Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MTZ 82 z roku 1996, przetała działać mi raptownie hydraulika. jaka może być przyczyna. proszę o pilną odp. :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam chętke na zakup MTZ BELARUS 820 za 71000 zł brutto

http://www.allegro.pl/item255596870_mtz_belarus_820_most_carraro_super_cena_.html

Jest to nowy ciągnik, i stąd pytanie do was czy za takie pieniądze opłaca się go kupić, jakie można uzyskać dotacje do tego, i jak oceniacie ten ciągnik

i jeszcze jedno pytanko : ten ciągnik ma napęd 4x4??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty to co to niby czarowanie klienta??

No jasne. Ogólnie mówiąc , za te pieniądze całkiem niezły ciągnik. Gdyby mi wszedł do garażu już dawno bym sobie takiego sprawił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam 10 ha i nie potrzebuje na razie większego. Po drugie nie będę kupował nowych maszyn bo na razie mnie nie stać a te co mam do niego będą w sam raz.

Ja posiadam belarusa 525 jest to 65 konny ciągnik ale pali tyle samo co 80 konny mtz 82 a nawet więcej,na twoim miejscu kupowałbym mtz 82(belarusa wersji 800),weż to pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam MTZ 82 z roku 1996, przetała działać mi raptownie hydraulika. jaka może być przyczyna. proszę o pilną odp. na gg11479326

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam MTZ 82 z roku 1996, przetała działać mi raptownie hydraulika. jaka może być przyczyna. proszę o pilną odp. na gg11479326

Która hydraulika?z przodu czy podnośnik?jakie są objawy,nic nie reaguje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jaki ciągnik kupić do 100 000zł brutto, tak żeby miał około 80KM

może być używany, ale taki żeby się mógł jeszcze zaliczyć do unijnych funduszy.

I bardzo prosze o przybliżenia zasad tych dofinansowań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zapewne zawisł zawór od spodu rozdzielacza na przeciw przeciążeniowego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! mam nastepujace ksiakzi:

-Instrukcja obsługi do MTZ-80,82,82H,82P ,Belarus-550E, 552E, 570,572, 510E,512E,520,522

-Katalog MTZ-80,82

jesli ktos potrzebuje, prosze pisac:

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi jak to jest z tymi belarusami naprawde.Czy opłaca sie kupic ten sprzet czy nie.Chodzi mi o belarusa 1025 i jakiegos mniejszego z przednim napedem i bez kabiny,służyłby głównie do pracy z turem,obornik itp.

Czy np do tura lepsza byłaby proxima 6441.

Wiem ze cena belarusów jest atrakcyjna,ale głównie chodzi mi o awaryjność...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powiedzcie mi jak to jest z tymi belarusami naprawde..
To też konstruktorzy Belarusa wymyśliły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie?Mało skretne czy jeszcze jakieś wady?

Więc proxima byłaby dobra do tura?Czy jest coś lepszego za te pieniądze?

A belarusy ogólnie to sa awaryjne czy nie?Bo kazdy pisze coś innego.Opłaca je sie kupic do prac polowych i pociągowych za te pieniądze?Nie chodzi o komfort,bo napewno będzie wyzszy niz w c-360 z 1978 roku. Chodzi mi głównie o model 1025.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mtz ma za delikatny przód do tura. będą nogły ci się trafiać awarie, mówie o tym tradycyjnym przodzie bo jak jest w tych nowych to nie wiem. oprócz tego od wibracji odkręcają się, przynajmniej u mnie, sruby mocujące tura do ciągnika oraz mnóstwo przecieków hydrauliki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dlaczego nie?Mało skretne czy jeszcze jakieś wady?

Więc proxima byłaby dobra do tura?Czy jest coś lepszego za te pieniądze?

A belarusy ogólnie to sa awaryjne czy nie?Bo kazdy pisze coś innego.Opłaca je sie kupic do prac polowych i pociągowych za te pieniądze?Nie chodzi o komfort,bo napewno będzie wyzszy niz w c-360 z 1978 roku. Chodzi mi głównie o model 1025.

Wiesz, czasem myślę, że dziwny jest ten świat i ludzie na nim żyjący. Domagasz się niemożliwych odpowiedzi, i chcesz aby ktoś inny podjął za Ciebie decyzje:twisted: . Skręt mają podobny jak inne ciągniki z napędem. Wady ma każdy ciągnik, tylko kwestią czasu jest ich ujawnienie, wtedy mniej lub bardziej boli.Proxima jest ok:D , tylko jej spalanie jest do bani .Za takie pieniądze nie kupisz nic lepszego. Ktoś tu na forum twierdzi,, niech będzie sosnowy, aby był nowy", może ma rację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak to domagam sie niemozliwych odpowiedzi???

Pytam o opinie na temat tych ciagników,chyba o to chodzi w forum takim jak to.Jesli miałbym cos do czynienia z belarusami to logiczne jest że nie pytałbym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mtz ma za delikatny przód do tura. będą nogły ci się trafiać awarie, mówie o tym tradycyjnym przodzie bo jak jest w tych nowych to nie wiem. oprócz tego od wibracji odkręcają się, przynajmniej u mnie, sruby mocujące tura do ciągnika oraz mnóstwo przecieków hydrauliki

Z przeciekami to się troszkę zgodzę a z resztą nie,posiadam mtz 82 z 94r przedni most starego typu i nigdy ale to nigdy nie padł mi przedni napęd i nie odkręciły mi sie zadne śruby mocujące,tyle co w nim mi padło to pompa od hydrauliki 2 lata temu,z turem to idzie jak dt75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z przeciekami to się troszkę zgodzę a z resztą nie,posiadam mtz 82 z 94r przedni most starego typu i nigdy ale to nigdy nie padł mi przedni napęd i nie odkręciły mi sie zadne śruby mocujące,tyle co w nim mi padło to pompa od hydrauliki 2 lata temu,z turem to idzie jak dt75

Zależy ile i z jakimi ciężarami nim pracujesz . Pisze to co się dzieje u mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tatamarty323.a mam do ciebie takie pytanie odnośnie jeszcze twojego belarusa(w najbliższym czasie będę sie dycydował przerabiać silnik d60 na d240 wyniesie mnie to o połowę taniej jak przewidywałem ponieważ części bądą pochodziły bezpośrednio ze "wschodu"),czytałem twoje starsze posty chciałbym się dowiedzieć jak rozbierałeś w nim silnik i wał był bez przeciwwag to czy nie przypominasz sobie czy były jakies otwory w wale na montaż tych przeciwwag?Znalazłem człowieka który w swoim belarusie zmienił głowicę i tłoki,przeciwwag nie montował,słyszałem nawet jak ten ciągnik pracuje-inaczej jak mtz 82 tzn przy dodaniu gazu słychać charakterystyczny "klekot" podobny jaki wydaje w mf255,wydaje mi się żo to wina tychże nie zamontowanych przeciwwag,jaka jest twoja opinia jakby była możliwość ich montażu to czy trzeba potem wyważyć wał czy jak będą o tej samej masie tylko przykręcić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi