Skocz do zawartości
filip1710

ciągnik mf-255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Dzisiaj rano odpaliłem ciągnik, pracował minimum 10 minut, wyjechałem z garażu, ujechałem 5 - 10 m i usłyszałem niegłośne jakby stuknięcie, coś takiego. Wtedy ciągnik się zadusił, zgasł.Po próbie odpalenia rozrusznik normalnie obraca silnikiem, ale odpala na jeden tłok. Proszę o porady, pomoc od czego zacząć, co to się mogło stać?

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od najprostszych rzeczy . Sprawdź czy pompa daje paliwo na wtryski i same wtryski. sprawdź czy nie idzie kompresja w odme jak kręcisz rozrusznikiem . Nastepnie głowice, zawory. No i w ostateczności czeka cie grzebanie w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pali na 1 tłok czy nie pali na 1 tłok. Sprawdź koło pasowe czy nie rypnął wał. Znajomy właśnie kończy składanie mieszańca po takiej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj porozbierałem ciągnik.Po sprawdzeniu pompy paliwowej i wtrysków, wszystko ok, zabrałem się od góry silnika. Odkręciłem pokrywę zaworów i obróciłem wałem, okazało sie że na trzecim tłoku nie pracują zawory. Pomyślałem o wałku rozrządu, odkręciłem pompkę zasilającą i zobaczyłem że wałek rozrządu jest urwany w dwóch miejscach.Pytanie dlaczego tak się stało?.Jak wyjąłem wałek okazał się że zablokowała go nakrętka która wpadła mechanikowi przy remoncie kapitalnym który robił wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego nie wesoło, dlatego wszystko robię sam! Wałek sam z siebie rzadko pęka wymontuj go i obejrzyj dokładnie. Wyjmij klawiaturę i posprawdzaj wszystko zobacz czy drążki proste ręcznie sprawdź jak chodzą zawory! W razie czego zwal głowice dzień roboty a będziesz pewny co było przyczyną.

 

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...