Skocz do zawartości
patryk53

kary z ARiMR zwiazane z doplatami

Rekomendowane odpowiedzi

paskudny.....

nikt nikogo nie rozumie i nie chce rozumiec. tylko swoje racje są ważne. znam bolączki i odr i arimr i wiem, jak ważna jest współpraca między tymi dwiema instytucjami bo każdy miałby z tego korzyść, a największą rolnicy....

ale cóż, najwazniejsze jest nie wychylać się bo wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo oberwania po glowie..

cos Ci zaraz napisze na prv

Jak raz byliśmy w sieci o tej samej porze, to.....musiałem mieć najazd rodzinny i to przy takiej pogodzie...

Sardynko, podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym, co napisałaś.

Tak niewątpliwie powinno być, ale....dlaczego nie jest? Kto ma z takiego postepowania jakąkolwiek korzyść? Ja kompletnie tego nie rozumiem. Doradca wypełni awniosek nie tak jak nalezy, bo zwyczajnie nikt mu z ARiMR o tym nie powiedzial!Rolnik jest wzywany i piekli się niemiłosiernie po co go u licha poraz 3 tam fatygują, itd itp. Wszyscy mają więcej pracy, więcej problemów i więcej jest złości. Niestety, widzę też brak chęci współpracy

Całkowicie niezrozumiałe, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia z czego to wynika....

ja pracując w ODR miałam bardzo dobre stosunki z pracownikami BP ARiMR pod który moi rolnicy podlegali więc nie miałam co narzekać. Gorzej jak myślałam o swojej pensji;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia z czego to wynika....

ja pracując w ODR miałam bardzo dobre stosunki z pracownikami BP ARiMR pod który moi rolnicy podlegali więc nie miałam co narzekać. Gorzej jak myślałam o swojej pensji;/

 

1. Dlaczego ARiMR nie informuje ODR i Rolników Bo interpretecje i szkolenia pracownicy BP mają zazwyczaj grubo po terminie składania wniosków - z informacji pracowników BP wiem naprzykład że szkolenie z wniosków obszarowych 2006 odbyło się 2 tygodnie temu

 

2. Pensja ODR = minimum + bonus od rolnika za wypełnione wnioski + bonus za szkolenia + bonus za inne fuchy wykonane w godzinach pracy

Pensja ARiMRowca = +/- średnia - darmowe wieczory i weekendy - brak możliwości robienia fuch związanych z rolnictwem nawet po godzniach

Ostatecznie myślę że wychodzi bardzo podobnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest tak źle - ponieważ są stare (nowe) uprzedzenia pomiędzy kierownikami ARiMR i ODR i każda instytucja chce się wykazac ile ONA robi dobrego dla rolników.

Wystarczy, że rano weźmie się udział w szkoleniu ODR a po południu spotkanie z ARiMR - całkiem inne stanowiska, wymagania, terminy itp, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego jest tak źle - ponieważ są stare (nowe) uprzedzenia pomiędzy kierownikami ARiMR i ODR i każda instytucja chce się wykazac ile ONA robi dobrego dla rolników.

Wystarczy, że rano weźmie się udział w szkoleniu ODR a po południu spotkanie z ARiMR - całkiem inne stanowiska, wymagania, terminy itp, itd

 

No cóż tak to jest

ODR-owcy zadroszczą ARiMR-owcą wyższych pensji,

ARiMR-owcy zazdroszczą ODR-owcą normalnych godzin pracy, braku palących terminów, braku odpowiedzialności finansowej oraz możliwości dorabiania po (w ) godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalnych godzin pracy, braku palących terminów, braku odpowiedzialności finansowej oraz możliwości dorabiania po (w ) godzinach.

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz? Teraz przynajmniej jak pracuje w ARiMR to w końcu przyjeżdzam do z pracy do domu a nie z pracy do pracy!!!!

szlag mnie trafiał, jak po godzinach pracy miałam poumawianych rolników albo i wpadali bez zapowiedzi - 20.00?? Bo tak rolnikowi pasuje!!. A biznesplany to niestety robi sie często na prywatnym sprzęcie w domu bo jakbys zobaczył wyposażenie w sprzęt informatyczny biur ODR zwłaszcza w terenie to byś zaniemówił;(( Myslisz, że w takim razie można odmówić? Spróbowałbyś!

