Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś posiada używany licznik do john deera 6210 SE bo mi sie spalił i nie chodzi.moje gg 6627295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma kilka pytań dotyczących john deere 3130:

1. Jakim polecacie zalać olejem układ hydrauliczny?

2. Czy może być zwykły tawot do nabijania w kalamitki?

3. Czy posiada ktoś schemat instalacji do niego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jedno pytanie do bardziej doświadczonych Kolegów:

JD6100 '94 i rozrusznik

Jak zdemontować rozrusznik przy tym ciągniku???

Ciągnik nie chce palić (aku nowy sprawdzony) i mam olbrzymi problem z odkręceniem tych 2 śrub mocujących rozrusznik - jest na to jakiś tajemny sposób/narzędzie czy trzeba rozbierać pół ciągnika???

Sprawa dla mnie bardzo ważna, ciągnik potrzebny, a uziemiony - mam nadzieję, że najdę tutaj kogoś kto to robił i mógłby podsunąć jakąś radę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki rozrusznik, bo na rysunku tajemnic nie mahttp://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na schemacie to prosta sprawa - gorzej w praktyce. Dochodzi rama, kabina i w efekcie dostęp do tych śrub/nakrętek jest fatalny i żadne kombinacje z różnymi kluczami na razie nie pomagają stąd moje pytania o "tajemne" sposoby.

Desperacja coraz większa i zwątpienie czy uda się go zdemontować bez absurdalnego zdejmowania kabiny/wyjmowania silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie na schemacie to prosta sprawa - gorzej w praktyce. Dochodzi rama, kabina i w efekcie dostęp do tych śrub/nakrętek jest fatalny i żadne kombinacje z różnymi kluczami na razie nie pomagają stąd moje pytania o "tajemne" sposoby.

Desperacja coraz większa i zwątpienie czy uda się go zdemontować bez absurdalnego zdejmowania kabiny/wyjmowania silnika

wykręcić to nie taki problem gorzej z wkręceniem.dzisiaj będe zakładał.pokombinuj z kluczami to napewno sie uda.ja dolną nakrętke lekko popuściłem i dalej śruboketem popychałem. tu masz kl;ucze-http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=klucz+rozrusznika,http://moto.allegro.pl/item846919239_profesjnal_niemieckie_klucze_oczkowo_grzechotkowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem od niedawna w posiadanie JD niestety odrazu praktycznie mam provblem z dostaniem sie pod kabine. Pękł mi jakis węż przypuszczam ze od wspomagania. Czy mozecie mi powiedziec jak przechylic kabina od JD 6200. nie wiem czy robi sie tak w wszystkich ciagnikach czy kazdy typ ma inaczej. w tego co wiem przechyla sie ona na bok. NIe wiem czy tzreaba odczepiac jakies kable. wiem ze napewno to jest błache pytanie ale nie wiem co z kablami czy maja tyle luzu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowiepo ostatnich mrozach zastanawiam sie nad zakupem podgrzewacza płynu doJD 6200. Powiedzcie ile może kosztowaćtakie cacko.

 

Wszystkiego najlepszego w nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowiepo ostatnich mrozach zastanawiam sie nad zakupem podgrzewacza płynu doJD 6200. Powiedzcie ile może kosztowaćtakie cacko.

 

Wszystkiego najlepszego w nowym roku

koło 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile bym musiał wydać na Johna moc ok. 120Km, 6 cylindrowy silnik,rok 1997 ? No i jak z awaryjnością JD? Drogie są do tego części? Jak trwała jest skrzynia biegów i silnik ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ile bym musiał wydać na Johna moc ok. 120Km, 6 cylindrowy silnik,rok 1997 ? No i jak z awaryjnością JD? Drogie są do tego części? Jak trwała jest skrzynia biegów i silnik ? Pozdrawiam

 

Kolego co do takich pytań do trudno powiedzięć,,ile'' bo wszysto od tego zależy (stan, zużycie itd). Łatwo sprawdzic na allegro tractopool ale dla przykładu dzis widziałem na belgijskiej stronie JD 110KM za 27 tys euro plus vat z 96 i 8500 mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumiem, tak jest ze wszystkim Tak pytam orientacyjnie, no pewnie że chciałoby się jakiegoś zadbanego i w pełni sprawnego. A jak z awaryjnością JD? Drogie są do tego części? Jak trwała jest skrzynia biegów i silnik ? Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części składowe ciągnika są wykonane z bardzo dobrych materiałów ,części dość drogie ale masz pewność ,że nie będziesz np. robił kapitalki co trzy lata jak w c-360.

