Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ile może palić taki JD6400 rok 96r w 4x40 zagon wogóle jak to sobie radzi w orce, w agregacie uprawowosiewnym napiszcie wasze opsiie na teemat tego modelu dzięki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci tak 100 koni a uciąg jak nasz 1224 bardzo zwrotny. Z agregatem uprawowosiewnym 3 m sobie poradzi co do pługa nie wiem. Zwróć uwagę na skrzynię biegów. Najlepsza PQ ma 24/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Mam pytanie jak to jest że na stronie John Deera w USA model 6420 ma 90HP a u nas ma 110HP. Jak ktos może niech mi to wyjaśni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. gdzie można znaleźć dokładny opis przekładni PowerQuad i PowerShift. Aha i czy ktos ma cennik ciągników John Deere z serri 6020. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie jak to jest że na stronie John Deera w USA model 6420 ma 90HP a u nas ma 110HP. Jak ktos może niech mi to wyjaśni.

Pozdrawiam

 

Są różne standardy mierzenia mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. gdzie można znaleźć dokładny opis przekładni PowerQuad i PowerShift. Aha i czy ktos ma cennik ciągników John Deere z serri 6020. Pozdro

 

Cennik zamieściłem w temacie Ceny ciągników. Co do przekładni, to tutaj znajdziesz opis JOHN[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DOMINATOR

 

/edit

Kupował ktoś z was nowego John Deere na SPO?? Jakie macie doświadczenia ?? Dużo papierków?? Po jakim czasie oddają kase ?? Bo chce pokombinować, kupić nowego JD(dopiero w 2007r) na jakiś fundusz unijny, całość sfinansować z kredytu preferencyjnego. Za jakiegoś 6820 lub 6920 dać około 300 000 z vatem, za kase oddaną przez Unię kupić sieczkarnię samobieżną (w tym roku się wstrzymuje). Co radzicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O ile mi wiadomo przy korzystaniu z SPO nie mozna korzystac z kredytów preferencyjnych tylko z kredytów komercyjnych, a to jest duza roznica zwlaszcza ze na zwrot pieniedzy czeka sie sporo czasu. Ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po peirwsze to dopiero w 2007 zaczna przyjmowac wnioski na nowa pule kaski!!!!!!

Po drugie musisz miec cała kase swoja lub brac kredyt pomostowy tzn. troszke tanszy niż zwykły komercyjny ale nie preferencyjny, około 10% juz z prowizjami i kosztami zabezpieczen

 

Po trzecie duzo załatwien, róznego typu zaswiadczeń i innych pierdół niektóre płatne + paliwko + czas

 

Z tego co koledzy pisali to od momentu złożenia wniosku średnio 12miechów czeka sie na zwrot kaski.

 

Mysle ze twój pomysł z pózniejszym zakupem sieczkarni jest zły!!

 

Lepiej kase wpłacic żeby odsetki od kredytu nie leciały. A wziasc jakis preferencyjny jak sie da na sieczkarnie.

 

Masz gospodarstwo o profilu produkcji roslinnej czy zwierzeta( mleko, swinie)????

 

Bo jest duza róznica w trudnosciach zaleznie od rodzaju prodkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupował ktoś z was nowego John Deere na SPO?? Jakie macie doświadczenia ?? Dużo papierków?? Po jakim czasie oddają kase ?? Bo chce pokombinować, kupić nowego JD(dopiero w 2007r) na jakiś fundusz unijny, całość sfinansować z kredytu preferencyjnego. Za jakiegoś 6820 lub 6920 dać około 300 000 z vatem, za kase oddaną przez Unię kupić sieczkarnię samobieżną (w tym roku się wstrzymuje). Co radzicie????

 

ja brałem kredyt z BGZ - oprocentowanie jak wszedzie, ale jako zabezpieczenie kredytu mają tylko kupione za ten kredyt maszyny(zastaw rejestrowy) bez hipoteki

z kredytu preferencyjnego nie mozesz skorzystać tak samo jak bank nie da pieniedzy na VAT - moze kredytować 85% inwestycji netto na 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupował ktoś z was nowego John Deere na SPO?? Jakie macie doświadczenia ?? Dużo papierków?? Po jakim czasie oddają kase ?? Bo chce pokombinować, kupić nowego JD(dopiero w 2007r) na jakiś fundusz unijny, całość sfinansować z kredytu preferencyjnego. Za jakiegoś 6820 lub 6920 dać około 300 000 z vatem, za kase oddaną przez Unię kupić sieczkarnię samobieżną (w tym roku się wstrzymuje). Co radzicie????

