Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

@Macin2: To nie możliwe, żeby nie pracowała sprężarka podczas jazdy na 9 biegu , Faktem jest, że po wciśnięciu sprzęgła sprężarka przestaje pracować z wiadomej przyczyny, ale nawet jak wciśnie się sprzęgło i nie wyłączy biegu a ciągnik jedzie z rozpędu, to sprężarka pracuje, bo napędzana jest przez skrzynie od kół. Spróbuj jechać na 9 biegu, ale na przełożeniu polowym, na dziewiątce prędkość jest taka sama na polowym i drogowym.

Zobaczę jak będę miał okazję,a co do tego dawkowania paliwa co mi kedyś doradziłeś to ciut zwiększyłem i powiem ci zę teraz belarus 525 dorównuje mtz82-wiem bo ciągałem te same ładunki jednym i drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, bo też tak zrobiłem i przyrost mocy był mocno odczuwalny

A dłubałeś coś może przy pompie wtryskowej konkretni przy regulatorze obrotów?bo ten 525 gdy go kupiłem to miał tylko 1800 obr/min zerwałem plombę wykręciłem tą śrubkę co ogranicza zderzak i więcej jak 2000obr/min nie mogę wyciągnąć z niego(mtz 82 ma prawie 2500obr/min i zasuwa 40km/h a ten tylko 35km/h bo nie mogę większych obrotów mu dać a też bym chciał te 40km/h),czyżby był inny regulator obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na większe obroty się nie wkręci, jest jakaś blokada w pompie, w regulatorze, ale nie zdejmowałem pokrywki i nie grzebałem tam, bo nie widać nic z góry, jak się nawet pokrywke odkręci, trzeba by zdjąć pompe i wtedy popatrzeć, ale ja tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda, na większe obroty się nie wkręci, jest jakaś blokada w pompie, w regulatorze, ale nie zdejmowałem pokrywki i nie grzebałem tam, bo nie widać nic z góry, jak się nawet pokrywke odkręci, trzeba by zdjąć pompe i wtedy popatrzeć, ale ja tego nie robiłem.

Już wiem o co biega pytałem się znajomego pompiarza tam jest całkiem iinny regulator obrotów i aby wyciągnąć większe obroty trzeba założy taki regulator jak jest w mtz82 ale nie będę ruszał tej pompy bo jak narazie przepracowała 2500"motoczasów" i nadal chodzi ok może kiedyś jak coś w niej padnie to zmienię ten regulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Macin2: To nie możliwe, żeby nie pracowała sprężarka podczas jazdy na 9 biegu , Faktem jest, że po wciśnięciu sprzęgła sprężarka przestaje pracować z wiadomej przyczyny, ale nawet jak wciśnie się sprzęgło i nie wyłączy biegu a ciągnik jedzie z rozpędu, to sprężarka pracuje, bo napędzana jest przez skrzynie od kół. Spróbuj jechać na 9 biegu, ale na przełożeniu polowym, na dziewiątce prędkość jest taka sama na polowym i drogowym.

 

Tatamarty.323a dziś miałem okazją jeżdzić belarusem i jestem w 100% pewien że sprężarka na 9 biegu nie pompuje,wiem że brzmi to nie logicznie ale tak jest naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z takim czymś, czyżby to jakiś defekt w skrzyni biegów? Cóż mogę doradzić, jeśli nie chcesz rozbebeszać skrzyni, to możesz zamontować sprężarke przy silniku i napęd zrobić na pasek, lub też zamontować oryginalną sprężarke jak jest w silniku MTZ 82.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz spotykam się z takim czymś, czyżby to jakiś defekt w skrzyni biegów? Cóż mogę doradzić, jeśli nie chcesz rozbebeszać skrzyni, to możesz zamontować sprężarke przy silniku i napęd zrobić na pasek, lub też zamontować oryginalną sprężarke jak jest w silniku MTZ 82.

Też myślałem o montażu oryginalnej sprężarki ale musiałbym zmienić pokrywę przednią silnika,jak będę miał za dużo drobnych to zrobię tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy tylko wywalić tej pokrywy z wlewem oleju do silnika i w to miejsce wkręca się sprężarke?, a wlew z prawej strony wtedy bezpośrednio w blok, przez to okienko, tak jak w "80".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wystarczy tylko wywalić tej pokrywy z wlewem oleju do silnika i w to miejsce wkręca się sprężarke?, a wlew z prawej strony wtedy bezpośrednio w blok, przez to okienko, tak jak w "80".