Ja mam dość stary bo z 86r i dowiadywałem się z ciekawości o części do remontu góry silnika 6-tki, ma przebieg 12300 moto i oleju nie bierze (tuleje,tłoki ,pierścienie ,sworznie ,uszczelki ,prowadnice ,zawory ) wyszło 6 tys. Skrzynia ,mosty działają bez zarzutu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu Ale domyślam się że jakość jest na wysokim poziomie, ostatnio jeździłem u handlarza starszym JD rocznik poniżej 1990(kabina okrągła) no i po prostu miód, wszystko wchodziło jak masełko, na dodatek wolnossący 6 cylindrowy silnik o mocy bodajże 90KM, nie do zajechania

Widzę jeden przyjeżdża na pole takim z 2005 roku moc 125Km gada jak stwór model chyba 6620, no ale na takiego to trzeba kupę kasy wywalić, i powiedzcie mi czy 6000 mth to realny przebieg jeżeli ciagnik jest z 1995r? Bo mi się szczerze nie chce wierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O robieniu co trzy lata kapitalki w C-360 Mam 60'tkę i jest z 77roku miała jedną kapitalkę, owszem jeździłem również innymi 60'tkami to bez porównania, moja ma bardzo dużą moc, jest taka jakaś inna niż wszystkie, nie mam z nią od lat najmniejszych problemów. Wszystko wymieniane sprawdzane na czas, i silnik chodzi jak złoto, szkoda że brak przy niej wspomagania no i przedniego napędu, bo tak to byłby idealny ciągnik, mały,poręczny,zwinny no i mój jest bardzo mocny jak na c-360, ale to nie temat o Ursusach. Czy te John Deery z 96roku są warte polecenia, już te następce tych z okrągłą kabiną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model 6900 z 96r i polecam. Rozmawiałem z gościami na serwisie JD to mówili że seria 6 to bardzo udane ciągniki, mało awaryjne, proste w budowie i obsłudze. Co do ceny to myślę że tak 100 tyś musisz szykować jak chcesz coś w miarę dobrego kupić. Jak masz jakieś pytania to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na myśli mówiąc o przesadyzmie?

ta twoja 60 nie warta jest tej półokrągłej kabiny w john deere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,zakupiłem JD6800,używany niestety no i chciałem doprowadzić go do porządku bo ma małe usterki elektryczne,mianowicie-nie wskazuje mi temperatury silnika,ale jest problem bo nie mogę znaleść czujnika temperatury,czy możecie mnie naprowadzić,po drugie-jest uszkodzony jakiś czujnik koło pompy wtryskowej skierowany jakby na koło zębate rozrządu i jeszcze nie działający klakson,też nie wiem gdzie jest, i te swiatła obok świateł drogowych to są kierunkowskazy czy pozycyjne.Czytałem też na tym forum o funkcjach wyświetlacza po włożeniu bezp. do gn.serw.ale obawiam się że mój tego nie ma, dodam że jest z 1995r.Proszę o pomoc, wprawdzie zamówiłem już w serwisie instrukcję obsługi ale to potrwa za nim ją dostanę i nie wiem na ile będzie mi pomocna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość usterek już usunąłem,mam pytanie co do tych świateł obok drogowych, co to są za światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są światła robocze, takie doświetlenie na zakrętach, dobre w sytuacji jak górne robocze światła cię oślepiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.Potrzebuję pomocy,zna ktoś może namiary na jakiegoś dealera john deera w Niemczech gdzie można by się dogadać po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...