Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam gleby średnie i troche górzyste. Zastanawiałem się nad kupnem talerzówki rabe werka 5 m. Gościu chce za nią 20000 zl, talerze są jeszcze w miare. Jest to cena w normie w wygórowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam talerzówke Brixa 3,40 i dałem za nią 16,500zł, uważam że 5m. to trochę za dużo bo jak bedzie mokro to jej nie pociągniesz, bo ona sporo waży i jeszcze prędkość powinna być odpowiednia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam talerzówke Brixa 3,40 i dałem za nią 16,500zł, uważam że 5m. to trochę za dużo bo jak bedzie mokro to jej nie pociągniesz, bo ona sporo waży i jeszcze prędkość powinna być odpowiednia....

 

A jakim ciągnikiem ją ciągasz i z jaką prędkością? A ty kupiłeś nową czy używaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągam fortschritem zt323, na prostym idzie jak po maśle ale pod wzniesienia to są problemy jak jade z prędkością 10km/h to trzba zmienić bied i 8km/h. na długich polach latam czasami nawet 12/h kupiłem używaną, ale talerze miąła prawie jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co powiecie o talerzówkach rosyjskich czy warto ją kupić, jaka jest jej waga i jak sie ją pracuje. Jak z częściami i awaryjnością jak robi pole? Pozdro i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby doradzić jaką talerzówkę wybrać do U-914 .Czy Cut-L z UNI 2,8 m jest nie zadurza i czy nie zostawia na środku bruzdy.Za odpowiedż dziękuję.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś mógłby doradzić jaką talerzówkę wybrać do U-914 .Czy Cut-L z UNI 2,8 m jest nie zadurza i czy nie zostawia na środku Do914 w sam raz aco do talerzówki to CUT-L na środku nie zostawia bruzdy tylko pasek nie uprawiony W uni znalezli na to sposób i zastosowali ząb srodkowy ale to opcja i trzeba dopłacic 500zł- wtedy jest ok wiem bo odbieram CUT-L 3.2 talerze 560+wał rurowy i wczesniej miałem taką na próbe od kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś mógłby doradzić jaką talerzówkę wybrać do U-914 .Czy Cut-L z UNI 2,8 m jest nie zadurza i czy nie zostawia na środku Do914 w sam raz aco do talerzówki to CUT-L na środku nie zostawia bruzdy tylko pasek nie uprawiony W uni znalezli na to sposób i zastosowali ząb srodkowy ale to opcja i trzeba dopłacic 500zł- wtedy jest ok wiem bo odbieram CUT-L 3.2 talerze 560+wał rurowy i wczesniej miałem taką na próbe od kumpla

 

Ja mam talerzowe unni ,i nie zadawala mnie jej praca ,taka Wykówka kowalska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciagam 7341 3,15 V bez [rpoblemów sobie radzi. jedynie jak wpadniew jakies orane czy cos to na 2 biegu trzba smigac a normalnie to 3 bieg około 12 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy na jaką głębokość robisz! i na jakiej glebie!

 

Ważne jeszcze pod jakim kątem są talerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jasne ale ja w swoje .3.15 mam na przed oststnie nastawinie jesli chodzi o kąt i w scierniksku robi tak koło8cem wystrczajaco JAk zarzuce jescze 300kg dociażenia to po jarych juz za głeboko robi i zle sie pózniej orze. ziemie raczej lekkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jasne ale ja w swoje .3.15 mam na przed oststnie nastawinie jesli chodzi o kąt i w scierniksku robi tak koło8cem wystrczajaco JAk zarzuce jescze 300kg dociażenia to po jarych juz za głeboko robi i zle sie pózniej orze. ziemie raczej lekkie

 

No właśnie dobrze się orze po talerzówce czy nie, bo mam zwykłe grudziąckie stare dobre pługi ale strasznie zapychają się po ściernisku a różnie bywa bo zwierzyna wytłucze coś się wyłoży i resztki słomy zostają no i lekko zaperzone miejscami bywa, czy tak bełtnięte talerzami ściernisko z obornikiem lub bez to już gwarancja że nic się nie będzie zapychało?

ps. tylko nie uczcie mnie że roundupem trzeba pryskac bo dobrze to wiem a wtedy dopiero zaczyna się zabawa jak zaczną się ciągnąc martwe makarony po randapie orka na dodatek z obornikiem to dopiero wyzwanie

Bo jeśli i po talerzach ma się dalej zapychac to może dac sobie spokój z talerzówką i kupic jakieś konkretniejsze pługi na wysokiej słupicy>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po talerzówce i odpowiednio długim leżakowaniu nie bedzie problemu, napewno lepiej sie zaorze niz bez, ale jak zrobisz głeboko i bedziesz chciał zaraz orac to życze powodzenia jescze zwykłymi pługami JA mam na wysokiej słupicy i rozsuniete korpusy wiec mi to nie przeszkadza ale orka wtedy nie wyglada jak należy. Najlepiej nie robic zbyt głeboko. Oststnio wziołem w dzierżawe troche zanidbany kawałek i nie było czasu na rundup wiec poleciałem po 2 razy talerzówka z obciazeniem bo było urosniete zielsko i zaorało sie lepiej niz sie spodziewałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym orac od razu po talerzówce zwłaszcza przy dzisiejszych cenach ropy

Podorywka strasznie przesusza u mnie ziemie i słabo kryje obornik to wszystko się pcha czasami i zapycha, mam taki plan żeby po oborniku po ścierni talerzóka potem jeszcze raz lub jeszcze raz na głęboko i po tym żytko posiac lub nastepna partia gnoju i przed samą zimą orka wtedy to chyba już nie będzie problemu z zapychaniem

Na wiosnę pod siew też mam dużo obronika i bełtnąc to talerzówką chyba lepiej będzie wiosną niż zwykłym kultywatorem lub orac?

