Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

jaki olej najlepiej stosowac w JD z turem bo mi mechanik zalał Hipol 6 a wczesniej chodził na Agrolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolega ma okazje kupic tanio polrocznego john deera. cena jest naprawde atrakcyjna bo jest to ciagnik zabrany przez bank. dokladnie chodzi mi o model 5720, troche o tym ciagniku znalazlem w internecie na portalu techniki rolniczej

http://www.technikarolnicza.pl/index.php?go=art029

ale jest to za malo informacji jak dla nas, potzrebuje opinie uzytkownikow tego ciagnika, ma moze ktos ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki olej najlepiej stosowac w JD z turem bo mi mechanik zalał Hipol 6 a wczesniej chodził na Agrolu

 

No to (słowo zostało usunięte) machanik. Nie jezdzij tym ciagnikiem i jak najszybciej spuszczaj ten olej bo ci skrzynia wysiadzie. Agrol U bedzie ok. Wymien od razu filtry na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgadzam ze szczewko... ten olej szybko wymień bo jelonki mają to do siebie, że tam przechodzi olej który mósi spełniac lub byc zblizony odpowiednimi parametrami.. w przeciwnym razie w skrzyni rozklejaja sie takie tarczki i przez głupi olej bendziesz miał skrzynie do roboty?? pozatym kto Ci polecił hipol?? tego oleju wzycu do zadnego zachodzniego sie nieleje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go obciaz kosztami wymiany. Za niewiedze sie placi. Oleju jakies 40 litrow wejdzie plus filtry 200 zl. 600 zł Cie to bedzie kosztowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki olej do silnika jd 2030 i ile tam wchodzi oleju ?

 

ja lałem do mojego 3040 fuhsa ale nie pamietam jakiego 10w40?? najlepiej poszukaj w necie paremaetrów oleju do jd oryginalnego a póxniej pójdź na składnice i poszukaj o podobnych parametrach... jak sobie przypomne symbole tego oleju to Ci wyśle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki olej do silnika jd 2030 i ile tam wchodzi oleju ?

 

ja lałem do mojego 3040 fuhsa ale nie pamietam jakiego 10w40?? najlepiej poszukaj w necie paremaetrów oleju do jd oryginalnego a póxniej pójdź na składnice i poszukaj o podobnych parametrach... jak sobie przypomne symbole tego oleju to Ci wyśle...

 

a nie mozna zalac jakims zwykłym olejem (superol ) wiem ze do hudrauliki musi byc oryginalny olej ,ale do silnika ? fush 10w40 to 30 zl za litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej torq-gard kosztuje 11 zł a superol 6 zł- roznica 5zł x 25litrow = 125zl

na oleju zaoszczedzisz pare złotych a markowa niezawodnosc niestety ch,j strzeli...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej najlepiej zalać do skrzyni jd 2250

czy agrol-u nadaje się a może jakiś inny

proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki olej do silnika jd 2030 i ile tam wchodzi oleju ?

 

ja lałem do mojego 3040 fuhsa ale nie pamietam jakiego 10w40?? najlepiej poszukaj w necie paremaetrów oleju do jd oryginalnego a póxniej pójdź na składnice i poszukaj o podobnych parametrach... jak sobie przypomne symbole tego oleju to Ci wyśle...

 

a nie mozna zalac jakims zwykłym olejem (superol ) wiem ze do hudrauliki musi byc oryginalny olej ,ale do silnika ? fush 10w40 to 30 zl za litr

w Grene 20l fusha 10w/40 kosztuje 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozna zalac jakims zwykłym olejem (superol ) wiem ze do hudrauliki musi byc oryginalny olej ,ale do silnika ? fush 10w40 to 30 zl za litr

no cóż-starczyło na konia musi starczyć i na wóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak chcesz to lej Superol, ja go na wet do 3p nie leje bo to najgorsze g@wno na rynku. Do JD leje Turdusa 15W40 i mysle ze lepszego nie trzeba,nie kosztuje wcale 30 zl za litr a jest duuuzo lepszy nizsuperol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mojego do silnika wchodzi coś koło 10 może niecałe... a do skrzyni wole nie wiedzieć ile... 20l do wchodzi do 60;p do jelenia zapewne znacznie więcej;p ale w 50l sie chyba zmieści....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do maszyn rolniczych marki:

