Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze się mieszcze. Tylko jest jeden problem że tata chce zostawić sobie ten ha na rente, bo ma dopiero 48 l.

Nie chce ktoś sprzedać z jakiego hektara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłem wniosek o łatność Ciekawe ile im zajmie wypłata pieniędzy? Mają 60 dni, Wie ktoś może jak się to ma do rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś złożyłem wniosek o łatność Ciekawe ile im zajmie wypłata pieniędzy? Mają 60 dni, Wie ktoś może jak się to ma do rzeczywistości?

 

Jak to możliwe jak MR jest od 25 czy 26 dopiero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś złożyłem wniosek o łatność Ciekawe ile im zajmie wypłata pieniędzy? Mają 60 dni, Wie ktoś może jak się to ma do rzeczywistości?

 

Jak to możliwe jak MR jest od 25 czy 26 dopiero?

chodiz jeszcze o zeszłoroczny nabór ja też w zeszłym roku skaładałem papiera i do dzis jeszcze sie ze wszytkim nie uporałem i wniosku o płatność jeszcze nei złozyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widać tyluły gazet że unia daje za darmo kase. Jak tu tyle problemów i komplikacji.

Jak złozylem na SPO to się nie doczekałem i kupiłem używany traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w ciągu tych pierwszych pieciu lat od otrzymania premi moge zalesić grunty które kupiłem w celu powiększenia powierzchni gospodarstwa ale i tak po zalesieniu pozostałych gruntów rolnych bede miał więcej niż średnia wojewódzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z treścią rozporządzenia premia może być przeznaczona na "zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej w gospodarstwie", jeśli natomiast zakup tych gruntów nie stanowił inwestycji, sfinansowanych premią to nie powinno być problemu o ile nie spadniesz poniżej 4 ESU, jeśli oczywiście już taką wielkość ekonomiczną osiągnąłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj złożyłem wniosek... zobaczymy il,e czasu bedą go rozpatrywać... ciekawe czy wyrobią się w te 90 dni... przyjmują wnioski od 21 marca a już złożyło w mazowieckim około 60 osób... chyba zainteresownia nie ma no nie??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie każdy ma 10.02 ha czy śr. woj. A te 50 tyś to ni wpizde ni w oko. Dadzą ci, kupisz pług i siewnik i 5 lat ci zawracają gitare. Miałem skłądać ale sie waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie ja akurat nie miałem te 10,02 lecz i tak miałem kupić od sasiada 1,20 bo tyle mi brakowało do tej nieszczesnej premii, a wymogi to praktycznie na dzien złozenia wniosku wszystko mam a 50 tyś jak wiadomo przyda się nie powiem ze nie.. planowałem złożyć juz w zeszłym roku ale mówili ze zmieni się srednia gosp w tym obecnym naborze.. lecz niec się w koncu nie zmieniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu już upłynęło od momentu w którym złożyłem wniosek o płatność, a ze strony ARiMR zero reakcji.

Czy ktoś dostał już pieniążki, nabór po 30 czerwca 2008?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy można zrobic tak: do przejęcia mam 35ha w zachodniopomorskim a zeby dostac premie wystarczy ponad 29ha, a ja bym chciał w najbliższym czasie zalesić 4ha ziemi i teraz nie wiem czy te dziaki które planuje zalesić to je wpisywac do działek które mam przejac czy ich wogóle nie wykazywać bo jak wykaże to przez 5 lat nie bede mógł ich zalesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykaż je jako niewykorzystywane rolniczo i już (tylko pojawia się problem z płatnościami bezpośrednimi, tzn czy ktoś inny może zgłaszać te działki do dopłat czy też nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak sprawa mi sie rypła bo miałem brać dzierżawe z ANR a dzis przyszło pismo ze przetarg jest 19maja ale dzierżawa tylko na 3 lata a ja musze mieć dzierżawe na co najmiej 5 lat. jutro jade do prezeza ANR i zobacze co da rede zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Przez pierwszy rok musisz być na KRUS-ie potem możesz szukać dobrze płatnej pracy. .

 

A nie trzy lata ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak to jest z tym 75 tys zł dla młodego rolnika?

Od kiedy to ma wchodzić? Od przyszłego naboru czy już w tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem, ponieważ 19 maja(wtorek) dostałem decyzje o przyznaniu pomocy w ramach młodego rolnika i teraz mam 180 dni czasu na załatwienie formalności(ubezpieczenie się w krus itp). W piątek słyszę w telewizji jak minister mówi, że zwiększają pule na 75 000 zł! By to szlag trafił! Mam pytanie, co mam robić? Odwołać się od decyzji, czy czekać? I czy mam jakieś szanse na 75tyś. zł? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to na razie propozycje zmian czyli kiełbasa wyborcza, gdyż większość wyborców spośród beneficjentów USMR szlag trafi (przynajmniej tych którzy zgarnęli 50 tys. zł na najtrudniejszych warunkach w historii działania), ale jeśli istnieje taka możliwość to proponuję przeczekać do stabilizacji sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowiadając na pytanie vvu chodzę do szkoły w Krzelowie(gmina Sędziszów, powiat Jędrzejów) polecam Ci tą szkołe naprawde luz i wogóle.

 

Usłyszałem że maja zwiększać premie na 75tyś. jak dla mnie super,bo co to jest 50tyś.

 

W planach mam zakup dużego ciągnika (pisałem już wcześniej ok. 135km), nie moze być starszy niz 5 lat stego co wiem. jednak mam kolejne pytanie czy można się starać o młodego rolnika oraz na modernizacje gospodarstwa w tym samym czasie. Chodzi mi o to czy nie dało by się wziąść dofinansowania na ten ciągnik z dwóch funduszy jednocześnie.

Te warunki związane z powierzchnią gospodarstwa spełnię bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem, istnieje możliwość łączenia działań z tym, że wielkość wkładu własnego musi wg obecnych rozwiązań stanowić 70% wielkości premii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc 75 tys będzie na pewno ale kiedy?

w porę wniosek złożyliśmy i niedopełnialiśmy wszystkich formalności więc mogę się wycofać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie chcę iść do szkoły

6-3.jpg

 

i na kierunek

Technikum Agrobiznesu poszerzone o obsługę celną

lub

Technikum Weterynarii

 

I tu się kryje moje pytanie czy abym dostał dofinansowanie młody rolnik i inne z UE to mogą być te kierunki czy inne jeżeli tak to jakie ? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli idziesz do szkoły dla premii to możesz sie przejechac oczywiescie tego Tobie nie zycze jesli liczysz na premie przy okazji to ok bo kto to wie ile jeszcze bedzie naborów na młodego czy na renty pewnie zaraz kasa sie im skonczy bo cos tam cos tam wiec nie rób sobie zbyt wielkich nadziei.a tak na marginesie w perspektywie tez mam na celowniku młodego tylko narazie nie moge i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...