Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Dołóż kasy i zainwestuj w tłumacza... W koncu jak Cię stać na JD to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakie ciśniecie wtrysku powinny być wyregulowane wtryskiwacze w starszych np.3140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem wtryskiwacze w 3140 i jeden miałem do wymiany(150pln).Co do cisnienia to ci nie powiem ale koles u ktorego robiłem mowił ze trudno sie je reguluje i nie podjął by sie regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @sendar jestes zwykłym spamem na tym forum i wszystkie twoje posty maja identyczna tresc. Reklamujesz sklep z czesciami w ktorym pewnie pracujesz bez wyraznej zgody admina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczewko ,jakiej firmy był wtryskiwacz ,który wymieniłeś?,pytałem sie mechanika w warsztacie i powiedział że Lukasa są bdb. 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Może ktoś się orientuje ile wchodzi czynnnika chłodzącego do klimy w JD 6600.

Wem tylko że do JD 6920 wchodzi 1475g czynnika R134 i 250mili.oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie: co sądzicie o JD 5055 4WD? Może ma ktoś z was taki ciągnik? W ogóle jak sprawują się wam JD chodzi mi o spalanie, awarie i koszty napraw? Pomóżcie bo chce kupić ciągnik w do 90tyś i się już gubie bo każdy zachwala swoje. A ja chce ciągnik który pójdzie na pole a nie będzie stał na warsztacie... Co byście proponowali za taką kase???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. jestem od niedawna w posiadanie JD niestety odrazu praktycznie mam provblem z dostaniem sie pod kabine. Pękł mi jakis węż przypuszczam ze od wspomagania. Czy mozecie mi powiedziec jak przechylic kabina od JD 6200. nie wiem czy robi sie tak w wszystkich ciagnikach czy kazdy typ ma inaczej. w tego co wiem przechyla sie ona na bok. NIe wiem czy tzreaba odczepiac jakies kable. wiem ze napewno to jest błache pytanie ale nie wiem co z kablami czy maja tyle luzu. pozdrawiam

 

Zdejmujesz z podłogi gumową wykładzinę i odkręcasz podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co powiecie na temat ciągników serii 7030 Waterloo?

Chodzi mi konkretnie o medel 7830, czy ktoś z was użytkuje taki?

Jeśli tak to prosze odać jak z awaryjnością tego ciągnika, jakie sa jego slabe strony i na co zwracać uwage przy zakupie?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co powiecie na temat ciągników serii 7030 Waterloo?

Chodzi mi konkretnie o medel 7830, czy ktoś z was użytkuje taki?

Jeśli tak to prosze odać jak z awaryjnością tego ciągnika, jakie sa jego slabe strony i na co zwracać uwage przy zakupie?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego ciągnika jak wiekszość, ale wydaje mi się że twój problem jest abstrakcyjny.

1. Awaryjność- nowa seria od niedawna produkowana to raczej jeszcze nic sie nie psuje.

2. Słabych stron raczej nie posiada.

3. Przy zakupie używanych to zwraca się na coś uwagę, ale ty raczej o nowym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myśle o nowym.

W sumie to seria 7020 jest bardzo podobna. Chodzi mi głównie o trwalość skrzyni i podnośnika, bo co do silnika myśle,że John Deere robi trwały jak dawniej.

Pytam, bo po ostatniej wizycie u dilera jeździlem modelami: 6930, w którym wyrzucilo bieg na postoju i zazgrzytało, a był włączony do końca ;/

Później jeździlem małym 5 M i w środku coś wyło...jak by pompa hydrauliczna...;/

Następnie 8230, którego zmienianie biegów pozostawiało wiele do życzenia( szarpnięcia przy zmianie) ;/

Zawsze "marzyłem" o nowym Johnie, ale zraziło mnie to do tej marki...tym bardziej,że ciągniki były nowe i już coś nie pasuje...

Z drugiej strony patrząc to i tak wybrałbym Johna niż np. New Hollanda, Landiniego czy Valtre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety ale nowe JD to już składanka. Skrzynia ZF, silnik zależy jaki. Nie wiem dlaczego odrzuciłeś Valtrę moim zdanie solidna marka porównywalna albo lepsza od nowych JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to skrzynie od dawna były ZF i prosze o argumenty rzeczowe obciazające to logo, poza tym ostatnio Jd ma przednie most ze swoim logo, wiec sami zajeli sie produkcją...

A o histroiach z chinskimi przednimi mostami można powiedziec tyle - jaka cena taka jakośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja napisalem to co widzialem w nowym John Deere jeżdżąc nim...

A Valtre odrzucilem dlatego,że jest u nas kilka Valtr T 130 i T 140 orz jedna T 190... Kiedyś podobaly mi się te ciągniki, ale z opinii użytkowników wynika, że nie sa tak rewelacyjne (spalanie, usterki z elektroniką). Poza tym cena nie jest o wiele niższa niż np. John Deere czy Deutz Fahr.

Deutz i John wygrywa tym,że są prostsze w obsłudze, a zarazem posiadają wszystkie niezbędne funkcje. A John do tego ma najsolidniejszą rame wśród ciągników.

Pewnie przy zakupie jak zwykle zadecyduje cena...zboże znów w dół leci więc jak narazie marzyć sobie można ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 7 lat 6920 i chodzi jak żyleta skrznia biegów chodzi idealnie most przedni ma JD i też jest ok, drobne awarie się zdarzają ale nic poważnego.

Od tego roku mam 16 letni 6600 i też nie widze w nim zużycia wynikającego ze złej jakości, przedni most ma ZF i też jest ok.

Generalnie JD mają najlepsze wykonanie ogólne ale zwłaszcza w kabinie, wszystkie inne marki wiodące jak Valtra, Fendt są wykonane słabo a Valtra jest po prostu brzydka.

Nie mówie tu o awaryjnościa ale o jakości wykonania.

No i JD mają najlepszy dźwięk silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje ztego, iż John Deere jest raczej najlepszy.

No dobrze posluchać opinii samego użytownika

Co do dźwięku silnika John Deerea to zgodze się w 100 %...takiego brzmienia nie ma żaden inny pojazd na Ziemi Poprostu mruczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam do was pytanie Mam zamiar kupić nowy ciągnik JD 6830

i niewiem czy wubrać wersję premium czy comfort napoczątku chciałem kupić fendta 716 ale jest o 50.000 droższy niż niz jd premium więc chce kupic JD tylko doradcie mi czy premium czy comfort premium droższe ale pieniadze maj wpłynąć z ARiMR Chcialbym się dowiedzieć jakie występują w nich awarie i jaki duży jest koszt eksploatacji poroszę doradcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym regulujesz ustawienie podnośnika pomiędzy regulacją : pozycujną, siłową lub mieszaną. Drugim włączasz wałek WOM. To wersja SE, co to za przyciski przy szybie?

 

Ale syf masz w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...