Brak palących terminów???? sprawozdania, plany pracy, zestawienia z milionów pierdół!!!!!!!

a z tego co wiem to pracownicy zarówno ARiMR jak i ODR nie mogą sobie dorabiać na boku!!!! Tak samo mozna stracić w ODR pracę dyscyplinarnie za zrobienie płatnego biznesplany do kredytu albo wniosku pomocowego. Bo za te rzeczy płaci się do kasy ODR albo mamy w ramach wynagrodzenia z ODR liczone.

Więc mój drogi zastanów się mocno nad tym co tu wypisujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat brzmi: kary związane z ARiMR - a może zmienić na za karę praca w ARiMR??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie na temat, ale mam podobne zdanie, jak TaX-Ator w sprawie wzajemnych kontaktów ODR i ARiMR. Tak to z boku wygląda.

A wracając do tematu, to dużo tych kar dla rolnkow było w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz są wydawane decyzje za 2006 rok, odmawiajace przyznania płatności ze względu na zadeklarowanie lub stwierdzenie w wyniku kontroli administracyjnej powierzchni poniżej 1,00 ha........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalnych godzin pracy, braku palących terminów, braku odpowiedzialności finansowej oraz możliwości dorabiania po (w ) godzinach.

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz? Teraz przynajmniej jak pracuje w ARiMR to w końcu przyjeżdzam do z pracy do domu a nie z pracy do pracy!!!!

szlag mnie trafiał, jak po godzinach pracy miałam poumawianych rolników albo i wpadali bez zapowiedzi - 20.00?? Bo tak rolnikowi pasuje!!. A biznesplany to niestety robi sie często na prywatnym sprzęcie w domu bo jakbys zobaczył wyposażenie w sprzęt informatyczny biur ODR zwłaszcza w terenie to byś zaniemówił;(( Myslisz, że w takim razie można odmówić? Spróbowałbyś!

Brak palących terminów???? sprawozdania, plany pracy, zestawienia z milionów pierdół!!!!!!!

a z tego co wiem to pracownicy zarówno ARiMR jak i ODR nie mogą sobie dorabiać na boku!!!! Tak samo mozna stracić w ODR pracę dyscyplinarnie za zrobienie płatnego biznesplany do kredytu albo wniosku pomocowego. Bo za te rzeczy płaci się do kasy ODR albo mamy w ramach wynagrodzenia z ODR liczone.

Więc mój drogi zastanów się mocno nad tym co tu wypisujesz!

 

Wybacz sardynko wiem doskonale co mówię:

 

1. W naszym powiecie kierownik ODR brał 50-100 złotych za wniosek OB (do własnej kieszeni), Plan DSU - 250 zł itp itd

Miał leganie zarejestrowaną firmę i wystawiał rachunki i faktury na doradztwo, wypełnanie wniosków, wykonanie biznesplanu ...

nie wiem jak się do ma do twoich wypowiedzi - w każdym bądż razie pierwsze słysze że w ODR-ze podpisuje się klauzule o zakazie prowadzenia działalności konkurencyjnej do ODR - zwłaszcza że sfera działania ODR jest ustalona przez ustawy bardzo ogólnie ...

 

2. W ARiMR jest normalnie jeśli trafi się na małe biuro - jak zawsze przy centralnym zarządzaniu im więcej szczebli i większa jednostka tym bardziej kuleje logistyka ...

Tak więc małe biuro ma np 14 osób, powiat sąsiedni (3 razy więcej wniosków OB, 4 razy więcej bydła i trzody, kilkanaście razy więcej wniosków rolnośrodowiskowych - ilość etatów UWAGA - 18)

Toteż jeśli trafiłaś do małego biura ciesz się i raduje - zapewne teraz będziesz robić za klakiera i mówić że wszystko jest cacy i że ARiMR stoi tam gdzie robotnicy a ja i jej krytycy tam gdzie Zomo ...

 

3. W ODR-ze są terminy jak wszędzie - ale w ARiMR terminy są mobilne (np. kontrola adm wniosków OB 2006 do końca lutego 2007 a pracownicy BP musieli ją zrobić do końca września 2006 jeśli ktoś niezdąrzył to z tego co wiem musiał sie tłumaczyć Tak Pani Sardynko każdy widzi chyba zarys konia, i to co pisze to nie jest zapewne semantyczne nadużycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. W naszym powiecie kierownik ODR brał 50-100 złotych za wniosek OB (do własnej kieszeni), Plan DSU - 250 zł itp itd

Miał leganie zarejestrowaną firmę i wystawiał rachunki i faktury na doradztwo, wypełnanie wniosków, wykonanie biznesplanu ...

w moim oddziale ODR cos takiego było bardzo potępiane......

nie pracuje w BP....

powiem o sobie: nie dorobiłam się pracując w ODRze i wstyd mi było brać kasę od rolników.. a po drugie bałam sie kierownictwa, bo to nie jest takie latwe i jednoznaczne jak myslisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz są wydawane decyzje za 2006 rok, odmawiajace przyznania płatności ze względu na zadeklarowanie lub stwierdzenie w wyniku kontroli administracyjnej powierzchni poniżej 1,00 ha........