 

Właśnie to miałem na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie koledzy jak reguluje się sprzęgło w MTZ-cie.Tylko na cięgle czy jeszcze czymś w obudowie.U mnie zaczęlo się ślizgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie przy ruszaniu kiedyś sprzęgło się ślizgało, ale wystarczyło trochę podgiąć uchwyt trzymający sprężynę, która odciąga pedał sprzęgła (całość ma kształt takiego jakby amortyzatorka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tak zrobić ale dowiedziałem się że jest jakaś blacha pod spodem obudowy sprzęgła i tamtędy jest dostęp do regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tą blaszaną osłoną mozna wyregulowac łapki sprzęgła, a one są odpowiedzialne za "równe branie" sprzęgła, a nie za jego poślizg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Mtz-owcy, mam odwieczny i powszechny problem z moim Mtz, a mianowicie cieknie mi rozdzielacz pod kabiną, wiem że wymiana uszczelniaczy nic nie da więc co z nim zrobić, czy wymienić na nowy? ale jaki bo jak orginalny to za rok będzie tak samo. a i czy da się to zrobić bez zdejmowania kabiny i ile to może zająć taki remoncik?

 

Tymoniuk ja też muszę rozpołowić mijego rusa bu prawdopodobnie pękła mi łapka od sprzęgła i się nie rozłancza, (stało się to nagle i nic nie było słychać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy Mtz-owcy, mam odwieczny i powszechny problem z moim Mtz, a mianowicie cieknie mi rozdzielacz pod kabiną, wiem że wymiana uszczelniaczy nic nie da więc co z nim zrobić, czy wymienić na nowy? ale jaki bo jak orginalny to za rok będzie tak samo. a i czy da się to zrobić bez zdejmowania kabiny i ile to może zająć taki remoncik?

 

Tymoniuk ja też muszę rozpołowić mijego rusa bu prawdopodobnie pękła mi łapka od sprzęgła i się nie rozłancza, (stało się to nagle i nic nie było słychać)

zrób to to większość posiadaczy mtzta - dolewaj więcej oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewam przez 10 lat i mi obrzydło, jak na postoju pod nim nakapane, dobry ciągnik wszędzie suchy tylko tam leje i zalewa całą skrzynie biegów i głupi rozdzielacz cały traktos szpec. myślę go odłączyć i wmontować inny gdzieś bardziej pod ręką, tylko jak aby był suchy przez długie lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem ale doszedłem do wniosku ze lepiej zmienić ciągnik niż zlikwidować przecieki w mtz-cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedać 10latka w bdb stanie (nie licząc rozdzielacza)aby kupić 20 latka??????

jakoś mi się ta zamiana nie widzi, sąsiad kupił jelonka z lat 80 bardzo ładny chodzi jak pszczułka, i padła mu jakaś pompa chyba chydrauliczna i 7500 zł za nią zawołali. to ja per...ole takie coś a na nowego mnie nie stać (chyba że belarusa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dolewam przez 10 lat i mi obrzydło, jak na postoju pod nim nakapane, dobry ciągnik wszędzie suchy tylko tam leje i zalewa całą skrzynie biegów i głupi rozdzielacz cały traktos szpec. myślę go odłączyć i wmontować inny gdzieś bardziej pod ręką, tylko jak aby był suchy przez długie lata?

 

Ile tego oleju musisz dolać na sezon-1 czy 2L?przecież to strumieniami nie cieknie tylko się poci przy ciężkiej pracy,ja w swoim mtz już się z tym pogodziłem-co jakiś czas traktuję to miejsce myjką i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miejsce to cała skrzynia biegów, a normalnie to rozdzielaczem się nie pracuje za często, ale ja podłączyłem tura pod niego i teraz przecieki się powiększyły bo pracuje często. ile dolewam to nie wiem ale od czasu do czasu 5l łyknie(może na pół roku może na rok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym musiał to bym uskładał na nowego ........bielarusa , ale to nie załatwia sprawy, a kredytu nie chcę! jak nie zarabiam to siedzę spokojnie w domu, jak zarabiam to jest ok i coś się kupi a nie zanosi do banku dawno przejedzone pieniądze. a następny ciągnik jaki kupię to będzie 12145 lub mtz.

 

a co do mojego sprzęgła to rusek rozjechany. łapki są na takich bolcach zabespieczonych na zawleczki i jedna zawleczk się zcięła bolec wysunął, wyrwał ucho z jednej strony i łapka przestała chodzić.na drugiej łapce zawleczka zcięta i bolec wysunięty troszkę na trzeciej też nie było zawleczki.; mam zamiar te bolce zabespieczyć na zawleczki i dodatkowo obspawać końcówk iże jak się zawleczka zetnie to bolec i tak nie wyleci. sprzegło było robione 1.5 roku temo i za szybko się to rozleciało pewnie materiał na zabespieczenia do d.

 

Tymniuk radzę ci zrobićtak jak ja planuję z tymi zawleczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkręciłem blachę pod sprzęgłem mam połamaną jedną sprężynkę i wysunięty bolec to mogę wymienić bez rozpoławiania ale nie wiem czy to było przyczyną ślizgania się sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...