Skocz do zawartości
piotrwald

zetor proxima 80 dotarcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem ostatnio nowa proxime 80 i mam na niej około 3 motogodzin Dokupiłem również do niej plug akpil mix 3 +Planowałem docierać ją całą wiosnę w lekkich pracach siew bronowanie itp. Niestety zostało mi do zaorania około 15 h pola i ze względu na spóznioną wiosnę chce to zrobić jak najszybciej Posiadam również starą jak świat białoruśke jumz oraz zwykły polski pług 3 skibowy i tak się zastanawiam czy ten polski zwykły pług nie byłby za dużym obciążeniem dla 77konnego ciągnika na dotarciu Ziemie mam ciężka i teren górzysty Proszę o opinie co wybrać: męczyć się jumzem czy raczej jednak proximą śmignąć Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co bedziesz robił ważne abyś nie obciazał zbytnio ciagnika.

Jeśli normalnie ciagnał by na trzecim biegu to jeździc dwójką i ie będzie problemu. teraz pojeździj nim troche po bułeczki do sklepu a później normalnie do roboty . tylko nie oszczędzaj go za bardzo i nie jeździj na 1200obr w robocie bo to gorsze niz za wysokie obroty. Najlepiej ok 1600-1700obr .

powidzmy tak do 2/3 obrotów i do 2/3 . Nie wiem jakie sa teraz zalecenia ale po powiedzmy max 50 mtg zmień olej i filter mimo że w instrukcji pisze po 200mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za forum ze nie mozna edytować postów

*2/3 obrotów i max 2/3 mocy *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega niżej ma rację pamiętaj żeby zawsze najpierw dogrzać nim go obciążysz praca na różnych obrotach szybciej wolniej ale zawsze tak by silnik miał lekko nie przeciążony 50 mth powinno wystarczyć olej tylko dobry nie oszczędzaj na tym druga wymiana tez wczesniej niż zaleca instrukcja tak o połowę szybciej nastepne normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...