Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

w mtz nigdy chyba nie będzie dobrej hydrauliki myślałem że z boshem będzie dobrze a z tego co piszecie to porażka

ale jest sposób na hydraulike: trzeba wszystko orginalne wyrzucić i założyć od innego sprzetu. Będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w mtz nigdy chyba nie będzie dobrej hydrauliki myślałem że z boshem będzie dobrze a z tego co piszecie to porażka

ale jest sposób na hydraulike: trzeba wszystko orginalne wyrzucić i założyć od innego sprzetu. Będzie dobrze

To chyba jedyne wyjście aby był spokój z chydrauliką, tylko jak ja mam kupić ciągnik i po dotarciu wymieniać chydraulike to wolę dołożyć i kupić zachodniego i mieć spokój!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"damian9871" nie wiem o co chodzi z tą hydrauliką w 1025.2 w waszych ciągnikach .Mój jesienią sprawdzałem podnosząc z agregatem uprawowo-siewnym zasypanym zbożem na noc i "nie opuścił" nawet na milimetr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"damian9871" nie wiem o co chodzi z tą hydrauliką w 1025.2 w waszych ciągnikach .Mój jesienią sprawdzałem podnosząc z agregatem uprawowo-siewnym zasypanym zbożem na noc i "nie opuścił" nawet na milimetr.

poczekaj...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te ciągniki przecieki powinny mieć wpiasne na ulotach jako wyposażenie standardowe!!! Niestety taka jest okrutna prawda!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do zachodniego ciągnika pompa kosztuję 10tyś.zł. a do ruskiego

pompa-130zł. rozdzielacz-430zł.

Może to głupie ale zamontowłlem rozdzielacz ruski do zachodniego ciągnika i

jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do zachodniego ciągnika pompa kosztuję 10tyś.zł. a do ruskiego

pompa-130zł. rozdzielacz-430zł.

Może to głupie ale zamontowłlem rozdzielacz ruski do zachodniego ciągnika i

jestem zadowolony.

powiem ci: to na pewno jest głupie. Po co kupowałeś ciągnik, który nie zarabia u ciebie na częsci?? żeby sąsiadowi się pokazać??

KLEMENS obym się mylił, ale pewnie długo nie bedzie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie czy można założyć tłoki do mtz82 od mtz 82ts(tłoki różnią się tylko komorą spalania),czy będzie wtedy jakaś różnica w pracy silnika(chodzi mi o dymienie itp.),może ktoś z was przerabiał juz taki temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Koledzy mam takie pytanie czy można założyć tłoki do mtz82 od mtz 82ts(tłoki różnią się tylko komorą spalania),czy będzie wtedy jakaś różnica w pracy silnika(chodzi mi o dymienie itp.),może ktoś z was przerabiał juz taki temat?

W jaki sposób różnią się komorą spalania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

marcin82: ruski rozdzielacz wstawiłem do tura.

Mój ciągnik to Fortschritt 323 i zapewne nie jest ciągnikiem

reprezentacyjnym ale waży 6ton i ciąga soche od deta.

damian9871:pompa do Joon Dere kosztuje 10 kawałków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wydaje mi sie że zmiana tłoków to nic nie da bo pewnie ts ma większą komore w tłoku bo przez turbo dostaje więcej powietrza więc jeśli do zwykłego wstawisz taki tłok to zwiększysz komore i spadnie stopień sprężąnia i nic nie zyskasz a nawet stracisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób różnią się komorą spalania?

Mtz82 ma kulistą komorę spalania w tłoku a mtz82ts ma głębszą w kształcie stojącego walca szerszą u dołu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc jeśłi komora różni się wielkością, objętością, pojemnością, jak to by tam nazwać, to nie można takich tłoków podmieniać, poniewarz wtedy zmieni się komora sprężania i silnik niestety ale nie będzie pracował jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi o te nowe belarusy. MIalem jeszcze niedawno starczego mtza z 89 to bylem z niego zadowolony bo tylko skrzynie w nim robilem. Teraz mam rocznego to jestem bardzo z niego niezadowolony poniewaz cagle cos mu dolega. Ma duzo wyciekow polowe rzeczy w nim juz nie dziala lub dziala nieprawidlowo. Moze tylko mi sie taki typ trafil w co watpie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje roczniki to: 77r. 80r i 82r I wyciagneły mnie z biedy. najwiekszy koszt to wymiana opon;-( Mam równiez 2 fortschritty i te białorusy do nich sie chowaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Te ciągniki przecieki powinny mieć wpiasne na ulotach jako wyposażenie standardowe!!! Niestety taka jest okrutna prawda!!!!

Panowie temat wycieków w MTZ na tym forum wałkowany jest cały czas może i faktycznie leje się z tej chydrauliki, ale myśle że są wyjątki czasami trzeba tylko troche przejżeć układ podokręcać na łączeniach wymienic jakąś podkładkę czy uszczelkę i jest ok. Ja mam MTZ BELARUS 82 91 rok wyprodukowany w Białorusi w fabryce imienia LENINA sprowadziłem go z Austrii jest to wersja exportowa i kropla oleju z niego na ziemie nie spadnie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, miałem tak samo, mój był sprowadzony z DDRu, też wyprodukowany w tej fabryce, żadnych wycieków w nim nie było, a sprzęt super, przedewszystkim komfort w kabinie, cichutko jak w aucie, silnik chodził jak sześciocylindrowy benzynowiec, ogólnie sprzęt nie do zajechania, osiem lat bez żadnej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi