Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie ziemie IV i V kla od 20 lat tylko talerzówka i tak każdy. podorywki nikt nie robi i perzu nie ma. Jedynie u takich co na raz orza ale za to musza opryskac co jakis czas rundapem i po kłopocie. U mnie perz pojawia sie jedynie na działkach gdzie długo stoi woda na wiosne a tak poza dolkami perzu brak Z tym że u mnie orka nigdy nie jest płytsza niż 25cm nawet przed siewna a zimowa 28-30cm.

 

Talerzuje rocznie jakiesz 50ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy opłaca się dawac te około 13000 zł więcej za półzawieszaną talerzówkę Unii, niż za zawieszaną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie, czy opłaca się dawac te około 13000 zł więcej za półzawieszaną talerzówkę Unii, niż za zawieszaną ??

 

Czy się opłaca to sam musisz wiedzieć jak stoisz finansowo. Ja posiadam ciąganą i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, lepiej niż zawieszana którą wcześniej też posiadałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie, czy opłaca się dawac te około 13000 zł więcej za półzawieszaną talerzówkę Unii, niż za zawieszaną ??

 

Czy się opłaca to sam musisz wiedzieć jak stoisz finansowo. Ja posiadam ciąganą i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, lepiej niż zawieszana którą wcześniej też posiadałem.

Tzn. miałem na myśli to, czy byłobyto uzasadnione finansowo. tj, czy są powody, aby płacić tyle więcej pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, jednak, że nieopłaca mi się kupować nowej półzawieszanje talerzówki na 20 ha.

A jak z jakością zawieszanych CUT ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie podorywki nie robie już ładnych kilka lat, wszystko po żniwach talerzuje.

Ja także. Pod kukurydzę na jesieni wyłącznie talerzówka, na wiosne obornik i dopiero orka. W tym roku 4 sąsiadów pożyczyło ode mnie talerzówkę i byli bardzo zadowoleni z jej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam bometa i powiem że talerze maja bardzo dobre ( bo włoskie ) ale mysl techniczna nie do konca oki. zle zaprojektowana rama i reg

ulacja kąta, pisze o wersji 4 x 7talerzy

tez mam bometa3.15 2v jakosc dobra talerze nie pekaja wolno sie zuzywaja lozyska ok Wady nicka waga jak jest sucho albo duzo resztek idzie po wierzchu Sciaga na boki wada systemu V POZOSTAWIA NA SRODKU GLEBOKA BRUZDE. Myslalem o przerobce na X ale zmienilem traktor na mocniejszy ikupilem 4 metrowa ciagnieta w x quiwogne uzywana robi niezle w tym roku po lubinie zasialem po niej pszenzyto jak narazie wyglada ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaką talezówką na max poradzi sobie c360, a jaką polecacie do proximy 60 - 70km czy 2,4 m będzie ok i jakos dygnie to c360? bo planujemy z kolegą spółkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do c360 to maks 9 talerzy na wałku to juz ma co robic przy maksymalnym kącie. A 70KM po scierniku spokojnie bedzie brykałą z 2,8m, natomiast do 60KM mój znajomy kiedys ciagał 10 talerzy w rzedzie 7211 wiec proxima 6441 bez problemu sobie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do c360 to maks 9 talerzy na wałku to juz ma co robic przy maksymalnym kącie. A 70KM po scierniku spokojnie bedzie brykałą z 2,8m, natomiast do 60KM mój znajomy kiedys ciagał 10 talerzy w rzedzie 7211 wiec proxima 6441 bez problemu sobie poradzi

 

Biały2005 wiem ze masz 3,15 i jakim códem ciągasz to swoim zetorem kumpel ma DF 102 km i kupił taką tależówkę i twierdzi że naprawde ma co robić, chociaż kumpel to nieźle w polu pogina i tylko półbiegi zmienia, ale tak jak czytam to forum to każdy tutaj nieźle docenia swoje ciągniki i jeszcze pisze że nie mają co robić

10 tależy to 2,4m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak talerzówka bomet jest lekki i płytko wchodzi. Ja oststnio na swoja wrzucam przeciwage od tura nie wem ile wązy ale 300-400kg to dopiero na 3 biegu cos czuje w sciernisku, a jak jakas górka piaszczysta to ledwo podciaga pod góre, ale bez przeciwagi to naprade lata jak na pusto ale jak mam przeciwage to w sumie jakies 1000kg z tyłu i troche zaczyna bujac i podrywac przód na dołkach . 10talerzy to chyba 2,4m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemie mamy lekkie, ale jak czytam na forum że c330 chodzi z dużą rotacyjną jak burza lub z rozrzutnikeim 3,5t to nie wiem śmiać sie czy płakać.

Czy do tych bometów czy innych tależówek ze standardowum tależem da sie w przyszłosci założyc większe tależe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziemie mamy lekkie, ale jak czytam na forum że c330 chodzi z dużą rotacyjną jak burza lub z rozrzutnikeim 3,5t to nie wiem śmiać sie czy płakać.

Czy do tych bometów czy innych tależówek ze standardowum tależem da sie w przyszłosci założyc większe tależe?

Lepiej nic nie rób, bo np. mój C-330 chodził z 1,65 m i rozrzutnikiem 4,5 t, czasem talerzówką 16-talerzowa ( to tylko część z ''cięższych'' maszyn ).

A co do talerzówek to mam pytanie. Czy Ursus 912 da radę z talerzówką 2,8 m z wałem, na lekkich glebach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien dac bo wał nie robi wiekszej róznicy a u mnie sporo 912, 8011 chodzi z bometami 2,8m czy 2,7 taka na 12 talerzy w rzedzie.

 

A co do zmiany na wieksze to raczej odpada czyba że byc cos kombinował z mocowaniami wału do ramy bo bedzie za mały przeswit miedzy rama a talerzem albo wogóle nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego jeszcze poza podorywką można wykożystać tależówkę w polu, czy uprawa pod siew ozimin na zaoranym polu (ziemie lekkie piaski) zagęściła by trochę ziemie i wyrównała lepiej jak zwykły kultywator z wałkiem strunowym? Czy wiosenne uprawy pod siew na lekkich ziemiach lepiej robić tależóką jak agregatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam talerzówkę 3,2 metra w systemie X i 912 oraz 1012 lata bez problemu, myślę właśnie nad dołożeniem do ramy z tyłu wału strunowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brona talerzowa za dobrze nie wyrównuje ziemi- lepiej później bronować. dobrze obciążoną talerzówkę można zastosować na zaschnięte bryły- potnie co większego.

kultywator jednak to kultywator. jeśli jeszcze są wałki to niczego więcej nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuj talerze do brony (brona polska z końca lat 80). pytam bo mam do kupna za nie duze pieniądze ale kilka talerzy uszkodzonych. z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaka brone talerzowa pociagnie deutz fahr agrostar 6.81 (190KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...