Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy od kolejności działań jeśli pierwsza będzie premia to nie ma problemu, natomiast kredyt pierwszym być nie może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj po raz pierwszy się z Tobą nie zgodzę, premia może być wykazana tylko jako udział środków własnych przy ubieganiu się o kredyt. Samo finansowanie nabycia ziemi musi się już odbyć albo przy udziale kredytu albo premii.

Nie można skorzystać z dwóch rodzajów pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedź, zgodnie z wymaganiami stawianymi wnioskodawcą premię może uzyskać tylko osoba, która nie prowadziła działalności rolniczej (czyli między inny nie korzystała z kredytów preferencyjnych), proszę o doprecyzowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że chciałbym zrobić brata młodym rolnikiem ,brat nie ma pola więc musi jakoś go nabyć ?,nie wiem jak też jest z wielkością gospodarstwa teraz w podkarpackim czy dalej obowiązuje średnia krajowa ?,i miałem taki plan że brat weźmie sobie te 10 ha na kredyt 2 proc w banku Bgż na utworzenie gospodarstwa kupi te 10 ha a potem złoży wniosek na MR, nie wiem jakie są przepisy co do wejscia w posiadanie gospodarstwa w MR,czy gosp.wzięte na kredyt nie może się ubiegać o taką pomoc?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz złożyć wniosek przed nabyciem gospodarstwa, następnie po przyznaniu pomocy masz 180 dni na nabycie gruntów, szczerze mówiąc nie mam pewności czy można korzystać w tym celu z kredytów preferencyjnych, jeśli masz troszeczkę czasu to zapoznaj się proszę z warunkami dotyczącymi linii kredytów preferencyjnych nMR bądź nKZ http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/pomoc-krajowa/pomoc-krajowa-po-01052007.html oraz z warunkami dotyczącymi działania ułatwianie startu młodym rolnikom http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html , jeśli znajdę troszeczkę czasu to zapoznam się z nowym rozporządzeniem, ale obecnie tego nie gwarantuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

koledzy mam takie pytanie czy za premię z młodego rolnika mogę kupić używany ciągnik np: z 2000 roku o wartości 100tys zł, nie czepiają się że jest to maszyna używana??? bo muszę się pokryć tylko fakturami??

proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem co kupić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orisntuje to chyba nei moga byc strarsze niz 5lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą szkołą rolniczą. W jakim czasie trzeba ją skończyc po otrzymaniu decyzji o przyznaniu tytułu młodego rolnika? Wiem ,że nie trzeba kończyc szkoły rolniczej jeśli jest sie ubezpieczonym w Krusie przez co najmiej 3 lata od złożenia wniosku. A czy istnieje możliwosc zapłaty składki za 3 lata wstecz i oni to uznają to, że byłes ubezpieczony w krusie przez 3 lata i nie karzą mi skończyc szkoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego nie da się zapłacić składek za trzy lata wstecz. Ale pomysł masz genialny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam prosbe czy ktos z was wypełniał biznes plan na mlodego rolnika 2010 . mam problem z tabela 2.1 .jezeli mam do przejecia 20h powieszchni calkowitej czyli razem z rowami aw 2h to rowy itp. to w wierszu 5 kolumna 8 powinnam wpisac 20h i zatem w tabeli 2.2 mam picac plon na 20h czy 18 h.prosze o pomoc .[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wpisujesz 20 ha w wierszu 5 (przynajmniej ja tak robię) bo piszę tam łączna powierzchnia użytków rolnych. W powierzchni upraw oczywiście 18 no chyba ze coś w rowach wyrośnie

A z jaką dokładnością wpisałaś dane do tabeli 2.1.; tak jak jest w ewidencji (do 4 miejsc po przecinku), czy zaokrągliłaś do dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety kolego nie da się zapłacić składek za trzy lata wstecz. Ale pomysł masz genialny ...

 

Hehe, ja tak robiłęm w 2007 i dało się dwa lata wstecz, czyżby już zlikwidowali to Bo to parodia jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do składek słyszałam ze można zaplacic wstecz tylko to sie zalatwia z kierownikiem KRUSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam zamiar sobie za ta kase z ARIMR kupic ziemie to teraz czy gdzies mam to ujmować . bo ja sadze ze nie ale wole zapytac jak moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam największy problem z 5.2. A ty co tam wpisujesz jeśli można wiedzieć? Jeśli chciałbym np. ciągnik to wystarczy tyle czy trzeba wpisać dokładniejsze dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz wpisać w 5.2. własnie, ciekawi mnie właśnie czy trzeba dokładnie wpisać (np. ile hektarów, maszyna o jakiej mocy, jakie urządzenie jeśli modernizacja chlewni itd.) czy lepiej się zbytnio nie ujawniać zeby potem nie bylo problemów. Ciekawe co w Agencji powiedzą, chociaż u nas to zwykle niewiele wiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz napisac np ciagnik rolniczy 120 KM nowy badz uzywany rok w ktorym masz go zamiar kupic ile kosztuje ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie...czy mozna zrobic tak ze mama przepisze mi toche ziemi a potem zloze do agencji na zakup ziemi zeby kupic ziemie tzn reszte ziemi od mamy oczywiscie odda i ja za darmo a kasa bedzie na cos inne wiecie czy mozna tak zrobic? z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to musisz zapytać się w OR ARiMR dokładniej zapytaj się czy możesz premię przeznaczyć na zakup gruntów od wstępnego, dla kredytów preferencyjnych jest to niemożliwe (tzn nie może wystąpić pokrewieństwo w linii prostej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...