Skocz do zawartości
sirmnemonic

Wasze doświadczenia z kupnem UŻYWANYCH maszyn na SPO

Rekomendowane odpowiedzi

a o co konkretnie chcesz spytac? 100% doświadczenie w realizacji projektów działania 1.1 oraz 2.4 na zakup uzywanych maszyn i urzadzen na mym koncie...

Konkrety, konkrety...

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić używany ciągnik (John Deere 6620 2003 rok). Wiem , że już teraz na niego nie dostane kasy dopiero w 2007, ale jak to wyglądało do tej pory? Ile kasy oddawali i ile trzeba było czekać,jakie trzeba spełnić warunki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce kupić używany ciągnik (John Deere 6620 2003 rok). Wiem , że już teraz na niego nie dostane kasy dopiero w 2007, ale jak to wyglądało do tej pory? Ile kasy oddawali i ile trzeba było czekać,jakie trzeba spełnić warunki?

 

Złe wieści Sirmnemonic! Wg. projektu SPO 2007-13 w ramach inwestycji zwrot ma być tylko za nowe maszyny. Mnie też to wqrwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee, a mam taką piękną maszynkę na oku Do tej pory było a ma nie być Paranoja. Dzięki za info. Obyś się mylił przyjacielu. Było by lepiej dla nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam program PROW na lata 2007-2013. Przy modernizacji jest mowa o zakupie tylko nowych maszyn i narzędzi. Wysłałem maila do agencji z zapytanie jak to będzie. Zobaczymy.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tak już zostanie. Dla nas lepiej było gdy był zwrot za używane maszyny, bo za tę samą kasę można było brać kilka sprzętów przechodzonych zamiast jednego nowego, ale patrząc z dalszej perspektywy to refundacja za sprzęty używane najbardziej cieszyła rolników ze starej unii bo dużo łatwiej było im się pozbyć gratów. Poprzednią dotacje równie dobrze można by nazwać dopłatą do zbywanego starego sprzętu. Teraz przyjdzie kupić nowe, ale mniej i cieszyć się, że jest dopłata. Kupimy nowe ruszy się produkcja w kraju, a tak kupowaliśmy od Niemca, a on kupował u siebie nowy sprzęt i podwójny zysk dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie chwilowo macie rację. Mam nadzieje że to tylko przeoczenie i bedzie jak do tej pory. Duzo ludzi juz sie na to szykuje. pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......W odpowiedzi na pismo przesłane do nas drogą elektroniczną w dniu 23 sierpnia br. uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej nie są już przyjmowane wnioski o dofinansowanie w ramach programu SPO 2004 – 2006. Jednocześnie pragnę poinformować, iż aktualnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentów programowych do nowego okresu programowania UE na lata 2007-2013. Przygotowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wstępny projekt Programu Operacyjnego Rozwój Obszarów Wiejskich obejmuje m.in. Działanie mające na celu dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych, nie określa jednak szczegółowych kryteriów dostępu. W tej sytuacji brak jest jeszcze podstaw do udzielania wiążących informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania w nowym okresie programowania.

 

Rozpoczęcie realizacji Programu Operacyjnego w nowym okresie programowania zapewne poprzedzone będzie kampanią informacyjno-promocyjną, podczas której udostępnione zostaną szczegółowe informacje dotyczące zasad i procedur udziału w Programie w nowym okresie programowania 2007-2013.

 

W tej sytuacji proponuję Panu na bieżąco weryfikować informacje dotyczące nowego okresu programowania w odniesieniu do Sektorowego Programu Operacyjnego na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl.

.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...