 

No tak pracujesz zapewne w OR

 

OR: główne zadanie - przesyłanie raportów z BP do Centrali

zadania podoczne - zastraszanie ... ups ... wersja oficjalna: motywowanie BP do wytężonej pracy wszystkimi dostępnymi środkami prawnym

 

W rzeczywistości OR są niepotrzebnę przecież nawet takie kraje jak Francja (dużo większe ilościowo i biurokratycznie) posiadaja agencje płatnicze dwupoziomowe - dlaczego? - otóż każdy kto skończył choćby rok na zarządzaniu wie doskonale że im wiecej poziomów ma dana istutucja tym bardziej rosną związane z logistyką i zarządzaniem - problemy rosną w dodatku wykładniczo!

 

Dlatego OR winno się zlikwidować - do cholery w całej UE wszystkie agencje płatnicze mają 2 poziomy - a my - NIE, musimy zrobić gorzej od wszystkich - tak to polska właśnie

 

No tak zapewne Pani sardynka zacznie zaraz obalać podstawowe teorie zarządzania,

No cóź Pani Sardynko pan Gierdych podważa ewolucję - toteż pani może podważać teorię zarządzania => to IV RP właśnie - pośmiewisko Europy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OR: główne zadanie - przesyłanie raportów z BP do Centrali

zadania podoczne - zastraszanie ... ups ... wersja oficjalna: motywowanie BP do wytężonej pracy wszystkimi dostępnymi środkami prawnym

hm, dla mnie Dyrektor OR to organ II instancji, dla decyzji aministracyjnych, wydawanych przez organ I instancji - Kierownika Biura Powiatowego. Propozycja - likwidacja organu odwoławczego i spalenie KPA na stosie.

O to Ci chodzi??

Świetnie, będę miała mniej pracy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OR: główne zadanie - przesyłanie raportów z BP do Centrali

zadania podoczne - zastraszanie ... ups ... wersja oficjalna: motywowanie BP do wytężonej pracy wszystkimi dostępnymi środkami prawnym

hm, dla mnie Dyrektor OR to organ II instancji, dla decyzji aministracyjnych, wydawanych przez organ I instancji - Kierownika Biura Powiatowego. Propozycja - likwidacja organu odwoławczego i spalenie KPA na stosie.

O to Ci chodzi??

Świetnie, będę miała mniej pracy......

 

Droga sadynko, przecież w KPA nigdzie nie piszę że w ARiMR organem drugiej instacji ma być Dyrektor OR To zależy od wewnętrzych ustaleń instytucji równie dobrze organem odwoławczym mógłbybyć Prezes ARiMR albo osoba przez niego upoważniona ...

Pani Sardynko Proszę przecież to podstawy KPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o co się kłócicie. Podobno termin zakończenia kontroli administracyjnej wniosków OB zakończył się we wrześniu (tak piszecie). No to fajnie bo oficjalny termin kontroli wniosków w terenie z końcem sierpnia. To oznacza że wniosków nie sprawdzono formalnie, a wysłano do kontroli merytorycznej. Jak na to KPA??? w jaki sposób to jest rozwiązane???

Czy wtedy odpowiedzialna jest centrala, OR a może BP bo to jego obowiązek?

Widzieliście kiedyś wnioski na tę samą ziemię i te same działki złożone przez 2 różne osoby - obydwie do kontroli w terenie? O działkach i gospodarstwach mniejszych od minimalnych to od trzech lat ciągle są w systemie!!!

Prawdziwym hitem tego roku są działki widma/gumy. Tzn. ich wprowadzona powierzchnia jest nawet 100razy większa od realnej!!!

 

I co to za sytem? Jak do tego podejdzie KE podczas tegorocznej kontroli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj to co napisałeś i zastanów się czy to po polsku.........

bo ja tego nie rozumiem;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...