Skocz do zawartości
Gees

Młody rolnik nowe zasady

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie kiedy przypuszczalnie już będzie można poczytać o młodym rolniku?!!! projekt jest z sierpnia a podobno papiery są już w brukseli mieli zacząć przyjmować wnioski od polowy marca a jeszcze nie wiadomo jakie będą konkretne zasady. co za paranoja!!!! w poprzedniej edycji MR to zanim ruszył zmieniali przepisy z dziesięć razy dupki z sejmu!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem ale goscuwa z agencji muwiła że najpierw składa sie wniosek a puzniej przepisuje ziemie

 

scyzoryk się w kieszeni otwiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba poczekamy X+pół roku takich mamy mądrych 100wybranych+ 460ciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 1 roku studjow dziennych na wydziale ogrodniczym studja trwają 5 lat. I jesli w tym roku ojciec przepisał by na mnie gosp i wystąpil bym o mlodego rolnika to jak ma sie do tego zapis ze wyksztalcenie trzeba uzupełnic w ciągu 36 miesięcy od daty przejęcia gosp. Skoro studja trwaja 60miesięcy czy w tym czasie trzeba juz miec kwalifikacje czy moze te 36 mies to czas w który trzeba rozpączac nauke zawodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze czy po ekonomicznych studiach,można się ubiegać o MR?

Nigdzie nie moge znalezc dokładnej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wie ktos moze czy po ekonomicznych studiach,można się ubiegać o MR?

Nigdzie nie moge znalezc dokładnej informacji.

 

Możesz ale muisz posiadać conajmniej trzy letni staż pracy (o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technik rolnik-donbrze pamiętasz!1

ja w celu zdobycia wykształcenia rolniczego niezbędnego w ubieganiu sią o Młodego Rolnika zapisałem sią an kurs Technik Rolnik 3edycje , czy ktos z Was jeszce jest na to zapisany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem na 1 roku studjow dziennych na wydziale ogrodniczym studja trwają 5 lat. I jesli w tym roku ojciec przepisał by na mnie gosp i wystąpil bym o mlodego rolnika to jak ma sie do tego zapis ze wyksztalcenie trzeba uzupełnic w ciągu 36 miesięcy od daty przejęcia gosp. Skoro studja trwaja 60miesięcy czy w tym czasie trzeba juz miec kwalifikacje czy moze te 36 mies to czas w który trzeba rozpączac nauke zawodu ?

 

Kiedy rozpączołeś studja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem na 1 roku studjow dziennych na wydziale ogrodniczym studja trwają 5 lat. I jesli w tym roku ojciec przepisał by na mnie gosp i wystąpil bym o mlodego rolnika to jak ma sie do tego zapis ze wyksztalcenie trzeba uzupełnic w ciągu 36 miesięcy od daty przejęcia gosp. Skoro studja trwaja 60miesięcy czy w tym czasie trzeba juz miec kwalifikacje czy moze te 36 mies to czas w który trzeba rozpączac nauke zawodu ?

 

Kiedy rozpączołeś studja

 

W październiku 2006r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ekonomii raczej nie.

A dla studentów 50 000 może być bardzo trudne bo uregulowany stosunek trzeba mieć - oczywiście do służby wojskowej.

Taka mała nowość.

 

 

Doradcy PROW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ojciec mógł by odpisał mi z 10 ha, (ma teraz 30), żebym dostal premie dla młodego rolnika, jeśli kożystał z prow w tamtym roku na budowe opłyty i zbiorników, czy zmiejszenie powierzchni gospodarstwa nie spowodowało by że nie mógł by zejść na rente strukturalną za 6 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a brak palca u lewej(wiodącej) ręki,wskazującego,czy z takim czymś biorą do wojska?

Nie mam palca na długość paznokcia.

