Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chciałbym was uprzedzić jak jedziecie do Lubkowa w woj. dolnośląskim to sprawdzajcie dobrze ciągniki, ponieważ gościu sprzedaje je prowizorycznie naprawiane. Mianowice chodzi mi o Jd 6910S, kolega polecił mo gościa który pracował w serwisie John deera. On posprawdzał go dokładnie i wyszło, że pompa olejowa do wymiany(7tyś.) Felgi do wymiany i błotnik ponieważ spadł z wysokości i ma pękniętą kabinę..... Także jak co to sprawdzajcie u niego dobrze ciągniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie uzywanego Tura Stoll do John Deera 6200. Jak i gdzie najlepiej podłączyc zasilanie tura. Z tyłu mam sekcje pomp w nastepującej kolejności: 2 pary złączy hydraulicznych, sekcje do pomiaru pompy, pózniej sekcja z elektrozaworem od podnosnika wraz z dwiema szybkozłłączkami i nastepna sekcja równiez z 1 para złączy hydraulicznych. Czy mozna wpiać sie się bezposrednio do tej sekcji z elektozaworem ? ( demontując szybkozłącza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radziłbym przyjzec sie nowym na wystawie jak maja, albo innemu z ładowaczem, bo jesli to ładwocz 2 sekcyjny na przykład to bedzie potrzeba dwoch wyjsc? i co wtedy? mi sie wydaje ze tam jest jeszcze inna opja ale nie wiem dokładnie jak to zrobić, że jest wyjscie z zasilaniem oleju i ono idzie do rozdzielacza (no joystika) i pozniej jest powrót do skrzyni... ale nie wiem gdzie to zasilanie sie podłącza...

nie wiem czy to jasno wytłumaczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja radziłbym przyjzec sie nowym na wystawie jak maja, albo innemu z ładowaczem, bo jesli to ładwocz 2 sekcyjny na przykład to bedzie potrzeba dwoch wyjsc? i co wtedy? mi sie wydaje ze tam jest jeszcze inna opja ale nie wiem dokładnie jak to zrobić, że jest wyjscie z zasilaniem oleju i ono idzie do rozdzielacza (no joystika) i pozniej jest powrót do skrzyni... ale nie wiem gdzie to zasilanie sie podłącza...

nie wiem czy to jasno wytłumaczyłem...

 

Tur trzy sekcyjny ale trzecia sekcja właczana elektrycznie. Czy pozna podlaczyc 2 przewody od rozdzielacza ( na turze) pod pare szybkozlaczek tak aby tur dzialal wtedy jak bedzie wlączona wajha od hydrauliki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ale musisz podłączyć pod dwa wyjścia które są w parze. Wtedy gdy włączysz dźwignią ciągnika na jednym wyjściu będziesz miał zasilanie do tura a na drugim powrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dot. Johna Deere 2850 rok 1992, 90 km ile wchodzi oleju do skrzyni, silnika i jaki olej zastosować i co ile go wymieniać? Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w 6230 wykręca się z tyłu korki i tam przykręca się przewody rozdzielacza od tura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można ale musisz podłączyć pod dwa wyjścia które są w parze. Wtedy gdy włączysz dźwignią ciągnika na jednym wyjściu będziesz miał zasilanie do tura a na drugim powrót.

 

Podłączyłem tak jak kolega pisał. Działa rewelacyjnie. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię John Deera z serii 7700, 7710, lub 7800 z woj. dolnośląskiego, lubuskiego lub wielkopolskiego. Skrzynia PQ, ilość mtg. do 10tyś, cena do 100tyś. Macie coś godnego polecenia..... bo szukam, szukam i znaleźć nic ciekawego nie mogę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Raciborowicach nic nie mają kolega mówił że gościu ma plac zatkany. Poczekaj aż euro będzie w normalnej cenie. Rozmawiałem z jednym importerem to mówił że Niemcy zatkają się własnym sprzętem za kilka miesięcy. Jak narazie czekają z obniżkami cen. Zauwazył też że sami niemcy zaczynają szukać używanego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kiedy to euro stanieje.... Byłem w Rajęczynie, ale tam to ceny też z kosmosu mają, za johna 7800 1996r. prawie 10tyś mtg. wołają 130tyś....

Kiedyś coś znajdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko kiedy to euro stanieje.... Byłem w Rajęczynie, ale tam to ceny też z kosmosu mają, za johna 7800 1996r. prawie 10tyś mtg. wołają 130tyś....

Kiedyś coś znajdę

Trafiłeś tam gdzie mają "najtaniej". Udaj się do Agroefektu oni podobna mają najtansze w Polsce jelonki.

Tak szczerze pisząć to za tą kasę ciężka będzie ci znaleźć coś czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rajęczynie dają jeszcze 6 miesięcy rękojmi, że jak coś padnie to przyjeżdżają i robią, albo oddaje ciągnik, a oni zwracają kasę. Ciągnik ma komplet nowych opon 540/70 R30 580/70 R42, i jest w ładnym stanie. Co myślicie o nim wart zainteresowania czy nie za bardzo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ a twój JD 7600 jest z jakiego roku, ile ma mtg. jaką masz skrzynię i ile dałeś za niego jeśli to nie tajemnica.....

JD 7710 to nie musi być, najlepiej gdyby to byłby 7700, lub 7800 w ostateczności 7600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem prawie stówkę za 95 rok. Teraz ma na liczniki ponad 9000 godzin. Ile ma w rzeczywistości sam Bóg wie. Agromix to firma usługowa trudno powiedzieć cokolwiek o ciągniku od nich. Jak chodził u nich to nie stał bezczynnie.

A jest zarejestrowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam są wszystkie zarejestrowane, opłacone, wymienione filtry i oleje..... Aktualnie ma 9600mtg. i wszystkie nowe opony. Cena 103 netto to dobra cena jak za ten ciągnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tura STOLL Robust F50HDP 2003 r - stan jak nowy zamienie na mniejszego Stolla lub John deera 640A. Kontakt 602583998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Agrofoto.pl jest urzytkownik ktory ma 3350 wiec tam dobrze poszukaj.

 

Do czego jest ci potrzebna instrukcja obsługi?? Czy może ci chodzi o katalog czesci bo takowy znajduje sie w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zielony w tym temacie, wiec napisze w miare zwiezle.Od niedawna mam JD 2040 (od niedawna zajmuje sie rolnictwem, to moj pierwszy ciagnik). Na polpicie przy wlaczonym ciagniku i wrzuconym biegu swieci sie kontrolka na czerwono tak jak u swiatel awaryjnych i miga. A druga sprawa jak i co wykrecic aby wymienic olej w silniku ( mile widziane zdjecia co i jak krok po kroku) . Za pomoc wielkie dzieki

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka moze migac od zaciagnietego recznego.

 

Olej spuszczasz odkrecajac korek z miski i wymieniajac filtr oleju.nalewasz korkiem umieszczonym przy tym filtrze po prawej stronie silnika pod alternatorem.

 

jak nie masz zielonego pojecia to daj komus kto sie zna i ci zrobi to za 50 zl i bedziesz miał pewnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka może też świecić od ładowania, możesz miec mało oleju w skrzyni ale jak to duży trójkat to ładownie;p pod blokiem silnika masz korek do spuszczania oleju taka śruba, podstwaiasz wiadro odkrecasz( tak zeb nic sie nie zgóbiło) i czekasz;p uwaga ciagnik rozgrzej wcześniej, wymieniasz filtr wlewasz olej i jest good;d poglądaj dobrze ciągnik a napewno sam dojedziesz co i jak;p nigdy w samochodzie nie zmieniałeś oleju (sam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...