Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Przy włączeniu na podnoszenie słychać, jak coś syczy z prawej strony koło zaworów tak jakby zawór nie zamykał i jest przepływ oleju. Może dlatego traci ciśnienie i nie ma siły podnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy john deere.W modelu 2040 itpz czasem dochodzi do wydmuchu oringów z zaworków podnośnika lub tracą one luz w skutek zurzycia.Dochodzi wtedy do sytuacji że zaworek podnoszący i opuszczający jest wciśnięty ztąd syczeczenie.Aby zaworki się zamkneły trzeba od strony prawego koła(można ale nie mósowo zrzucić koło)odkręcić korek w pokrywie podnośnika koło dzwigienek(jest on średnicy około fi30 na kwadre12mm)pod nim jest na głebokości około 2cm śruba na śrobokręt około 5mm.Spróbuj ją przekręcić o pół lub więcej obrotu(niestety nie pamiętam w którą stronę ,ale chyba w prawo)W ten sposób zwiekszysz luz dżwigienki która naciska na zaworki które dotąd były podparte. myśle że to powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co sadzicie o JD 6800 czy sprawia jakies problemy ? Od pewnego czasu szukam instrukcji obslugi do John Deera 6800(1997) czy nie posiada jej ktos z panstwa? Jezeli tak to prosilbym o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupic john deer 2030 rocznik 1979 4 cyl półbiegi zólw zając ile orientacyjnie to pali dodam ze gleba 4-4 klasy plug 3 skiby polski silnik pracuje idealnie dymka nie pusci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Co sadzicie o JD 6800 czy sprawia jakies problemy ? Od pewnego czasu szukam instrukcji obslugi do John Deera 6800(1997) czy nie posiada jej ktos z panstwa? Jezeli tak to prosilbym o pomoc .

poszperaj w tym watku, było pisane o nim, i nie tylko cała ceria 6x00 była przerabiana chyba... a instrukcji nie mam, chyba ze kumasz po francusku, to mam cos takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Co sadzicie o JD 6800 czy sprawia jakies problemy ? Od pewnego czasu szukam instrukcji obslugi do John Deera 6800(1997) czy nie posiada jej ktos z panstwa? Jezeli tak to prosilbym o pomoc .

poszperaj w tym watku, było pisane o nim, i nie tylko cała ceria 6x00 była przerabiana chyba... a instrukcji nie mam, chyba ze kumasz po francusku, to mam cos takiego...

A miałbyś czas zrobić kilka zdjęć i podesłać jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo niektóre mają 2 wyjścia a niektóre 3 wyjścia hydrauliki, zależy jak było potrzeba właścicielowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie co to jest zginoł mi drugi półbieg w jd 6300?
wie ktoś co to może być -na 1 i 2 jest pierwszy półbieg a na 3 i 4 wporządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam! Kupiłem jd 7710 i od razu wymieniłem w nim olej i filtry w skrzyni biegów. poczatkowo wszystko działało bez zarzutu a teraz podnośnik jakby oszalał :samoistnie, szybko opuszcza i podnosi na różne wysokości zaczepiony pług. wie ktoś co to może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przed wymiana oleju sprawdziłes czy dobrze działa????

mozesz ustawiasz za daleko suwak- w tłumienie drgań, tez bedzie szarpał na postoju.

i przy ciezkich narzedziach predkosc oipuszczania na max obnizona..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam usterke w moim JD 2030 rocznik 79 mianowicie podczas pracy (orki uprawa itp) wszystko jest OK ,awaria polega na tym że jak traktor długo chodzi sobie na wolnych obrotach przestaje dzialac hydraulika to jest : wspomaganie i podnosnik po przegazowaniu wszystko wraca do normy ,co jest grane ? sprzedawca wspominał cos ze zakładali jakis pierscionek przy pompce przedwstępnej czy cos bo nie dzialala chydraulika ,ogólnie mi to nie przeszkadza bo robi sie to dopiero na wolnych obrotach po pewnym czasie jak troche pochodzi w normalnej exploatacji nie zdazyło mi sie to ani razu

co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przed wymiana oleju sprawdziłes czy dobrze działa????

mozesz ustawiasz za daleko suwak- w tłumienie drgań, tez bedzie szarpał na postoju.

i przy ciezkich narzedziach predkosc oipuszczania na max obnizona..........

Tak sprawdziłem przed wymianą na ciężkiej maszynie . awaria wystąpila po około 50mtg od wymiany oleju . suwak nie jest ustawiony w pozycji tłumienie drgań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze, dodarcie mi

Mam możliwość zakupu JD 1630 z 80r. 57km, sprowadzony z Holandii za 18.500

Może ktoś się orientuje ile taki ciągnik jest wart, wygląda dosyć ładnie, ma kabinę oryginalną , tylko opony (60%). Powiedzcie jak wam się sprawują wasze JD? Ja chce kupić właśnie taki ciągnik bo potrzebuje coś o mocy 50-65km, a na lepszy albo nowszy mnie nie stać.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie i porady, co do kupna i eksploatacji.

