Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czy w nowych zasadach beda mogli uzyskac premie rolnicy ktorzy posiadaja juz ziemie dluzej niz ponad 2 lata oraz zlozyli juz kiedys wniosek o przyznanie premii i otrzymali decyzje odmowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie radzicie mi iść tylko z tego powodu do takiej szkoły>? Czy jeżeli skonczyłbym technikum elektroniczne to mógłbym prowadzic gospodarstwo? I jakoś starać się uzyskać to dofinansowanie?? Wiem, ze da się pisać egzamin ex{costam} .... mozecie mi to wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam na dniach powinienem dosatać pismo z arimr odnosnie młodego rolnika (skłądałem 02-04-09 i 90 dni mineło 30 czerwca) czy ktoś moze dostał już odpowiedź z tych co skłądali w nowym naborze od marca 09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mówił dyrektor armir w zach. to 75tys dla młodego jest pewne i maja jeszcze zmienic cos ze wymaganymi ha dla wiekszej dostepnosci ale nie wiem jakich województw bedzie sie to tyczyło czy wszystkich czy tych w których srodki na młodego sa wykorzystane w najmniejszym stopniu niby czekaja na rozporzadzenie ale jak to bedzie to pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanlko

czy ktos wie czy na prywatnie dzierzawione tereny tez dostane mlodego rolnika?

dlatego ze w ustawie bylo cos o przejeciu gospodarstw... a co z zakladaniem nowych?

jade w poniedizlek do lokalnego oddzialu arimiru ale myslalem zeby sie dowiedziec wczesniej

obszar gospodarstwa na spokojnie przekracza srednia zachodniopomorskiego wiec z tym nie ma problemu, ale ta dzierzawa... bo wiem ze od ANR moge wydzierzawic... ale jak to jest z dzierzawa prywatna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanlko

czy ktos wie czy na prywatnie dzierzawione tereny tez dostane mlodego rolnika?

dlatego ze w ustawie bylo cos o przejeciu gospodarstw... a co z zakladaniem nowych?

jade w poniedizlek do lokalnego oddzialu arimiru ale myslalem zeby sie dowiedziec wczesniej

obszar gospodarstwa na spokojnie przekracza srednia zachodniopomorskiego wiec z tym nie ma problemu, ale ta dzierzawa... bo wiem ze od ANR moge wydzierzawic... ale jak to jest z dzierzawa prywatna?

w moim przypadku dzierżawie 1,14ha od starszej osoby która jest na rencie rolniczej umowa jest sporządzona przez urząd gminy i ta dzierżawa wlicza sie u mnie w skład gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile sie czeka od złozenia ostatnich paierów do wypłatuy kasy na konto? i czy jak wypacą kase an konto to przychodzi jakieć pismo ze kase przelają w danym dniu czy jakoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 60 dni, ale tylko teoretycznie. Przynajmniej w moim przypadku oraz mojego znajomego. Dopiero po interwencji w centrali warszawskiej (nie łatwo trafić na osobę która potrafi udzielić informacji) wypłacono mi pieniądze. Dwa tygodnie po terminie. Ale może tylko my (znajomy także nie doczekał się wypłaty w terminie) mieliśmy pecha. Ze strony agencji nie wpływa żadna informacja o przelewie, co gorsza przy składaniu wniosku o płatność nie wydają żadnego pokwitowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kase dostałem 2 dni po terminie ale jest na koncie, teraz zakup maszyn i trzeba zawieść im faktury i coś jeszcze trzeba? bo jest mowa o jakis ankietach monitorujących ale nie wiem o co chodzi, jak ktoś wie nich da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ankiete skladasz na koniec przyszlego roku

wypelniasz 2 pola - ilosc ludzi zatrudnionych i wartosc rocznej sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie mam we wniosku napisane ze kupie kose spalinową a na fakturze mam napisane ze kupiłem podkaszarke spalinową czy w ARiMR uznaja ze to jest to samo czy beda jakieś problemy?

