Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

panowie interesuje mnie cena talerzy do talerzówki kverneland typ IEW 21 czy orientuje się ktos z was w cenie talerza? Czy do tego modelu można dopasować coś z polskiej produkcji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na bardzo lekkich piaszczystych glebach używając tależówki mógł bym wogóle nie robić orki ? Oczywiście robił bym oprysk roundapep, ktoś tak robi i czy to się odbije na plonie>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na bardzo lekkich piaszczystych glebach używając tależówki mógł bym wogóle nie robić orki ? Oczywiście robił bym oprysk roundapep, ktoś tak robi i czy to się odbije na plonie>?
\

 

 

O ile mnie pamięć nie myli to przy uprawie uproszczonej plon spada ~ 20 % .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% ja nie mam gospodarstwa ale wydaje mi się że jak by był spadek plonu 20% to nikt by tak nie uprawiał ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20% ja nie mam gospodarstwa ale wydaje mi się że jak by był spadek plonu 20% to nikt by tak nie uprawiał ziemi

 

Yes , Yes , Yes ! Tylko weź pod uwagę że przy uprawie uposzczonej mniejszy nakład na uprawę rekompensuje spadek plonu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podorywki to ARES TXL 3,0 + packer, talerze 560 mm. 460 na podorywke to tylko na lekkich glebach przy malej ilosci resztek pozniwnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto i oje zdanie na ten temat , zrobilem prube sciernisko zerwalem talerzowa ladnie popuszczal rzepak i tag go zostawilem do zbioru i co okazalo si ze to byl totalny blad . przedewszystkim WODA WODA I JESZCZE RAZ WODA takie pole szybciej wysycha tagze przy tych opadach co sa to ten system u mnie bynajmniej sie nie spisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4m nie mogę bo juz kupiłem poloneza talerzowego i w przyszłości myśle o bezpłużnej uprawie i jak gadam to coraz więcej jest takich ludzi

a co sadzicie o tej firmie? planuje zakup zestawu 3m we wrzesniu ma byc pokaz, http://www.agrisem.pl/produkty1.htm

a odnosnie do wypowiedzi o stanie wilgotnosci gleby a praca talerzówki... A myslicie ze grubery to sie wbija we wszystko niezaleznie od wilgoci?? talerzami wiecej sie zrobi niz gruberem... tak sadze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietny sprzęt widziałem to w akcji, bardzo mocne maszyny, porządne talerze solidnie zamocowane, nie to co w unii grudziądz, oglądałem wersje i przyczepianą i zawieszaną, najprostsza zawieszana 3m wazy coś ok 1700 kg zbiornik coś koło 600l, ceny dokładnej nie pamiętam ale kojarzy mi sie ok 80 tyś netto

jest reklama w top agrar koleś ciąga to nawet mtz 82 ts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś brone talerzową AKPIL 3m typu X , z wałem rurowym ?? Ja właśnie ją mam i mam małe problemy jak jeżdźe miajsce koło miejsca to jedna strona brony wchodzi głębiej w ziemie i robi mi kopce (garby) na polu, i musze poprawiać niektóre przejazdy drugi raz, nie wiem jak temu zaradzić, zmieniałem kąty no i niby nic jak tależe są prosto to nie chce wchodzić w ziemie. Ramiona ciągnika mają taką samą gługośc i wszystko jest równie ustawione. Bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swietny sprzęt widziałem to w akcji, bardzo mocne maszyny, porządne talerze solidnie zamocowane, nie to co w unii grudziądz, oglądałem wersje i przyczepianą i zawieszaną, najprostsza zawieszana 3m wazy coś ok 1700 kg zbiornik coś koło 600l, ceny dokładnej nie pamiętam ale kojarzy mi sie ok 80 tyś netto

jest reklama w top agrar koleś ciąga to nawet mtz 82 ts

a tak "trawie" tą maszyne ( AGRISEM) i zauważyłem ze ma jedna istotna wade... nie ma redlic wysiwających, tylko tam jest system "przykrywania siewu ziemią" jak w takim razie zachowac zadaną głębokość wysiewu?? jesli ktos jeszcze wie jak ten sprzet pracuje w praktyce to prosze o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje talerzowki nowej do ciagniczka 110 km na 4 i 5 klasy gleb moze mi ktos doradzic jaka kupic zeby byla w sam ras. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie dla czego w bronie tależowej typu X pierwszy rząd tależy jest skierowany na zewnątrz a drugi rząd do środka, to znaczy: pierwsze teleże ziemię odrzucają a te drugie rzucają znów do środka. Jaki efekt był by jak by zamienić przód z tyłem, warto sprubować sie pomęczyć i zamienić je ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś mi powie dla czego w bronie tależowej typu X pierwszy rząd tależy jest skierowany na zewnątrz a drugi rząd do środka, to znaczy: pierwsze teleże ziemię odrzucają a te drugie rzucają znów do środka. Jaki efekt był by jak by zamienić przód z tyłem, warto sprubować sie pomęczyć i zamienić je ???

dlatego że np. pierwszy tałerz w pierwszym rzędzie ( skrajny) odrzucając ziemię na zewnątrz robi rowek który jest zasypywany przez drugi taterz ponieważ jest on toch bardziej z tyłu o rzuca ziemię tam skąd puerwszy talerz ją zabrał. leżeli byś odwrócil talerze na polu zostałyy ślady po wszystkich talerzach a efekt pracy takiej talerzówki byłby mizerny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam talerzówke z Bometu 3,15 tam talerze są ułożone w dwie V coś takiego ">>". I po jednym przejeździe kopie mi trzy rowy co niezbyt ładnie wygląda na polu i żebym nie mial agregatu przy siewniku to trzeba byłoby jeszcze puszczać ciążką brone przed sianiem.

 

Da się to może jakoś zlikwidować, jakimś sprytnym ustawieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam talerzówke z Bometu 3,15 tam talerze są ułożone w dwie V coś takiego ">>". I po jednym przejeździe kopie mi trzy rowy co niezbyt ładnie wygląda na polu i żebym nie mial agregatu przy siewniku to trzeba byłoby jeszcze puszczać ciążką brone przed sianiem.

 

Da się to może jakoś zlikwidować, jakimś sprytnym ustawieniem

 

Siejesz po tależówce, co siejesz? Jakie masz gleby i czy to nie ma dużego wpływu na plonowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja robi bruzdę z prawej strony - jadąc od lewej do prawej jest ona niwelowana więc pole nie wygląda jakby ktoś uczył się orać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siejesz po tależówce, co siejesz? Jakie masz gleby i czy to nie ma dużego wpływu na plonowanie?

 

Bede siał przenice gleby mam sałbe IV klassa troche III. A czemu to miałbo by mieć jakiś wpływ na plon Talerzowałem wcześniej zaorane pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siejesz po tależówce, co siejesz? Jakie masz gleby i czy to nie ma dużego wpływu na plonowanie?

 

Bede siał przenice gleby mam sałbe IV klassa troche III. A czemu to miałbo by mieć jakiś wpływ na plon Talerzowałem wcześniej zaorane pole.

 

Słabe gleby masz , to ja się nie wypowiem jakie ja mam

Tak pytam bo może lepiej zainwestowac w dużą tależówke niż dobre pługi, widze że tależówka dobrze miesza nawet obornik. Na plonowanie może miec wpływ to że głęboka orka "wyjmuje" składniki z gleby a przede wszystkim wapno i ma lepszy wpływ na strukture, chyba że z raz na 2 lata będziesz orał a tak tylko talezował? No i ten perz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...