 

JOHN DEERE, CLAAS, CASE IHC, NEW HOLLAND, FIAT, FORD, FIATAGRI, HESSTON, WELGER, KEMPER, GERINGHOFF.

 

Każdy katalog zawiera szczegółowy rysunek danego podzespołu, numer katalogowy, opis części, ilości zastosowane.

 

Dodatkową zaletą katalogu JOHN DEERE jest katalog obrazkowy który pozwala szybko zlokalizować daną część w maszynie.

 

Katalogi są w niemieckiej lub angielskiej wersji językowej na płycie CD.

 

 

@mail katalogi_maszyn@interia.pl

 

TEL. 698145380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zastanawiam sie czy do john deere 2030 79 r mozna lać opał i kto z posiadaczy leje opał, pompa tam jest wirowa taka podobna jak od massey ferguson i raczej jest smarowana olejem napędowym , ogulnie nie jestem zwolennikiem lania opału tym bardziej ze jest zwrot akcyzy pytanie to zadaje poniewarz naczytałem sie ze czasem opał lepszy od zwykłego ON, jak to jest naprawde z tym opałem, ja tankuje na stacji BLISKA co sądzicie o tej stacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem przez xx lat opał do 3p i nic sie z pompa nie stało. Do JD 3140 lalismy przez jakies 5 lat tylko opał i nic sie nie stało. Ja tez uwazam ze opał jest lepszy od ropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,zastanawiam sie czy do john deere 2030 79 r mozna lać opał i kto z posiadaczy leje opał, pompa tam jest wirowa taka podobna jak od massey ferguson i raczej jest smarowana olejem napędowym , ogulnie nie jestem zwolennikiem lania opału tym bardziej ze jest zwrot akcyzy pytanie to zadaje poniewarz naczytałem sie ze czasem opał lepszy od zwykłego ON, jak to jest naprawde z tym opałem, ja tankuje na stacji BLISKA co sądzicie o tej stacji .

Niedaleko mnie jest wszyscy ją chwalą bo dobre i tanie paliwo mają chociaż słyszałem opinię że pod dystrybutory tira niewarto podjeżdzać jak jest kolejka bo tam mają niby szajs.

Co do opału dziś mi przywieżli 5tyś litrów w cenie 1.99zł ale płaciłem za miego miesąc temu z tym warunkiem że jak potanieje to dostaną za najniższą cenę. Kupuję w tej firmie od kilku lat i nie narzekam. Wiem że to jest napewno Ekoterm z Płocka. A leję go do JD 7600, 1188, MF 235, c330, u-914 o oplu z silnikiem 2,2 dti nie wspomnę.

Jak ktoś kupuję jakiś dziwne paliwo to ja wolę opał wiem co mam za rozsądne pieniądze z natychmisatowym zwrotem akcyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja lałem przez xx lat opał do 3p i nic sie z pompa nie stało. Do JD 3140 lalismy przez jakies 5 lat tylko opał i nic sie nie stało. Ja tez uwazam ze opał jest lepszy od ropy.

 

 

To Tylko gratulować takim ludziom jak Ty, którzy bez skrupułów łatwo narażają się na poważne koszta. TE forum jest po to aby pomagać ludziom a nie szkodzić, bo to że akurat Tobie sie udało może spowodować ze w sposób pośredni rozwalisz komuś pompę która załóżmy do Massey Ferguson z seri 6xxx kosztuje około 5.000PLN wiec niezachecaj ludzi zeby lali taki szajs do swoich baków.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...