 

A jeśli biorą to i tak musze iść w tym roku na 6 tygodniowe szkolenie do woja,jako student i jeśli skoncze studia już będzie uregulowany stosunek do wojska,a skończe je za rok,mam nadzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku od pokazania w wku dyplomu ukończenia studiów jest się automatycznie w rezerwie jeśli w ciągu tego roku sie nie zgłoszą po ciebie, ja po skończeniu licencjatu nie zgłaszałem że robie magistra i już jestem w rezerwie, tylko teraz czepiła się mnie policja chcą mnie wziąść do prewencji na kilka tygodni , a na te 6 tygodniowe szkolenie to biorą nielicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź otrzynałem na moje zapytanie o uregulowany stosunek do służby wojskowej:

 

 

Szanowny Panie,

 

 

 

W odpowiedzi na Pana mail z dnia 5 marca br., uprzejmie informuję, iż dostępny na stronach internetowych MRiRW (www.minrol.gov.pl) projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla działania Ułatwianie startu młodym rolnikom projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) zakłada, że pomoc może być przyznana osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku ma uregulowany stosunek do służby wojskowej lub nie podlega powszechnemu obowiązkowi obrony Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Pragnę poinformować, iż w związku z nadesłanymi w toku konsultacji społecznych uwagami i sugestiami do ww. rozporządzenia, dotyczącymi m.in. kryterium uregulowanej służby wojskowej, aktualnie w MRiRW trwają prace nad odpowiednią modyfikacją projektu. Projektowana modyfikacja miałaby na celu rezygnację z wymogu dotyczącego uregulowanego stosunku do służby wojskowej.

 

Ponadto uprzejmie informuję, iż w związku z możliwością wydłużenia uzgodnień PROW 2007-2013 ze służbami Komisji Europejskiej, w wyniku rozszerzenia listy działań o instrument pt. „Wsparcie gospodarstw niskotowarowych w fazie restrukturyzacji”, w toku prac parlamentarnych nad ustawą o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz koniecznością przygotowania opisu tego działania, na obecnym etapie prac nie można podać precyzyjnego terminu zatwierdzenia PROW 2007-2013. Informacja na temat terminu rozpoczęcia naboru wniosków zostanie przekazana do publicznej wiadomości niezwłocznie po zakończeniu prac legislacyjnych i proceduralnych.

 

 

 

Z poważaniem,

 

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich

 

 

 

Jak narazie pozamiatane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektowana modyfikacja miałaby na celu rezygnację z wymogu dotyczącego uregulowanego stosunku do służby wojskowej

 

MAM NADZIEJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tą połowe kasy z 50tyś moge zainwestować w kupno ziemi od sąsiada?

Czy kakoś dało by się zakombinować z pseudo kupnem maszyn od ojca??? Czy to muszą być nowe maszyny?

Jak to teraz jest najpierw składam wniosek robie plan działania itp. a potem przepisują na mnie ziemie tak? A wykształcenie moge zdobyć w ciągu 5 lat?

 

Po roku moge podjąć każdą prace i moge wtedy być ubespieczonym w zusie>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody rolnik, renty strukturalne mogą wejść od maja br.

Sądząć po wejściu z zaskoczenia inwestycji ,niskotowarówki może być to całkiem realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowe kasy trzeba zainwestować w gospodarstwo, czy można za te 25 tys dokupić ziemi od sąsiada czy to może byc tylko ziemia z agencji o ile w ten sposób można wykożystać połowe kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie coś o nowym rozporządzeniu w sprawie programu ułatwianie startu młodym rolnikom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co z tym wojem??? Nigdzie się nie mogę dowiedzieć. Nawet na stronie Ministerstwa w projekcie legislacyjnym jeszcze jest ten wymóg uwzględniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować, iż w związku z nadesłanymi w toku konsultacji społecznych uwagami i sugestiami do ww. rozporządzenia, dotyczącymi m.in. kryterium uregulowanej służby wojskowej, aktualnie w MRiRW trwają prace nad odpowiednią modyfikacją projektu. Projektowana modyfikacja miałaby na celu rezygnację z wymogu dotyczącego uregulowanego stosunku do służby wojskowej.

 

czyli uregulowany stosunek do służby wojskowej nie będzie wymagany, lecz oficjalnych informacji na razie nie ma jednak zastanawiam się skąd ppr zdobył informacje na temat programu, które różnią się od tych zawartych w pierwotnym projekcie rozporządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...