Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuje mnie opinai na temat JD 2140 lub 2250 do 2850, głównie ich awaryjność i w seri 2x50 zauważyłem że mają w dwóch miejscach usytuowane dzwignie zmiany biegów, jaka jest różnica w skrzyniach i którą lepiej wybrać. Dzieki za odpowiedz.

 

posiadam takiego 22-50 od 2 lat jak na razie wszystko w porządku nic sie nie psuło.

 

Dzięki za odpowiedz. A mógłbyś coś więcej napisać, jaką masz skrzynie, jak ze spalaniem, jakie maszyny nim ciagasz.

 

Co do skrzyni biegów to mój John ma 8 biegów do przodu i 4 do tyłu , dwie dzwignie do zmiany biegów w podłodze jedna jest synchronizowana co do modeli które mają dzwignie z boku skrzyniami się prawdopodobnie nie różnią (poprostu wygodniej jest przełanczać biegi) wiem że jeszcze są tego typu modele o których pisałeś że mają półbiegi.A co do maszyn jakie nim ciągam tojest tak: pług 4x35 stalteha ,agregat uprawowy 2,5 m ,brona aktywna 2,5m,w tym roku ciągałem belarkie claas roland 66,sieczkarnia do kukurydzy mengele 200 .i jeszcze dodam że włanczanie wałka odbioru mocy ma chydrauliczne co jest bardzo wygodne , wom 540 szkoda że ma tylko jedno prędkość .Co do spalania nie należy do oszczędnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał może o modelach 3155?? nie moge nic o nich znaleźć. Może ktoś takiego posiada i mógłby napisać coś o jego wadach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 7600 to ladny i mocny ciagnik do ktorego mozna podpiac duzy sprzet za sama sylwetke warto go kupic wersja 7000 to najladniejsza i najbardziej udane jd

ale skrzynia z biegami zmienianymi pod obciazeniem jest trwalsza goraco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z jd 3040,wysiadła mi w nim hydraulika nie ma wspomagania kierownicy i nie działa podnośnik zapala się kontrolka ciśnienia w skrzyni, pompa ta z przodu działa gdyż jak ja zaleje olejem bezpośrednio to wszystko idzie działa hydraulika do momentu jak ma olej ,olej zwiększa stan w skrzyni nie powraca do pompy,moze ktos miał taki problem prosze o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś słyszał może o modelach 3155?? nie moge nic o nich znaleźć. Może ktoś takiego posiada i mógłby napisać coś o jego wadach

 

Jak możesz to napisz coś o swoim JD jaki sprzęt nim ciągasz i ile masz mtg. Dzisiaj byłem i oglądałem właśnie takiego Jd 7600 i 6800. 7600 był bardzo zajechany i nie podobał mi się za bardzo, natomiast 6800 miał ponad 10tys mtg.

http://www.allegro.pl/item460070201_john_deere_6800_1997_rok_120_ps_pneumatyka_wom_tuz.html

 

Dlatego prosze napisz coś o swoim 7600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z jd 3040,wysiadła mi w nim hydraulika nie ma wspomagania kierownicy i nie działa podnośnik zapala się kontrolka ciśnienia w skrzyni, pompa ta z przodu działa gdyż jak ja zaleje olejem bezpośrednio to wszystko idzie działa hydraulika do momentu jak ma olej ,olej zwiększa stan w skrzyni nie powraca do pompy,moze ktos miał taki problem prosze o informacje

 

Sprawdzałeś filter? może jest zapchany

Również jesli pompa jest padnięta moze nie pociagnać sama oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 7600 to ladny i mocny ciagnik do ktorego mozna podpiac duzy sprzet za sama sylwetke warto go kupic wersja 7000 to najladniejsza i najbardziej udane jd

ale skrzynia z biegami zmienianymi pod obciazeniem jest trwalsza goraco polecam

Albo filtr hydrauliki masz błotem zapchany albo pompa w skrzyni biegow ci wysiad ła.Sciag podłoge w ciagniku ,odkrec blache i bedziesz miał dostep do skrzyni biegów.tam sa czujniki i inne pierdoły.O ile pamietam wychodzi tam taki gruby przewod do pompy oleju do przodu(nie jestem pewien)ktory ja zasila.Odpal ciagnik i zobacz czy ta pompka ze skrzyni podaje olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Chcę kupić ciagnik 80 - 90 KM, do pracy na łąkach i pastwiskach (prasa rolująca, kosiarka, zwózka balotów, obornik; czyli najlepiej z ładowaczem).

Mogę wydać ok 15 000 euro netto.

Mam przed sobą wydruki ogłoszeń : 1.JD 2650HL 1994, 8000 mth z ładowaczem JD, nowe gumy, od rolnika. 2.Case 4230 1997 6800 mth z ładowaczem Agram, gumy przetarte,też od chłopa, 3. Deutz-Fahr 4.90 S 1996 8700 mth z ładowaczem, gumy 50%, od handlarza. Jeszcze myślałem o starszym Fendtcie lub MF. Co radzicie ? W mojej okolicy tylko Ursus, Zetor i Władimiriec, ostatnio też Fortschritt ( Zemsta Honeckera). więc nie mam kogo spytać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś słyszał może o modelach 3155?? nie moge nic o nich znaleźć. Może ktoś takiego posiada i mógłby napisać coś o jego wadach

 

Jak możesz to napisz coś o swoim JD jaki sprzęt nim ciągasz i ile masz mtg. Dzisiaj byłem i oglądałem właśnie takiego Jd 7600 i 6800. 7600 był bardzo zajechany i nie podobał mi się za bardzo, natomiast 6800 miał ponad 10tys mtg.

http://www.allegro.pl/item460070201_john_deere_6800_1997_rok_120_ps_pneumatyka_wom_tuz.html

 

Dlatego prosze napisz coś o swoim 7600....

do mojego jd 7600podczepiam 4m agregat aktywny 2m plug i mimo 130km radzi sobie na zulawskich polach bo ma 640nm momentu obrotowego[ursus1624niecale 500] na ON przy takim mom.obr mozna sporo zaoszczedzic silnik nie wysilony co gwarantuje dluga zywotnosc mam 12000mtg a widzialem jd ktory mial18000mtg i po sprawdzeniu na chamowni i wstawieniu czipa mial chodzic jeszcze 10000mtg wazne przy tych przebiegach skrzynia z biegami wlanczanymi pod obciazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć to jaki pług ciągasz tym swoim 7600? Bo ja chcem kupić chyba jakąś 4 obrotową która będzie mogła śmigać z taki Johnym o mocy 120-130km..... Jaką masz skrzynie w swoim??? Bo ja chciałbym PQ, bo taka wydaje mi się najlepsza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś słyszał może o modelach 3155?? nie moge nic o nich znaleźć. Może ktoś takiego posiada i mógłby napisać coś o jego wadach

 

Jak możesz to napisz coś o swoim JD jaki sprzęt nim ciągasz i ile masz mtg. Dzisiaj byłem i oglądałem właśnie takiego Jd 7600 i 6800. 7600 był bardzo zajechany i nie podobał mi się za bardzo, natomiast 6800 miał ponad 10tys mtg.

http://www.allegro.pl/item460070201_john_deere_6800_1997_rok_120_ps_pneumatyka_wom_tuz.html

 

Dlatego prosze napisz coś o swoim 7600....

do mojego jd 7600podczepiam 4m agregat aktywny 2m plug i mimo 130km radzi sobie na zulawskich polach bo ma 640nm momentu obrotowego[ursus1624niecale 500] na ON przy takim mom.obr mozna sporo zaoszczedzic silnik nie wysilony co gwarantuje dluga zywotnosc mam 12000mtg a widzialem jd ktory mial18000mtg i po sprawdzeniu na chamowni i wstawieniu czipa mial chodzic jeszcze 10000mtg wazne przy tych przebiegach skrzynia z biegami wlanczanymi pod obciazeniem

A z tym agregatem ciągasz siewnik czy to wszystko podnosisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ilu konny Johny potrzebny jest do takiej talerzówki, 150km wystarczy??? Np. Jd 7700 czy mysi być Jd 7800 (170km)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego dokładnie jest kontrolka przedstawiająca koło zębate w środku kropla oleju a pod nimi schematycznie przedstawiony most czyli kreski poziome zakończone z obu stron kreskami pionowymi. Pytam bo dziś mi mrógneło coś takiega ale jak zdjołam nogę z gazu to już nie zaświeciło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Chciałbym zaproponować szczegółowe katalogi części do różnych modeli maszyn rolniczych.

 

 

Posiadam katalogi do wszystkich typów

 

New Holland

Ford

Fiat

Case-IHC

John Deere

 

oraz do wybtranych modeli;

 

Claas

Kemper

Geringhof

Krone

Amazone

Overum

Deutz-Fahr

Rabewerk

 

Katalogi są w języku angielskim, niemieckim oraz częściowo w języku polskim.

 

Katalogi są dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Mogę wysłać przykładową stronę katalogową.

 

W razie pytań proszę o kontakt.

 

katalogi_maszyn@interia.pl

 

tel. 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam dokładny opis z instrukcji obsługi "Ta kontrolka świeci gdy zapchany jest filtr oleju przekładniowego albo temperatura oleju jest zbyt niska"

Z filtrm oleju to wiedomo ale nie mam pojęcia o co chodzi z tą temperaturą.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z temp chodzi o to że gdy olej jest zimny to ta kontrolka też będzie świecić (gęsty) i to nie jest powód do wymiany filtra dopiero na ciepłym gdy świeci trzeba myśleć o filtrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do "ojciec"...jesli po zalaniu pompy przybywa ci oleju w skrzyni, to najprawdopodobniej przetarła się jedna z rurek, które są w skrzyni biegów, bądz czasami wypada któraś z zagłuszek na wałku w skrzyni(ale stawiał bym na pęknięcie rurki)...żeby to dokładnie sprawdzic trzeba zdemontować pokrywę skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podam dokładny opis z instrukcji obsługi "Ta kontrolka świeci gdy zapchany jest filtr oleju przekładniowego albo temperatura oleju jest zbyt niska"

Z filtrm oleju to wiedomo ale nie mam pojęcia o co chodzi z tą temperaturą.

pozdrawiam

Dzięki chłopaki olej mam do wymiany za jakieś 400 godzin. Może jest za zimno i poprostu jest ograniczony przepływ oleju i dlatego świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z jd 3040,wysiadła mi w nim hydraulika nie ma wspomagania kierownicy i nie działa podnośnik zapala się kontrolka ciśnienia w skrzyni, pompa ta z przodu działa gdyż jak ja zaleje olejem bezpośrednio to wszystko idzie działa hydraulika do momentu jak ma olej ,olej zwiększa stan w skrzyni nie powraca do pompy,moze ktos miał taki problem prosze o informacje
w tych modelach sa dwie pompy pierwsza mala w skrzyni ktora zasila wstepnym cisnieniem ta glowna i to wlasnie ona jest popsuta bo nie pobiera oleju z skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam szczegółowe katalogi części do różnych modeli JOHN DEERE; ciągniki, kombajny, sieczkarnie, prasy.

 

 

Posiadam również katalogi do;

 

New Holland

Ford

Fiat

Case

Claas

 

oraz do wytranych modeli;

 

Kemper

Geringhof

Krone

Amazone

Overum

Deutz-Fahr

Rabewerk

 

Katalogi są w języku angielskim, niemieckim oraz częściowo w języku polskim.

 

Katalogi są dostępne na płycie CD w formacie PDF.

 

Mogę wysłać przykładową stronę katalogową.

 

Wysyłka za pobraniem.

 

W razie pytań proszę o kontakt.

 

katalogi_maszyn@interia.pl

 

tel. 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem używanego JD 6600 lub większy z serii 6xxx, do wykonywania prac polowych i transportu w 80ha gospodarstwie. Jak sprawuje sie taki traktorek? Jakie są jego wady i zalety. Dodam ze współpracował bedzie z pługiem 4 obrotka ibis L, agregat bedzie dokupiony nowy, zestaw przyczep 2x8t. Czy bedzie to traktor odpowiedni czy szukac czegos większego? dodam ze do tej pory pracuje na ursus 1014, z przodu 800kg obciążenia, orka idzie na 4 terenowej, ziemie klasy III. Z góry dziekuje za opinie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...