Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za podpowiedzi w związku z awarią hydrauliki w JD 3040. Pęknięta była rurka w skrzyni biegów. Gratuluje trafnej diagnozy grzegorzowi200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba było pisane o nim wczesniej przewertuj tylko posty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jd 2250. Nie wiem ile dokładnie ma koni bo słyszałem że ma od 60 do 75 i jakie pługi pociągnie??? Czy pociągnie agregat siewny??? Mam także problemy z hydrauliką znika wspomaganie i drży podnośnik.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znikające wspomaganie i drżący podnoścnik dla mnie równa sie regeneracja/wymiana pompy... na początek spr pozim oleju jak mowi erdem, jesli nie to chyba bedzie to pierwsze, tym bardziej jak chodził z turem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry były wymienione a co do oleju stan jest.

Jakie mogą być koszty naprawy pompy a słyszałem że są dwie i w tym przypadku trzeba naprawić pewnie obie. Gdzie można kupić części lub zregenerować te pompy i czy da się zregenerować obie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtry były wymienione a co do oleju stan jest.

Jakie mogą być koszty naprawy pompy a słyszałem że są dwie i w tym przypadku trzeba naprawić pewnie obie. Gdzie można kupić części lub zregenerować te pompy i czy da się zregenerować obie.

tutaj jest sporo części http://www.sklep-ikh.pl/onas-polska-narzedzia-klucze-nasadowe-dynamometryczne-pneumatyczne-skrzynki-narzedziowe-czesci.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jd 2250. Nie wiem ile dokładnie ma koni bo słyszałem że ma od 60 do 75 i jakie pługi pociągnie??? Czy pociągnie agregat siewny??? Mam także problemy z hydrauliką znika wspomaganie i drży podnośnik.

Z góry dziękuję

 

 

mam to samo tyle ze w 2030 tyle ze u mnie dieje sie to jak traktor pochodzi troche na wolnych obrotak jakis czas jak pzegazuje wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo u ciebie pomopa jeszcze ledwo dycha ale jeszcze ciągnie...

a pompe łatwo spr, trzeba zalac olejem tą przednią i jak zalana pompa z zewnątrz tak podaje olej ze dryz i nie ma wspomagania to wtedy jest ona walnięta, a jak po zalaniu tez z przodu jest wszystko ok to znaczy ze ta w srodku jest padnieta i nie podaje wystarczjacej ilosci oleju do zalania tej przedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam do sprzedania JOHN DEERE 3130 lub 3130 ls 1975/76r

ceny odpowiednio 19000 i 26000zl.6 cyl. 90 KM,serwo, lux kabina.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo u ciebie pomopa jeszcze ledwo dycha ale jeszcze ciągnie...

a pompe łatwo spr, trzeba zalac olejem tą przednią i jak zalana pompa z zewnątrz tak podaje olej ze dryz i nie ma wspomagania to wtedy jest ona walnięta, a jak po zalaniu tez z przodu jest wszystko ok to znaczy ze ta w srodku jest padnieta i nie podaje wystarczjacej ilosci oleju do zalania tej przedniej.

 

 

ok ale to jest dziwne ,poniewarz tak sie dzieje jak wspominałem jak pochodzi na wolnych obrotach, jak dodam gazu wraca do normy ,po takim przegazowaniu jest wstanie podniesc na wolnych obrotach pług 4 obrotówke tak jakby sie coś zapowietrzało tak jakby ta pompa wewnętrzna sie zapowietrzała po jakims czasie i nie podała oleju do pompy zewnętrznej ,zastanawioam sie czy w skrzyni biegów może byc jakas nieszczelność w układzie między pompą wewnątrz a tą na zewnątrz ,zauwazyłem tez pewną zależność jak traktor chodzi na wolnych z tyłu słychać takie bzęczenie i wtedy wszystko dziala ,jak to ucichnie to wlasnie nie dziala podnosnik i wspomaganie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..hospes...sprawdz, czy nie jest zapchany filtr od hydrauliki....objawy takie jak opisujesz mogą o tym świadczyć.....jeśli ciągnik popracuje trochę na wolnych obrotach, to jakaś tam część oleju pr5zedostanie się przez filtr, i chwilowo działanie hydrauliki wraca do normy, az się "zużyje " ol;ej który przedo0stał sie przez filtr....w większości przypadków zapchania się u8kładu hydraulicznego jest wyczówalne charakterystyczne drżenie.....i czy masz oddzielny zbiornik na olej do wspomagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie hydrauliki 2250.wtym modelu nie robiłem ale w podobnych tak.raczej jest to samo.pokolei leci to tak;pompa wewnętrzna ssie przez rurki(może byc uszkodzonu któryś oring uszczelniający-wtedy idzie z powietrzem)pompa podaje przez rurkę do filtra(w niektórych modelach nie było dodatkowego uchwytu i pod ciśnieniem wyłaziły z pompy trzeba samamu dospawać)jeżeli masz zapchany filtr to załączy sie zawór różnicowy cisnienia filtra i puści on olej do skrzyni(załacza sie on przy róznicy ciśnien tylko około 0,5bara)zfiltru idzie na rozdzielacz który utrzymuje ciśnienie w pierwszej kolejności na załączanie półbiegó,wałka, napedu a dopiero nadmiar przepływa przez zawór ciśnieniowy do pompy głównej(zawór ustawiony jest na 8 bar i jes to ciśnienie niskiego układ)sprawdzenie polega na sprawdzeniu cisnienia w korku nr19 w linku http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt jest to ciśnienie idące z pompy i ma ono wynosić 8 bar.w korku nr 7 powinno byc tyle samo i jest tam olej płynący z nadmiaru rozdzielacza do pompy głównej jeżeli nie ma tam oleju na niskich obrotach to masz problem z wyzej opisanym układem niskiego ciśnienia dalej leci to prosto do pompy głównej tz układu wysokiego ciśnienia najczęściej olej ucieka przez uszczelnienie tłoka podnośnika ,widać to przez szybko opadajacy podnośnik po zgaszeniu.Może buć rónież uszkodzone zaworki oczym pisałem wcześniej na forum.Ogólnie układy dążą do utrzymania ciśnienia a naprawiajacy musi dojśc ktorędy ten olej ucieka powodujac spadki i brak ciśnienia.jeżeli dzwignie podnośnika przesuniesz max na opuszczanie i wtedy wspomaganie działa nawet na niskich obrotach po dłuższej pracy to swiadczy o uciekającym ciśnieniu przez zaworki lub uszczelki tłoka.jak bedzie to już działać a podnośnik lub przewody wywrotki szarpia to masz problem z pompą główna.naprawa jest prosta rozkręc ją,sprawdz spręzyny powrotu tłoczków,tylko nie zamieniaj tłoczków miejscami,sprawdż zawory kólkowe ssące lubią sie odkrecac ,czasmi pękaią spręzynki.najważniejsze sa zaworki wyjściowe dobrze by było wymienić krążki lub je odwrócic,pasowało by delikatnie wybić gniazda i liznąć je na płaszczyżniarce jeżeli nie masz zegara nie czepiaj się regulacji ciśnienia.napisałem z czym się zetknołem być może są inne przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..hospes...sprawdz, czy nie jest zapchany filtr od hydrauliki....objawy takie jak opisujesz mogą o tym świadczyć.....jeśli ciągnik popracuje trochę na wolnych obrotach, to jakaś tam część oleju pr5zedostanie się przez filtr, i chwilowo działanie hydrauliki wraca do normy, az się "zużyje " ol;ej który przedo0stał sie przez filtr....w większości przypadków zapchania się u8kładu hydraulicznego jest wyczówalne charakterystyczne drżenie.....i czy masz oddzielny zbiornik na olej do wspomagania?

 

rozumiem ze aby sprawdzić filtr to trzeba spuścić cały olej ze skrzyni ? , a zeby dostać sie do pompy wewnętrznej wystarczy zdjąć pokrywe tylnego mostu? pompa jest reaczej na dnie? ,mam kabine komfortową kwadratową.

 

PROGRES napisałęś : ''pokolei leci to tak;pompa wewnętrzna ssie przez rurki(może byc uszkodzonu któryś oring uszczelniający-wtedy idzie z powietrzem)''

 

jak kupowałem traktor gosciu mowił coś o jakimś pierscionku , oringu ze to wymieniali bo był problem z podnosnikiem wlasnie ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtra nie sprawdzaj,wymień odrazu na nowy,niema potrzeby spuszczania oleju,kupując wkład filtra proś sprzedawce o gumowa uszczelke pod klosz filtra(czasami jest w komplecie) pompa wewnetrzna jest jest jednocześnie prowadzeniem łożyska sprzęgłowego,praktycznie nie widzialna z zewnatrz i po zdjęciu dekla a zwłaszcza podnopśnika.Jedynie po wyjęciu rozdzielacza widac rurkę wychodząca z pompy W pierwszej kolejności wymień filtr,jeśli nie pomaga to trzeba sprawdzic opisany przezemnie układ niskiego ciśnienia czyli ciśnienia w korku nr19 i 7 bez tego rozbieranie i szukanie pszyczyny jest bez sensu bo może to działać poprawnie a cały olej może uciekać przez podnośnik w układzie wysokiego ciśnieniai wtedu pierwsza pompa nie jest w stanie zaspokoić w olej pólbiegów,napedu wałka no i w końcu pompy głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba sprawdzic opisany przezemnie układ niskiego ciśnienia czyli ciśnienia w korku nr19 i 7 bez tego rozbieranie i szukanie pszyczyny jest bez sensu bo może to działać poprawnie a cały olej może uciekać przez podnośnik w układzie wysokiego ciśnieniai wtedu pierwsza pompa nie jest w stanie zaspokoić w olej pólbiegów,napedu wałka no i w końcu pompy głównej.
co do korka 19 i 7 jak otwoze tą strone nic nie ma toz. strona sie otwiera ale nie ma tam zadnych rysunków jak to znalezc na tej stronie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem JD 6600. Niestety nie działa mi tylni podnośnik. Po naciśnięciu przycisku od podnoszenia lub opuszczania nie reaguje podnośnik. (wspomaganie i przedni tuz działają bez najmniejszych problemów).. Co może być przyczyną?? Proszę o pomoc.

patlamichal@gmail.com

gg: 4023639

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do hospes chyba wprowadziłem cie w błąd bo opisałem ci modele 1640.2040.2140.2250.2850itp natomiast tobie chodzi o starszy model 2030 w ktorym nie grzebałem a widzę że są tam inne rozwiązania wiec trudno mi ci pomóc Z tym linkiem chyba coś popaprałem(za mało korzystam z kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam katalogi części do wszystkich typów ciągników oraz innych maszyn marki JOHN DEERE.

 

 

katalog części - wydanie fabryczne - wykaz wszelkich części składowych maszyny - każda część posiada ilustrację rys., numer oraz nazwę - służy do identyfikacji, montażu ub weryfikacji części.

 

Katalogi są w niemieckiej, angielskiej, francuskiej lub włoskiej wersji językowej na płycie CD w formacie PDF.

 

@-mail katalogi_maszyn@interia.pl

 

tel; 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z hydrauliką w JD2250 niechce mi podnosic tura na małych obrotach i podnośnik pod obciążeniem po wymianie filtra i oleju przjechałem bez oleju 10 km jak mam sprawdzic która pompa siadła wspomaganie działa bez zażutów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prosze o porade. Znalazłem 6610, 2002 rok i malutki przebieg w rozsądnych pieniądzach, piękna praca silnika, skrzynia 16x16 40km/h, wszystko sprawne. Problem w tym że to wersja SE czyli nie ma biegów pod obciążeniem. Co myślicie o żywotności takiej skrzyni? Wg mnie prostsza skrzynia znaczy żywotniejsza ale czy w John Deere wersja SE należy do udanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z hydrauliką w JD2250 niechce mi podnosic tura na małych obrotach i podnośnik pod obciążeniem po wymianie filtra i oleju przjechałem bez oleju 10 km jak mam sprawdzic która pompa siadła wspomaganie działa bez zażutów

 

Mysle ze padła ci pompa głowna ktora znajduje sie pod chlodnica.Sprawdz cisnienie na wyjśćiach hydr.Powinno byc 180 atm. Urzywana pompa to okolo 600 euro jak dobrze poszukasz.

Wytłumacz mi dlaczego jechales 10 km bez oleju w skrzyni????Bo nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...