Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy prosze o porade. Znalazłem 6610, 2002 rok i malutki przebieg w rozsądnych pieniądzach, piękna praca silnika, skrzynia 16x16 40km/h, wszystko sprawne. Problem w tym że to wersja SE czyli nie ma biegów pod obciążeniem. Co myślicie o żywotności takiej skrzyni? Wg mnie prostsza skrzynia znaczy żywotniejsza ale czy w John Deere wersja SE należy do udanych?

Tam nietylko skrzynia jest inna ale i słabsza hydraulika. Wersje SE nie mają najlepszej opini choć tak naprawdę to nikt nic dokładnie nie pisał na ich temat. Ja bym nie kupił już ciągnika bez skrzyni z biegami pod obciążeniem. To jest wygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy prosze o porade. Znalazłem 6610, 2002 rok i malutki przebieg w rozsądnych pieniądzach, piękna praca silnika, skrzynia 16x16 40km/h, wszystko sprawne. Problem w tym że to wersja SE czyli nie ma biegów pod obciążeniem. Co myślicie o żywotności takiej skrzyni? Wg mnie prostsza skrzynia znaczy żywotniejsza ale czy w John Deere wersja SE należy do udanych?

 

na 99% ma 4 polbiegi w 4 grupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6610 SE od nowości, zrobiłem nim już 6000 mth tylko w ciężkiej robocie i jestem zadowolony. Zgodzę się że lepsza jest wersja ze zmianą biegów pod obciążeniem ale trochę rekompensuje jej brak dobry-elastyczny silnik. Nie boi się on spodku chwilowego obrotów do 1400. U mnie pracuje tylko w orce z 4 obracalną overuma, talerzówką 4.2 gruberem 3m z nabudowanym siewnikiem i rozrzutnikiem 10 T. Co do hydrauliki to nie jest słabsza tylko tzw. jednoobwodowa co powoduje że np podczas skrętu kołami nie obróci pługa. Co do wydajności to podnosi na małych obrotach ciężki gruber z wałem i pełnym siewnikiem zamocowanym na tyle grubera, przód wtedy słabo trzyma się ziemi. Jedyna rzecz która będę teraz przy nim robił to wymiana tarczek w przednim moście (na zimnym oleju trochę zgrzytają).

Gdybym jednak miał jeszcze raz wybierać to dołożyłbym kasę i kupił z lepszą skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle ze biegi pod obciązeniem to lepsza sprawa. Jakbym kupował nowy to nie byłoby dylematu Z używanymi różnie jest. Zazwyczaj mają troche natłuczone mtg.Ten robił przy nawozach, wieszaki jak nowe, rok 2002 3000Mtg za 95000. Troche mnie martwi ze ma drugie opony, ale mysle ze po 3000 mozna zjezdzic pierwszy komplet. Szopen, a jak sprawa awaryjości? Jakie miałeś usterki w swoim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie opony mnie dziwią chyba że pracował na asfalcie lub betonie. Ja pierwsze przednie zmieniłem po 5000 mth a tylne zmienię wiosną ale mają jeszcze 30% bieżnika.

Co do awaryjności to wymieniłem tylko pompką paliwa w zbiorniku (szrot od VW) linkę hamulca ręcznego, tłoczek wspomagający podnoszenie maski i nie pali się kontrolka przedniego napędu (nie wiadomo dlaczego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pękłmi przewód zasilający w drodze do meczhanika i wygoniło mi cały olej ze skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub innych pokrewnych modeli

pozdrawiam

Anusiak

wrzuciłem na rapidshare -link-http://rapidshare.com/files/179417012/6300-6400__ELEKTRYKA.pdf.html mam cały katalog 6300,6400 w formacie pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie pomóżcie znaleźć kranik do spuszczania płynu chłodniczego z silnika w ciągniku john deere 2250 nie mogie go znaleść i spuścić płynu z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma kraników, jesli nie ma korka wkręconego w blok, odkręc jakieś kolanko wchodzące do bloku i spuść w ten sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś stałem się szczęśliwym (mam nadzieje) posiadaczem ciągnika JD 6900 130KM. Mam takie pytanko, jaki szeroki agregat uprawowy do niego dokupić? Mam zamiar 4,9 Lech z Expomu, ale waham sie czy nie bedzie za mały. Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu i zycze bezawaryjnej pracy. Co do agregatu to 4.9 metra moze byc za maly. Bierz tego 5.6 metra. Jak nie mialem aktywnego 3m to starym 3140 ciagalem 5.5m zrobiony z dwoch kultywatorow(54 stare szerokie łapy) i brony ciezkiej i dawal rade ,wiec 6900 nie powiniem miec problemow z Lechem 5.6m gdyz jest on na walkach i lzej sie ciaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 96, z niemiec, z przednim podnośnikiem, 7000Mtg mysle ze orginał, bo ma jeszcze tylne opony orginał, nie malowany. Kosztowal mnie niecałe 90tyś, a kupiony w dużej firmie handlowej w okolicach Bolesławca, mysle ze lepiej nie podawać nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem od kogo go kupiłeś:))) Gośiu jest Z Raciborowic i ma ok 100ciągników na placu, też kiedyś oglądałem ten cięgnik ale śpiewał mi za niego 105tyś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globus a ty kupiłeś ten 7800? Mnie ten tyle bedzie kosztował jak odpisze Vat bo brutto to wychodzi 105.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem tego 7800 ponieważ gościu go nie sprowadził.... ale na pewno coś kupie od tego gościa z Lubkowa. Teraz ma ładnego Fendta tylko że za duży, mówił mi coś, że może przyjedzie Fendt 714Vario z 1999r. to wtedy pojade zobaczyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ten w Raciborowicach jeszcze istnie? Słyszałem że bankruta póścił... ale jeśli o mnie chodzi nie polecam go dość kosmiczne ceny ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Części do John Deer

 

 

 

http://sklep-ikh.pl/oferta-spareparts-ppr-john.html

 

Niestety firma dopiero raczkuje na rynku polskim i na dostawe trzeba czekac 2 tygodnie ale prawdopodobnie za pare miesiecy bedzie bardzo fajny magazyn w okolicy Wrocławia

 

 

Polecam!

uuuuuuuuuu to w agromixie 2-3 dni wystarczą zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a ten w Raciborowicach jeszcze istnie? Słyszałem że bankruta póścił... ale jeśli o mnie chodzi nie polecam go dość kosmiczne ceny ma...

 

Istnieje i nic nie wskazuje zeby miał bankrutowac. A z cenami to jest taka sprawa, że wszystkie sprowadzone ciągniki ma zarejestrowane w Polsce, i jeśli sprzedaje, to musi wystawic fakture VAT, dlatego takie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja dośc blisko niego mieszkam a własciewie jakieś 15km od niego i takie plotki mnie doszły... nie wiem czy to ptawda ale zt 323 i podbne na złom wywoził... z cenami to od zawsze miał zabujcze... to jest moja opinia z tym polecaniem aczkolwiek wątpie czy ma wszsytko zarejestrowane, prędzej jako firma popiera wat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...