Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.POTRZEBUJE SCHEMAT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ MTZ 82 (85 ROK).JEZELI KTOS TAKI POSIADA TO PROSZE O PRZESŁANIE NA SKRZYNKE.BEDE BARDZO WDZIECZNY I JESZCZE JEDNO.NA ALLEGRO SA ROZRUSZNIKI ZE WSPOMAGANIEM ZA 400ZŁ.MYSLICIE ZE WARTO GO KUPIC?POZDRAWIAM

LESZEK04061@WP.PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozruszniki chyba planetarne a te 400 to chyba cena netto podobno są dobre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam taki rozrusznik i o dużo lepiej pali pozatym mają mniejszy pobór prądu i szybciej kręcą starego typu rozrusznik to chwile pokręciłem i akumulator padnięty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukam nowego ciągnika( jak najwięcej za jak najtaniej ) i chciał bym wiedzieć czy ten belarus bez kabiny za 50 tysi to to samo co 820, z czasem założył bym polską kabine, czy ta orginalna kabina jest dużo lepsza?

Gdyby tylko ten bez kabiny nie był taki paskudny

Podoba mi się 820 z przodem na krzyżakach. O co chodzi z tą skrzynią biegów bo podają że są mechaniczne-synchronizowane i synchronizowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dzień 25.1. cena wywoławcza netto wynosiła 103 000 PLN (90 KM). Mówię wywoławcza - bo indywidualne upusty (zazwyczaj 3-8% zależą od dealera).

82 TSA (82 KM) kosztuje 88 827 zł (też netto).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szukam nowego ciągnika( jak najwięcej za jak najtaniej ) i chciał bym wiedzieć czy ten belarus bez kabiny za 50 tysi to to samo co 820

Tak to jest ten sam ciągnik, tylko bez kabiny. Teraz np. w Birawicie już nie kupisz bez kabiny(wszystkie mają założona kabine Koja Smolniki http://www.e-grajewo.pl/birawit/belarus.htm), ze wzgledu na kłopoty przy rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba lepiej te 2 tysi dołożyć i mieć orginalną kabine,a co to jest tachydraulika bosha w belarusach to tylko rozdzielacz bosha jest?

Czy ta synchronizowana skrzynia dużo daje bo słyszałem opinie że też zgrzyta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam zsynchronizowaną i jeszcze nigdy mi sie nie zdazyło zeby zgrzytnęło, no moze raz ale to przez to ze sprzęgła nie wycisnąłem. A spróbujcie w zwykłej skrzyni przełączyć bieg bez zgrzytnięcia z 8 na 9, niektórym sie to udaje ale trzeba dużej wprawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mam zsynchronizowaną i jeszcze nigdy mi sie nie zdazyło zeby zgrzytnęło, no moze raz ale to przez to ze sprzęgła nie wycisnąłem. A spróbujcie w zwykłej skrzyni przełączyć bieg bez zgrzytnięcia z 8 na 9, niektórym sie to udaje ale trzeba dużej wprawy

Da radę to zrobić, ale trzeba odpowiednio utrzymywać gaz.

Ja tak nie potrafię, ale mój szwagier przerzuca biegi bez zgrzytu.

Tylko, że on w sezonie nie zchodzi z ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak jest trwałością skrzyń w mtz czy ta synchronizowana jest trwalsza? Jak długo wytrzymuje ten wzmacniacz.

Czy mtz 82 da się pracować z belarką np. sipma klasik na 1000obr/min wałka?

Jaka kosiarka rotacyjna najlepsza do mtz? 2,1m? czy 165 na 1000obr wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lo jezu z 8 na 9 jak sie rozpedzacie to nie gaz do dechy tylko lekko i nawet troszke nie zgrzytnie ale zescie sobie problem wymyslili... mialem mtz82 wiec wiem i wcale nie jezdzilem na nim tyle co ten szfagier a jakos daje rade bez zgrzytu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Straszycie tą skrzynią, wyczytałem że 2 razy wysprzęglac itd., nie jeździłem mtz ale czy po małej praktyce gorzej te biegi zgrzytają jak np. w mf 255, czy c330?, Czy przy TURze sprawnie się pracuje czy przełączanie bieg przód tył bardzo zgrzyta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.pisalismy o tym moim nie dzialajacym wskazniku paliwa.i powodem tego jest pływak.tylko jak go wyciagnac??bo od gory sie nie da wyciagnac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej odkręcić prawe tylne koło, żeby wyjąć zbiornik z pływakiem na bok, bo do tyłu może nie wyjść, bo przeszkadzają ramiona podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam.pisalismy o tym moim nie dzialajacym wskazniku paliwa.i powodem tego jest pływak.tylko jak go wyciagnac??bo od gory sie nie da wyciagnac
podłogi nad zbiornikiem, w kabinie nie da się zdemontować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jęśli mówicie o MTZ82 można odkręcić podłoge i spokojnie odkręcić pływak ze zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jęśli mówicie o MTZ82 można odkręcić podłoge i spokojnie odkręcić pływak ze zbiornika.
jaką masz kabinę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zbiornik da sie jakos rozłozyc na pol??podłoge da sie odkrecic pod siedzeniem. i tak tez zrobilem.ale nie mozna wyjac tego plywaka od gory.odkrecilem go i wpadl mi do srodka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, jak byś wymontował sobie cały zbiornik i rozbierał pływak w warunkach warsztatowych a nie polowych w kabinie, to już byś zapomniał o robocie wędke w ręke i łowiectwo podlodowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi