Skocz do zawartości
Luke16

Firma a gospodarstwo rolne??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tata zaoferował mi przepisanie gospodarstwa rolnego (15ha) ... Gospodarstwo jest ustosunkowane na produkcję mleka... Jestem po szkole rolniczej ale prowadzę obecnie firmę i nie wiem co robić... rodzice mają co raz mniej sił a szkoda by to zaprzepaścić ... z drugiej strony jakoś nie widzi mi się tam pracować bo to jest ciężki orzech do zgryzienia ... Firma idzie średnio ale z dnia na dzień idzie co raz lepiej i nie wiem co robić ... Z jednej strony warto by się zainteresować np. dopłatami z UE na zakup maszyn i modernizację by umilić pracę a z drugiej wchodzić w kredyty ... Co byście mi doradzili ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie Rolnika vatowca, który dodatkowo prowadzi działalność rolniczą usługową - 01.61 Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną- forma opodatkowanie -przychód ewidencjonowany. są to dwa zródła dochodu- jako rolnik i jako firma, jako rolnik są wystawiane przez rolnika f vat gdzie rolnik przystawia pieczątkę gospodarstwo rolne x y i na niej jest nip i regon, ma drugą pieczątkę na firmę gdzie jest : usługi rolnicze x y i na nich też jest nip i regon,

PO co na tej pieczątce z gospodarstwa regon? nip wiem dlaczego bo jest vatowcem?ale czy to też dobrze że jest nip? na tej z usług to normalne. Czy gospodarstwo rolne możemy traktować jako firmę, bo płaci vat, ? i vat płaci i z gospodarstwa i z firmy/? rolnik sprzedaje mleko i żywiec, więc pod firmę nie możemy podciągnąć tego. od mleka i żywca nie płaci podatku dochodowego -płaci rolny. od usług z firmy płaci dochodowy-nie wykazuje strat. czy w jakikolwiek sposób możemy nazwać rolnika vatowca firmą tylko dlatego że ma zarejestrwaną firmę usługową rolniczą? jak wyjaśnic nip i regon na pieczątce z gospodarwsta rolnego? proszę o pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również rekomendowałbym udanie się odpowiedniej osoby, która jest biegła w tym zakresie. Od siebie mogę polecić stronę, gdzie znajdziesz wzory pism (link) z którymi możesz zapoznać się już teraz w celu zaznajomienia z dokumentami, które są wymagane w tego typu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...