blokujace i krecisz sruba z gwintem pod pokrywka

a tylnie sa sciski poluznisz je i masz gotowe

ok dziex.pojade jak by sie nie miescił to sie takim sposoben to zrobi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no kupuje.tylko nie wiem jeszcze kiedy pojade.jeden koles ma 2 sztuki na sprzedaz 88 i 89r. 88za 15000zł a 89 za 13000zł 89 tanszy bo nie ma opon rolniczych własnie a 88 ma.pojade to ktoregos wybiore.zobacze ktry lepiej pracuje co i jak.to chyba nie drogo ,co??takie roczniki

Mi sie wydaje drogo

Mam dwa MTZ i ten z 93 roku byl kupiony jako nowka za niecale 16 tys zl. CIekawe ile teraz za niego by mi dali? Moze wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to fakt ja swojego kupilem za ok 24 tys 96 rok jako nowy to pewnie tyle bym za niego dostal

ciekawa rzecz jedyny ciagnik na swiecie ktory nie traci na wartosci

a mówia ze mtz to zle maszyny :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to zobacz na ceny jakie są teraz.tyle naszukałem juz i te są w dobrej cenie.za 89 r.i 88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to zobacz na ceny jakie są teraz.tyle naszukałem juz i te są w dobrej cenie.za 89 r.i 88

Zyczę Ci Eryko jak najlepiej wiec nie poczytaj mi tego za złośliwość: Najtańszy to nie znaczy od razu najlepszy.Posprawdzaj wszystko jak należy, nie jedż sam tylko z jakim specem, i przede wszystkim NIE SPIESZ SIĘ i najlepiej jest najpierw ciągnik sprawdzić i przemyśleć wszystko w domu i jechać po niego na drugi dzień.Jeszcze raz życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zyczę Ci Eryko jak najlepiej wiec nie poczytaj mi tego za złośliwość: Najtańszy to nie znaczy od razu najlepszy.Posprawdzaj wszystko jak należy, nie jedż sam tylko z jakim specem, i przede wszystkim NIE SPIESZ SIĘ i najlepiej jest najpierw ciągnik sprawdzić i przemyśleć wszystko w domu i jechać po niego na drugi dzień.Jeszcze raz życzę powodzenia

dzieki turbina.ale wiesz to jest 300km ode mnie to nie bede tak jezdził po 3 razy tam.najpierw pojade go obejrzec jak bedzie dobry to wtedy ciezarówka i jedziemy po niego.nie mam zamiaru kupic szajsu ktory bedzie sie co chwila psul.bo taki mi nie potrzebny. wiec wszystko przejze dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi