Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

brak tabliczki znamionowej na bronie ale sprawdzałem na stronie chyba bometu ze zapotrebowanie mocy na podobny sprzet to 34KM. sciernisko po takiej trawie to jak na łące wiec przyczepnosc powinna byc dobra. zastanawiam sie czy nie zajade ciapka po jednym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C-330 nie da sobie rady!!!!
tez tak sądze... ale ludzie trzydziestką z prasa sipmą pomykaja to chyb ten ciagnik ma nitro w wyposazeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak tabliczki znamionowej na bronie ale sprawdzałem na stronie chyba bometu ze zapotrebowanie mocy na podobny sprzet to 34KM. sciernisko po takiej trawie to jak na łące wiec przyczepnosc powinna byc dobra. zastanawiam sie czy nie zajade ciapka po jednym sezonie

Moim zdaniem C-330 sobie poradzi , u mnie taki jeden magik współpracuje z taką broną "Władimirkiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak tabliczki znamionowej na bronie ale sprawdzałem na stronie chyba bometu ze zapotrebowanie mocy na podobny sprzet to 34KM. sciernisko po takiej trawie to jak na łące wiec przyczepnosc powinna byc dobra. zastanawiam sie czy nie zajade ciapka po jednym sezonie

Moim zdaniem C-330 sobie poradzi , u mnie taki jeden magik współpracuje z taką broną "Władimirkiem"

Tylko ciekawe na jk długo bo później zajedzie ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby doradzić jaką talerzówkę wybrać do zetora 3320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dają duże talerze w talerzówce 560 lub 610mm?

 

z jaką szybkością pracował by ciągnik 4x4 70km z talerzówką 2,7m? a z jaką szybkością z 2,4 i czy dobrze talerzówki kryją obornik?

robiłem dzisiaj kultywatorem z wałkiem po roztrzęsionym oborniku i średnio to wygląda gdzie grubiej gnoju zapychało się, czy talerzówka po oranym polu na wiosnę "schowała" by cały obornik żeby dało się siać siewnikiem redlicowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oranym to spokojnie dobzre wymiesza i zasiejesz zwykłym siewnkiem ale to h.. nie robota. Kultywator do takich prac to troche nie pasuje Obornik pózniej orka to najlepsze najrozsadniejsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik im większe taler5ze tym równiejsza praca i mniejsze zużycie materiału czyli większa trwałość, ale masa całości tez musi wzrastać żeby zagłębić te talerze w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po oranym to spokojnie dobzre wymiesza i zasiejesz zwykłym siewnkiem ale to h.. nie robota. Kultywator do takich prac to troche nie pasuje Obornik pózniej orka to najlepsze najrozsadniejsze rozwiazanie.

 

dlaczego h.. nie robota? na wiosnę orka nic dobrego nie zrobi a obornik aby z ziemią zmieszac im płyciej tym lepiejwykożystany będzie nie?

puki co kultywatorem strzeliłem ale docelowo jeśli talerzóka by to nakryła to chyba dobrze i nic więcej nie trzeba?

orka ok, ale wyorać to potem wybbronować lub agregatem wyrównać a i tak sporo gnoju się powyciąga więc chyba lepiej raz talerzówką będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talerzówka wymiesza, a nie przykryje.

zgodzę sie z Białym- pług na pewno lepiej zrobi.

przy talerzowaniu najoptymalniej jeździć 9-11 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy na wiosne jest tak naprawde potrzebna orka? tylko rozluźni glebe i potem kolejiny za ciągnikiem głebokie zostaną po siewniku, przecież jeśli talerzówką wymiesza dobrze glebe z obornikiem to będzie cacy a napewno lepiej wymiesza jak kultywator z wałkiem strunowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby obornik spełnił swoje zadanie to musi byc przyorany i ma sie rozkładac w głebszej warstwie, tak pisza w kazdej prasie fachowej NAjlepiej nie orac na jesieni szykowanych dziłek pod obornik na wiosne tylko zrobic uprawe pożniwna na wiosne obornik i orac, pózniej agregat i sianie nic ci sie nie powyciaga i sziemia bardzo nie przeschnie. W tym roku miałem porównaie bo na jednej działce pod kukurydze miałem 1 ha zaorane na zime z obornikiem a 2 ha na wiosne obornik, orka i agregat może w pierwszych fazach kukurydza równiej rosła na zimowej orce ale pózniej nie było różnicy i w plonie także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zostawiałem niezaorane działki pod obornik na wiosnę, efekt był taki że na wiosne była to łąka od perzu, i tak i tak pryskanie nie uniknione ale niezaorane działki piorunujaco zarastały i plony miałe gorsze na tych działkach więc orka zimowa musi być u mnie, co do obornika to na zime zgoda że musi być głeboko przyorany, ale pod siew i na wiosnę przecież będzie zaraz wykożystany więc chyba nie musi być głęboko schowany>?

Różne opinie teraz krążą ze poplony jak i obornik lepiej się rozkłada i lepiej jest wykożystywany w płytkjich wartstwach i po talerzówce, bo na głęboko flora gleby jest niszczona a na lekkich ziemiach skłądniki są wypłukiwane głębiej.

Po zastosowaniu gnojowicy pod agregat widze piorunujące efekty, a dlaczego tak nie jest po oborniku, chociaż jest dużo większa dawka? a obornik na łąki stosowany daje dużo lepsze efekty od gnojowicy?

Więc może obornik płytko zmieszany z glebą (ale dokładnie co gwarantuje talerzówka) będzie lepszym rozwiązaniem niż orka?

Może sie myle ale czy ktoś tak robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obornik za głeboko przyorany zwyczajnie z braku powietrza fermentuje zamiast sie rozkładać... a poza tym obornik powinno stosować sie zawsze na jesien, szczegolnie pod zboża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z talerzówką 800kg masy ujedzie wogóle jakiś ciągnik o masie własnej poniżej 3,5t bez przednich obciążników?

jak to jest z talerzówkami bardzo bujają przodem, bardziej jak agregat uprawowy lub pługi o tej samej masie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ciezaru maszyny liczy się jej długość i tworzona tym dzwignia jest przeciwwagą dla częcci ciagnika przed tylną osią.Jaka to maszyna nie ma kompletnie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale talerzówka uni grudziądz w X jest chyba krótsza od agregatu uprawowego z przednim wałkiem 4ry rzędy zebów i 2 wałki strunowe z tyłu chyba jest taka talerzówka krótsza od garegatu więc mam nadzieje ze będzei mnie dzwigać przó niżagregat o tej samej masie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będziesz miał kłopotow nie wiem ,mam talerzowke 2,4m i jazda z nią c-360 z obciąznikami wymaga czujności a wazy coś 560 kg.800 kg to spory cięzar i ciągnik bez obciążników może mieć powazne kłopoty jeśli nie ma dużej masy wlasnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra inaczej czy zetor 7745 lub 7245 albo ursus 4514 lub podobne bez przednich obciążników poradzi sobie w transporcie z talerzówką lub agregatem o masie 800kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli agregat nie będzie dłuższy od ciągnika to spokojnie sobie poradzi w transporcie, ale kilka obciążników zawsze można założyć. cięższy przód= lepszy uciąg w polu i w transporcie nie będzie tak podskakiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z talerzówką 800kg masy ujedzie wogóle jakiś ciągnik o masie własnej poniżej 3,5t bez przednich obciążników?

jak to jest z talerzówkami bardzo bujają przodem, bardziej jak agregat uprawowy lub pługi o tej samej masie?

 

Ciągnikiem o takiej masie to możesz tylko przestawić z miejsca na miejsce

ale o poważnej jeździe to zapomnij chyba, że dorzucisz z 200kg na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...