i jeszcze jedno mam np kupic maszyne A za 10000zł a maszyne B za 12000zł czy jeżeli kupie maszyne A za 9000zł a maszyne B za 13000zł to bedzie też dobrze ze łaczna kwota bedzie 22000zł czy musze pisać podania o zmiane biznesplanu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Osa21 na tyle co wiem, to "podkaszarka" to nie będzie to samo co "kosa", więc moim skromnym zdaniem będziesz miał problem. Z druga częścią pytania również, musisz zrobić zmianę w charmonogramie rzeczowym. (najlepiej spytaj u źródła, czyli u osoby, która opracowuje Twój wniosek w ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakis okres od kiedy do kiedy mozna skladac wniosek na mlodego rolnika? czy w kazdej chwili?

 

Ciekawe czy przeczytałeś odnośnik z innego tematu, w którym dałem odpowiedź ? :

 

"Szanowni Wnioskodawcy,

 

Od 25 marca 2009 r. mogą ubiegać się o pomoc te osoby, które: ..."

a do chwili kiedy ARiMR ogłosi, ze skończyła jej się kasa na młodego rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś z Was miał taki przypadek ?

Jestem beneficjentem MR, dostałem kasę. W biznesplanie zobowiązałem się do uprawy roślinek.Teraz okazało się że sąsiad chce sprzedać swoją ziemię.

Czy mam szansę na totalną zmianę biznesplanu i zamiast uprawy roślinek wydać kasę na dokupienie gruntu ?[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście istnieje taka możliwość, tylko musisz wystąpić do dyrektora OR z wnioskiem o zmianę celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty ekologiczne do 2500 zł/ha!!!

 

Proponujemy Państwu doradztwo unijne w zakresie dopłat ekologicznych. Kwota, którą można otrzymać sięga do 2500 zł/ha.

Dodatkowo w naszej ofercie:

- wykonywanie planów rolnośrodowiskowych dla gruntów rolnych na okres 5 lat

- pomoc przy wypełnianiu wniosków

- pomiar gruntu metodą GPS

- wybór odpowiednich sadzonek dla danego terenu po korzystnej cenie (sady owocowe)

 

Dariusz Grenda tel. 506-057-759, biuro@avest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanko:) Otóz mój brat który jest aktualnie właścicielem rodzinnych gruntów chce mi je odpisać, to ok 15 ha pola klasy 4 i 5... Nie wiem czy mi się to opłaci, obecnie jestem studentem kierunku politechnicznego, nie mam zadnego wykształcenia rolniczego, nie wiem czy mogę liczyć na Młodego Rolnika,,, przyznam, jestem zielony w tych sprawach... Poradzcie mi co z tym zrobic,,, może jednak mam szanse na te 50 tysi Gdybym je dostał to chciałbym z tego zostawić jak najwięcej dla siebie:) gdyż jak wiadomo jako właściciel rolny moj dochód znaczaco by wzrósł i bym stracił stypendium na studiach czyli darmową kase za to niby studiowanie he he... Doradzcie może by dało się jakoś zakantować może by tak na poczatek odpisać ze 13 hektarów a potem niby odkupić od brejdaka te 2 hektary w ramach tej inwestycji w gospodarstwie, tak generalnie to nie interesuje mnie żadne inwestowanie, kupowanie ciągników czy cos co wy o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mam pytanko:) Otóz mój brat który jest aktualnie właścicielem rodzinnych gruntów chce mi je odpisać, to ok 15 ha pola klasy 4 i 5... Nie wiem czy mi się to opłaci, obecnie jestem studentem kierunku politechnicznego, nie mam zadnego wykształcenia rolniczego, nie wiem czy mogę liczyć na Młodego Rolnika,,, przyznam, jestem zielony w tych sprawach... Poradzcie mi co z tym zrobic,,, może jednak mam szanse na te 50 tysi Gdybym je dostał to chciałbym z tego zostawić jak najwięcej dla siebie:) gdyż jak wiadomo jako właściciel rolny moj dochód znaczaco by wzrósł i bym stracił stypendium na studiach czyli darmową kase za to niby studiowanie he he... Doradzcie może by dało się jakoś zakantować może by tak na poczatek odpisać ze 13 hektarów a potem niby odkupić od brejdaka te 2 hektary w ramach tej inwestycji w gospodarstwie, tak generalnie to nie interesuje mnie żadne inwestowanie, kupowanie ciągników czy cos co wy o tym myślicie??

