Skocz do zawartości
strusiak

Paszociąg Chore Time

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z paszociągiem marki Chore Time , wygląda on następująca w jednej z lin zadawania paszy zostały połączone dwie spirale o rożnym skoku spirali za każdym razem gdy paszociąg się włączy po dojściu paszy do ostatniego karmidła przy silniku spirala gwałtownie odbija w 2 stronę,czy ktoś może pomoc w czym leży problem ? Czy to wina spirali i musi być na całej długości jednakowy skok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam problem z paszociągiem marki Chore Time , wygląda on następująca w jednej z lin zadawania paszy zostały połączone dwie spirale o rożnym skoku spirali za każdym razem gdy paszociąg się włączy po dojściu paszy do ostatniego karmidła przy silniku spirala gwałtownie odbija w 2 stronę,czy ktoś może pomoc w czym leży problem ? Czy to wina spirali i musi być na całej długości jednakowy skok ?

 

Najprawdopodobniej spirala jest za długa po dołączeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok tu nie ma nic do rzeczy. Za luźna spirala ( za długa), ewentualnie sprawdź łożysko na początku linii (przy koszu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiral nie powinno się łączyć, ja mam chore paszociąg i jest dobrze. Ale wszystko zależy kto ci montował bo może coś nyć nie tak. zobacz w opiniach w hodowli droiu na forum rolniczym (link) kilka osób miało podobny problem z linią paszową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można łączyć spirale i nie ma z tym żadnego problemu tylko trzeba zrobić to dobrze,

najdłuższa spirala to 100 m jak się nie mylę a paszociągi maja nawet po 130 m.

2,5zwoja się zazębia i spawa punktowo początek środek i koniec . musi być idealnie równo żeby spirala nie była szersza chodzi tu o średnice. Jak jest krzywo lub ciągiem zespawane to mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...