 

I łąki torfowe chyba najlepsza talerzówka do podsiewu będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile ty masz tego obornika że po 2 razy chcesz ładowac i ile ha ja robie tak że rozrzucam obornik po sciernisku, talerzówka i jak trza siac to zaraz sie orze Tak ja kw tym roku to praktycznie po tygodniu było wszytko orane bo zniwa sie przedłużyły i nie miało kiedy poleżec po talerzówce. Jak rozrzucam na wiosne to po talerzowanym rozrzucam i orze i jest oki. Kiedys pod kukurydze rozrzuciłem po oranym i talerzówka ale to hu... wyglada i obornik nie jest dobrze wymieszany i sa duże startu azotu. Jakos nie widze tego twojego uproszczonego sposobu bo cie perz wygoni a pisałes wczesniej ze i tak nie masz za ciekawie na polach NA perz to najlepszy sposób głeboka orka 25-30cm i rundap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśni eten perz, cały problem w tym że podorywka przesusza moje piaski, a obornika mam na ściernie ze 40 rozrzutników 3 t, a woże tylko na 8 ha przy domu i we wrześniu znowu ze 20 rozrzutników i na koniec listopada też ze 20 się znajdzie, koleś kupił do c360 talerzówke i tak robi od 2 lat jak psałem niżej i coś mu tam rośnie, orka spawdza się u mnie na 4 ha gdzi ejest glinka i lepsza ziemia ae tam gnoju nie woze, a na piachu po orce przystko schnie i ziemia jest luźna długo obsiada, mam teraz już niezłe pryzmy na polu i n płycie troche będzie ze 30 może więcej i sprubuje to bełtnąc zwykłym kultywatorem z wałkiem pojedyńczym jak ładnie z piachem zmieszam to jeszcze raz przemyśle potrzebe talerzówki (no ale na łąki to by się przydała)

 

ps. z tym perzem to ja już nie wiem bo po pługu też się przecież rozrywa i rośnie jak głupi jak nie opryskam to szkoda paliwa i nerwów żeby z tym walczyc, jeszcze w grudniu placezazielenione po oranym przegoliłem kultywatorkiem z wałkiem troche zmniejszyło się w porównaniu gdzie nie robiłem jest różnica ale wraz się troche zieleni ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Chochlik23 u mnie talerzowka chusteczkowo robi na lace ,najlepszym rozwiazaniem jest plug ,a co do tych piaskow to najlepsze efekty dawal by agregat scierniskowy na szerokich redlicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśni eten perz, cały problem w tym że podorywka przesusza moje piaski, a obornika mam na ściernie ze 40 rozrzutników 3 t, a woże tylko na 8 ha przy domu i we wrześniu znowu ze 20 rozrzutników i na koniec listopada też ze 20 się znajdzie, koleś kupił do c360 talerzówke i tak robi od 2 lat jak psałem niżej i coś mu tam rośnie, orka spawdza się u mnie na 4 ha gdzi ejest glinka i lepsza ziemia ae tam gnoju nie woze, a na piachu po orce przystko schnie i ziemia jest luźna długo obsiada, mam teraz już niezłe pryzmy na polu i n płycie troche będzie ze 30 może więcej i sprubuje to bełtnąc zwykłym kultywatorem z wałkiem pojedyńczym jak ładnie z piachem zmieszam to jeszcze raz przemyśle potrzebe talerzówki (no ale na łąki to by się przydała)

ja mam praktycznie same piachy i uważam że pług podorywkowy jest najlepszy, na piaskach jade 7 skibówką podorywkowąi 360

kiedyś miałem porównanie bo na jednym polu podzieliłem i połowe pługiem a połowe talerzówką i jak orałem pod żyto to tam gdzie była talerzówka to popiół a tam gdzie było po pługu to ziemia była wilgotna

na piaskach jest tylko jeden problem-jak jest naprawde sucho to pług nie odwraca tylko przesuwa piach i trzeba troche głębiej jechać

uważam że talerzówka albo gruber jest jest dobry ale dla tych co mają rzepak i wcześnie muszą siać bo po pługu jednak ziemia musi troche poleżeć bo będzie nienajlepiej orka siewna wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam do kupna talerzówkę takiego typu http://www.allegro.pl/item314397295_talerzowka_16_talerzy_1_8m_brona_talerzowa.html

Mam pytanie czy c330 poradzi sobie z tym sprzetem. bona którą zamierzam kupic ma na przednim wale talerze zebate a na tylnym gładkie. uprawiam głównie trawy nasienne jedno i kilku letnie, gleba klasy IIIb-IVa. pola raczej równe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...