 

Daj sobie spokój, jeszcze do tego dołożysz. Poczytaj jakie problemy mają tutaj prawdziwi rolnicy. Ta premia nie jest dla cwaniaczków a dla rolników. To kropla w morzu potrzeb. Pomyśl, dlaczego dopiero 1/5 funduszy na młodego rolnika jest wykorzystana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również mam pytanko:) Otóz mój brat który jest aktualnie właścicielem rodzinnych gruntów chce mi je odpisać, to ok 15 ha pola klasy 4 i 5... Nie wiem czy mi się to opłaci, obecnie jestem studentem kierunku politechnicznego, nie mam zadnego wykształcenia rolniczego, nie wiem czy mogę liczyć na Młodego Rolnika,,, przyznam, jestem zielony w tych sprawach... Poradzcie mi co z tym zrobic,,, może jednak mam szanse na te 50 tysi Gdybym je dostał to chciałbym z tego zostawić jak najwięcej dla siebie:) gdyż jak wiadomo jako właściciel rolny moj dochód znaczaco by wzrósł i bym stracił stypendium na studiach czyli darmową kase za to niby studiowanie he he... Doradzcie może by dało się jakoś zakantować może by tak na poczatek odpisać ze 13 hektarów a potem niby odkupić od brejdaka te 2 hektary w ramach tej inwestycji w gospodarstwie, tak generalnie to nie interesuje mnie żadne inwestowanie, kupowanie ciągników czy cos co wy o tym myślicie??

Bierz tylko że znam kilku młodych rolników którzy też łatwo wzieli a potem oddawali po 72000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz sytuacja wygląda tak...moja mama ma gospodarstwo 15ha z czego ponad 12ha to ziemie przejete od wuja który poszedl na rente strukturalna 2 lata temu zas ja mam 21 lat i od 3 lat jestem ubezpieczony w krusie jako domownik. szkoly rolniczej nie mam studiuje budownictwo i z tego co czytalem na ARiMR to nie trzeba miec rolniczej jezeli jest sie przez 3 lata ubezpiecznym w Krusie i ma sie szkole srednia ukonczona. Chcialbym wystąpic o premie dla mlodego rolnika i mam kilka pytan: czy moja mama bedzie mogla przepisac gospodarstwo mimo iz przejela je w wiekszosci 2 lata temu? tzn wczesniej tez byla rolnikiem ale mniejszy areal a slyszalem ze czesci przetej na strukturalna nie mozna ruszyc przez 5 lat a to jednak zawsze przepisanie; zmiana własciciela. drugie pytanie to czy moge ta cześć premii ktorą musze udokumentowac ze zainwestowalem w gospodarstwo przeznaczyc np na zakup zeimii? i trzecie pytanie jak to jest potem z kontrolami itd bo roznie o tym juz slyszalem ze moga byc tak upierdliwe ze sie w koncu zaluje ze sie bralo...ale to moze tylko zdanie ludzi zazdrosych....prosze o odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Italian

1) raczej twoja mama nie może ci przepisać tej ziemi bo ma podpisane zobowiązanie wynikające z rentą twojego wójka.

2) mozna przeznaczyć tą premie na kupno ziemi.

3) jezeli chodzi o kontrole to jeszcze u mnie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...