Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ze świniami mają 5 miesięcy nic nie rosną ryją w oborniku jedzą pustaki piją dużo wody mimo że dostaja mokrą karmę nie wiem co może im dolegać proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaką pasze dostają i czy była jakaś zmiana ostatnio (zanim zaczęły sie tak zachowywać) . Moze trafiło sie jakieś zepsuyte zboże, albo dodajesz np. łubin (jesli da sie za dużo to mogą nie chcieć zjeść, a czasami trafi sie do tego jeszcze gorzka wersja -wtedy juz w ogole). One chodzą normalnie, czy raczej leżą?

Najlepiej wezwać weterynarza- niech zobaczy, może potrzebny bedzie antybiotyk.

 

Jeśli nie było zmian w paszy to może np przeziębiły sie (ostatnio były mozne mrozy i jeśli sie nie pozamykało troche wentylacji to mogło je przwiać).

Sprawdz też czy nie mają jakiś plam na skórze ( na plecach, pośladkach i brzuchu). Czasami sie trafia różyca słabo widoczna.

 

Mi czasami też sie takie trafiają że niby nic im nie jest, ale nie chcą jeść- łażą i ryją w betonie tylko. Tyle że to trafia sie taki 1 na 100 albo 200 sztuk. I zazwyczaj pomimo leczenia, terapia nie skutkuje. I też sie ostatnio zastanawialem co moze byc tego przyczyną. Może ktoś ma jakąś koncepcje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...