 

 

W zeszłym roku znajomy kupował

JD 6620 zapłacił 285000 brutto wiec 6820 lub 6920 niekupisz za 300 tys!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Slavo

W zeszłym roku znajomy kupował

JD 6620 zapłacił 285000 brutto wiec 6820 lub 6920 niekupisz za 300 tys!

http://cennik6020.patrz.pl/ tu masz cennik, za 6820 z vatem wychodzi 310 000, więc się chyba da kupić za około 300 000zł.

Do Białego2005

Mysle ze twój pomysł z pózniejszym zakupem sieczkarni jest zły!!

 

Lepiej kase wpłacic żeby odsetki od kredytu nie leciały. A wziasc jakis preferencyjny jak sie da na sieczkarnie.

Ale jak bym miał sieczkarnię to moge spokojnie zarobić około 15 000-20 000 zł na czysto na sezon, u mnie nie ma dużo sieczkarni a chętni są. Więc sądze, że sieczkarnia by się opłaciła

I dziękuje wszystkim za podpowiedzi i proszę o jeszcze.

Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kup sieczkarnie i nią zarobisz na ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Grześ powoli mi się tego wszystkiego odechciewa, dostaliśmy już kredyt z mleczarni 60 000 zł i nie wiem co dalej robić, za to nie kupie niczego porządnego(sieczkarnia).Więc kombinuje na przyszły rok tego JD i za Unijny zxwrot sieczkarnię. Wychodzi na to, że przy koszcie ciągnika 310 000 zł na kredyt pomostowy 10% na 8 lat i wpłacie własnej ok 20%, rocznie trzeba zapłacić około 31 000 koła plus odsetki. Ale za to ciągnik na całe życie przy moich 32 ha, może się coś dokupi ziemi. Z maszyn to tylko tą sieczkarnię i pług obrotowy i już gitara, reszta maszyn w komplecie. Nie wiem NIE WIEM doradźcie panowie.

 

/edit

A jak to jest z maszynami malo używanymi??? Np ciągnikiami o małym przebiegu np do 500 lub po pokazach?? Są dużo tańsze niż nowe. Można taką maszyne kupić z unijną pomocą tak jak nową maszyne?? No bo banki udzielają kredytów preferencyjnych na maszyny do 2 czy 3 lat?? Czy z kredytami pomostowymi jest tak samo?? POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem czy na SPO pozwolą Ci kupić taki duży ciągnik na 32ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiedzialem ze ciągnik o mocy 150-160 to duży ciągnik....dla mnie duży ciągnik to 200KM i w góre....obyś się przyjacielu mylił. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcd wprowadzac nikogo w blad ale o ile mi wiadomo to w agencji maja przeliczknik ze na 1 ha pola mozna kupic 3 km czyli na Twoje 32 ha mozna kupic ciagnik o mocy 32*3 = 96 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perwsze słysze o tym przeliczniku!!

Znajomy w zeszłym roku kupował JD 6620 i agregat uprawowo-siewny (nowe) na SPO. Ma 30ha ziemi i niesłyszałem żeby miał problemy z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn na wiosne kupował na spo ma 20ha na siebie i wzioł 11441, aresa + poloneza, ibisa 4 skiby, 2 kosiarki rotacyjne czołowa i tylna po 2,65m z samasza. także mysle ze nie patrza za bardzo na ten przelicznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jaki jest przelicznik gdy sie kupuje kombajn na SPO?? Może ktoś sie orientuje?

 

 

W zeszłym roku wiosnĄ znajomy (180-200ha) kupował kombajn.

Chiał kupić mediona 310.

Niepamietam czy brał kredyt prefrencyjny czy na młodego rolnika.

Jakis człowiek z ODRu nieprzyznał mu kredytu (za duzy kombajn - podobno sugerowali sie cyframi) "310" PARANOJA!! a NA DDOMINATORA 150 SIE ZGODZILI!!!

P A R A N O J A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnego przelicznika właśnie za tydzień będzie odbierał gościu 130 konnego NH na 30 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie o to nie pytaj. Pewnie mysli o zakupie ziemi ale z tym ciężko w moich stronach. Sprzętu też do tego nie ma poza pługiem uni 4-o skibowym obrotkiem i 3 metrowym agregatem uprawowo-siewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chcd wprowadzac nikogo w blad ale o ile mi wiadomo to w agencji maja przeliczknik ze na 1 ha pola mozna kupic 3 km czyli na Twoje 32 ha mozna kupic ciagnik o mocy 32*3 = 96 km

 

to nie prawda przynajmniej u mnie ale trzeba sprecyzowac poco nam ta maszyna (co konkretnie bedzie robiła) a tu wiadomo mamy pole do popisu :lol: :lol: :lol:

 

a co do takiego przelicznika to wystepuje w kredytach z dopłatami ARiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...