A możne ktoś( zaproponuje (podsunie) mi inna propozycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie niedawno kupilem co prawda nie 1630 a 2030 z 79r narazie nie nażekam przesiadlem sie z c330m spalanie Ok w orce mniej pali jak c330 lepszy komfort itp. jak ktoś kiedys napisał sprawdz hydraulike czy wszystko dziala jak powinno sprawdz mój post niżej mam mały problem z chydrauliką co do silnika nie mam żadnych zastrzerzeń nie bierze oleju pali na dotyk,jak ci sie podoba to bierz ,z częściami nie jest tak zle ,pytałem o ceny to np pompa chydrauliczna 800 zł ,komplet tłok pierscienie tuleja 400 zł ,napewno będzie wiele komętarzy typu lepiej kup c360 Ja bym nie kupił, gdybym miał ponownie wybierac kupił bym wlasnie JD za swojego zaplaciłem 17500 tak ze podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ze wspomaganiem w JD 3130LS.samo skreca w lewo a w prawo nie działa moze ktos wie co jest tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "hospes" za szybką odpowiedz

jak możesz pod powiedz mi jak mam sprawdzić tą hydraulikę, na co zwrócić uwagę!

Jutro jadę go zobaczyć wiec chciałbym wiedzieć aby się nie wkopać i aby nie narobic sobie niepotrzebnego kłopotu. A może są jakieś elementy na które wypadało by szczególnie zwrócić uwagę!

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspomaganie john deere 3130ls samo skreca w lewa strona czy ktos wie co sie stalo.dodam ze usterka wystąpila nagle,po krótkim postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki "hospes" za szybką odpowiedz

jak możesz pod powiedz mi jak mam sprawdzić tą hydraulikę, na co zwrócić uwagę!

Jutro jadę go zobaczyć wiec chciałbym wiedzieć aby się nie wkopać i aby nie narobic sobie niepotrzebnego kłopotu. A może są jakieś elementy na które wypadało by szczególnie zwrócić uwagę!

 

Dzieki i pozdrawiam

 

sprawdz podnośnik pod obciąrzeniem , staraj sie troche rozgrzać traktor bo jak olej jest zimny może wszystko dzialac a po rozgrzaniu ruznie bywa ,sprawdz czy nie ma takiej przypadłosci jak napisałem niżej w poscie nie wiem co ci więcej napisać sam niedawno kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie niedawno kupilem co prawda nie 1630 a 2030 z 79r narazie nie nażekam przesiadlem sie z c330m spalanie Ok w orce mniej pali jak c330 lepszy komfort itp. jak ktoś kiedys napisał sprawdz hydraulike czy wszystko dziala jak powinno sprawdz mój post niżej mam mały problem z chydrauliką co do silnika nie mam żadnych zastrzerzeń nie bierze oleju pali na dotyk,jak ci sie podoba to bierz ,z częściami nie jest tak zle ,pytałem o ceny to np pompa chydrauliczna 800 zł ,komplet tłok pierscienie tuleja 400 zł ,napewno będzie wiele komętarzy typu lepiej kup c360 Ja bym nie kupił, gdybym miał ponownie wybierac kupił bym wlasnie JD za swojego zaplaciłem 17500 tak ze podobnie

podaj mi adres tego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie niedawno kupilem co prawda nie 1630 a 2030 z 79r narazie nie nażekam przesiadlem sie z c330m spalanie Ok w orce mniej pali jak c330 lepszy komfort itp. jak ktoś kiedys napisał sprawdz hydraulike czy wszystko dziala jak powinno sprawdz mój post niżej mam mały problem z chydrauliką co do silnika nie mam żadnych zastrzerzeń nie bierze oleju pali na dotyk,jak ci sie podoba to bierz ,z częściami nie jest tak zle ,pytałem o ceny to np pompa chydrauliczna 800 zł ,komplet tłok pierscienie tuleja 400 zł ,napewno będzie wiele komętarzy typu lepiej kup c360 Ja bym nie kupił, gdybym miał ponownie wybierac kupił bym wlasnie JD za swojego zaplaciłem 17500 tak ze podobnie

podaj mi adres tego sklepu

 

 

http://www.pompy-hydrauliczne.com/

 

a co do tulei i tłokow :

 

http://www.swistak.pl/aukcje/3541968,John-Derre-pompa-paliwowa-oraz-inne-czesci.html zasdzwoń zapytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,troche sie dzisiaj zmartwiłem poniewarz mój niedawno kupiony jD zaczoł cos mocno kopcić troudno określić na jaki kolor wydaje mi sie ze na biało niebiesko ,wydaje mi sie takrze że jest nieco słabszy. co najpierw sprawdzić , czy to może byc wtryskiwacz ,uszczelka a moze pierscienie ?

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...