Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem a orientujesz sie ile moze kosztowac przepisanie 20hektarowego gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie...moja mama przejela 2 gospodarstwa po wujach moich w ramach rent strukturalnych od jednego chyba jakies 4 lata temu a od drugiego jakies 2 lata temu (jesli bedzie potrzeba to dokladnie sprawdze)...i teraz jest taka sprawa ze chcialaby mi to przepisac w ramach mlodego rolnika ale nie wiem czy moze bo przy tych rentach bylo cos ze nie moze ruszyc ziemii przez iles tam lat....gdyby moglby mi ktos to wyjasnic jak to jest konkretnie to bylbym bardzo wdzieczny bo mi bardzo zalezy ( w koncu to nie jest sprzedaz i wzytsko w rodzinie zostaje). jesli potrzebujecie jakies konkretniejsze info to napisze:) heh obym jeszcze dal rade skorzystac bo mamy ok 13 ha ziemii i jak poczekam kilka lat to w koncu srednia nas wyprzedzi .....prosze o odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minister Sawicki w programie Tydzień, powiedział, że dzierżawy od osób fizycznych będą uwzględniane.

Jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może czy można zakupić samochód dostawczy nowy z projektu młodego rolnika 2010????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód raczej nie, mimo że rozporządzenie dotyczące działania Modernizacja gospodarstw rolnych nie precyzuje, iż środki transportu nie mogą być kosztem kwalifikowalnym to tak uważają pracownicy ARiMR, stąd również dla działania Ułatwianie startu młodym rolnikom samochód nie będzie kosztem kwalifikowalnym, chyba że ktoś w końcu ogarnie czy należy zawężająco interpretować rozporządzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co wiecie może coś jak jest z tymi dzierżawami od osób fizycznych? bo ja troche popytalem to podobno jest jakis projekt co to przewiduje ale ma dopiero wejsc w życie (nie wiek kiedy i czy w ogole) ....poza tym podobno możliwe są takie dzierżawy ale na umowe notarialna i na ileś tam lat...ale to każdy gada inaczej ....jeśli ktoś z was wie coś konkretniej to piszcie bo to ważna sprawa pewnie nie tylko dla mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które korzystały z poprzednich edycji programu.

Muszę dostarczyć do agencji cytuję: ,,informację dotyczącą numeru fabrycznego, roku produkcji zakupionej owijarki oraz że sprzęt ten jest fabrycznie nowy" Dodam że w wyznaczonym terminie przedstawiłem pracownikom agencji dowód zakupu w postaci faktury Vat.

Jak ma wyglądać taki dokument?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie w jaki sposób udowodnić w ARiMR że nie utrzymuje kontaktu z byłym meżem (rozwód 9 lat temu ! ) bo prawomocne postanowienie sądu to niby jest zyt mało!!!! ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy z młodego rolnika moze skorzystac osoba która nie jest włascicielem gruntów rolnych czyli w mysl prawa nie jest rolnikiem i tym samym nie rozpoczeła działalności rolniczej natomiast jest ubezpieczona jako domownik dzierżawi grunty i korzysta z dopłat bezpośrednich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

z tego co wiem to nic na siebie nie powinieneś mieć przed otrzymaniem decyzji jak jest z krus-em nie wiem . ja nawet chciałem kupić ziemię przed decyzją to też nie mogę bo nie powinienem mieć kredytu na ziemie i z zakupem musiałem się wstrzymać i czekam na decyzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx w sumie chodzi mi o brata bo to on dzierzawi ziemie ja natomiast zlozyłem w tym roku i czekam na decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy za pieniądze które dostałem na młodego rolnika (50 tys.) mogę kupić prosięta na fakturę, żeby się rozliczyć z tych 35 tys???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy za pieniądze które dostałem na młodego rolnika (50 tys.) mogę kupić prosięta na fakturę, żeby się rozliczyć z tych 35 tys???
chyba nie ma takiej możliwości biznesplan w MR można zmienić to napewno ale raczej musza być to maszyny, ziemia zadzwoń do odr-u i bedziesz miał pewność co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja to nie wszystko trzeba mieć przepisane ,nadany numer gospodarstwa, krus jako rolnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
decyzja to nie wszystko trzeba mieć przepisane ,nadany numer gospodarstwa, krus jako rolnik

 

Tak na marginesie, to o co Ci biega bo nie jarzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przejąć od ojca gospodarstwo o powierzchni 6,5 ha. Czy to znaczy że nie mam szans na program "młody rolnik"

Ps. Mieszkam w Wielkopolsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kilka pytań

w marcu 2008 przejąłem gospodarstwo od rodziców

obecnie jestem na 5 roku studiów

czy po skończeniu studiów mogę iść na staż ?? do pracy na etat?? zlecenie ??

czy mogę iść na studia doktoranckie i pobierać wtedy stypendium które jest przeznaczone dla studentów na studiach doktoranckich ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że skorzystałeś z premii dla młodych rolników, w takim przypadku najistotniejsza jest data jej przyznania, przez 3 lata od niej musisz podlegać ubezpieczeniu społecznemu w KRUS, natomiast później już masz pełną swobodę, abstra(słowo zostało usunięte)ąc oczywiście od pozostałych zobowiązań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie może którys z Was mi pomoże planujemy z ojcem przepisanie gospodarstwa i chciiałbymm skorzystać własnie z programu MR spełniam wszystkie wymagania ale od 2004 mam nadany numer gospodarstwa w Arimr jako posiadacz bydła opasowego stado zostało zlikwidowane w 2005 ale pewnie moj numer dalej tam wisi . Od trzech lat opłacam Krus jako domownik wczesniej nie byłem zarejestrowany w kRusie jako rolnik do 2008 Zus.Myslicie ze to może zawazyc na przyznaniu mi premii??? Poza Tym całą resztę wymogów spełniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że niemożesz wcześniej opłacać KRUS ale niejestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem jestem z naboru 2008, zadeklarowałem ze w 2011 bede miał 5 ha rzepaku, ale musze rzepak zaorać (wymarzł) i posiac pszenice jarą. Czy musze pisać podanie do ARiMR o zmiane w biznesplanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś na konto dostałem premie. Mam pytanie czy podatek vat wchodzi w koszt zakupionej maszyny, czy unia pokrywa kwotę netto i z tych 75k zł 70% musi być wydane na kwotę netto maszyny? Oraz do kiedy muszę płacić krus? liczy się od momentu dostania pieniędzy czy od daty przekazania pola?

 

Z góry dziękuje za odp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...