Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ładowacz JD 640A będzie pasował na ciągnik 6900 i czy musze szukać adaptacji pod ciągniki 6-cyl czy adaptacja z 4 cyl będzie pasować do 6 cyl? (kupiłem ładowacz bez adaptacji). Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. jest tu na forum jakiś użytkownik john deere 4240 lub 4240s?? chciałbym się zapytać czy to dobre ciągniki, jak się sprawują, czy są awaryjne, ile palą na w orce itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi części zamiennych do ciągników i innych maszyn rolniczych dostępne na płycie CD w formacie PDF do wybranych modeli;

 

JOHN DEERE

 

 

Wykaz filtrów do wybranych modeli gratis!

 

Informacje;

tel 698145380

@-mail; katalogi_maszyn@interia.pl

GG 724235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!! mam problem w ciągniku john deere 2140 cieknie olej hydrauliczno-przekładniowy ,wyciek jest w komorze sprzęgła między silnikiem a skrzynią!obecnie ciągnik jest rozpołowiony ale nie mam pojęcia jak wymienić uszczelniacz ?! ze skrzyni wychodzi tuleja oraz dwa wałki z czego ten wewnętrzny można wyjąć natomiast ten usytuowany między tuleja a nim nie da się wyjąć a to cieknie właśnie na nim!!!za pomoc z góry dziękuję!mam fotki tego elementu jak potrzeba prześlę,pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. jest tu na forum jakiś użytkownik john deere 4240 lub 4240s?? chciałbym się zapytać czy to dobre ciągniki, jak się sprawują, czy są awaryjne, ile palą na w orce itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoje przed trudnym wyborem 5080m i 5090 r, potrzebuje jako ciągnik pomocniczy opryskiwacz rozsiewacz, brona, lekki transport, roznica cenowa ok 20-30 tysiecy, co radzicie prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie stoje przed trudnym wyborem 5080m i 5090 r, potrzebuje jako ciągnik pomocniczy opryskiwacz rozsiewacz, brona, lekki transport, roznica cenowa ok 20-30 tysiecy, co radzicie prosze o szybką odpowiedz
tylko na Johna stawiasz? ja też noszę się z zamiarem kupna ciągnka o podobnej mocy. Tylko John raczej odpada ze względu na spalanie. Zastanawiam się nad Masseyem 5435 lub Claasa Axosa. Narazie temat soi w miejscu bo nie wiem co dalej z wnioskiem na Prow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ile moze wiecej spalic? a inne marki nie oglądalem... ale moze zaczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@panborys

 

Miales kiedys JD ze mowisz ze duzo pali? Sprawdziles to czy usłyszałes gdzies od kolegi znajomego szwagra sasiada brata? Szlag mnie trafia ja czytam ze JD duzo pali. Kazdy ci ciagnik duzo spali jak go nalezycie nie obciazysz a w przypadku JD nalezy obciazac 100% i nie zakladac zapasu mocy bo ten zapas zostanie przepalony i tyle. Taka jest natura JD i nic z tym nie zrobimy. Chlopcy pokupili nowe JD po 120 koni i szpan na wiosce ale orza starymi 4x30 UG i placza ze duzo pali, takie sa polskie realia.Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@panborys

 

Miales kiedys JD ze mowisz ze duzo pali? Sprawdziles to czy usłyszałes gdzies od kolegi znajomego szwagra sasiada brata? Szlag mnie trafia ja czytam ze JD duzo pali. Kazdy ci ciagnik duzo spali jak go nalezycie nie obciazysz a w przypadku JD nalezy obciazac 100% i nie zakladac zapasu mocy bo ten zapas zostanie przepalony i tyle. Taka jest natura JD i nic z tym nie zrobimy. Chlopcy pokupili nowe JD po 120 koni i szpan na wiosce ale orza starymi 4x30 UG i placza ze duzo pali, takie sa polskie realia.Niestety.

mam JD 6920 i na jego spalanie nie narzekam bo pracuje ciężko i na właściwym obiązeniu, a i na obrotach odpowiednich, jak słysze że ktoś Johnem pracuje na obrotach 1900-2000 w plugu czy podobnych pracach to nie dziwie się, że mu chla paliwo bo o spalaniu wtedy nie mówimy, a o Johnie 5080/90 i 5820 od znajomych którzy użytkuja słyszałem że pala dużo w lekkich pracach tj. oprysk, rozsiewacz gdzie nie są obciążone mocno, nawet w bronach przy uprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie stoje przed trudnym wyborem 5080m i 5090 r, potrzebuje jako ciągnik pomocniczy opryskiwacz rozsiewacz, brona, lekki transport, roznica cenowa ok 20-30 tysiecy, co radzicie prosze o szybką odpowiedz

Od paru dni mam 5080R, tez chciałem najpierw serie M, ale R to zupełnie inny ciągnik- konstrukcja na pełnej ramie, skrzynia 16/16 4biegi pod obciążeniem + przycisk wysprzęglania, sprzęgło permaclutch II w oleju, podnośnik 4,2t, silnik common rail, Vmax 43km/h. Mam zamiar oprócz oprysków i nawozów wykonywać nim transport z przyczepą ładowności 12t (ma homologacje na 32t) i używać go do orania małych kawałków i biernego agregatu uprawowo-siewnego 3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale czy teraz lepiej wziąć ciągnik z placu rocznik 2010 w obecnej promocji , czy zaczekac na rocznik 2011 z nową ceną i promocją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to cyrk ! 5080 ma homologację na 32 tony. Świat się jednak kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z luzem w przednim kole w jaki sposób się kasuje

tam na piaście są dwa łożyska stożkowe czy jest konieczne

wymiana tych łożysk czy da się jakoś inaczej ten luz

usunąć

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rolki są ładne to wystarczy dociagnąć albo podłożyć dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pyatnie czy lepiej kupić JD 6830 premium czy zwykły 6830 może ktoś uzytkuje takie modele chciałbym poznać wasze opinie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kto mi pomoze jaki kupic model ciagnika o mocy od 130km do 150km i mam srodki do tego w granicach okolo 80tys zł pomózcie o to moje gg mozecie pisac 11533637 Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pyatnie czy lepiej kupić JD 6830 premium czy zwykły 6830 może ktoś uzytkuje takie modele chciałbym poznać wasze opinie dzięki
w premium nasrane jest elektroniki ja mam se jestem zadowolony wcal niejest gorszy a mniej awaryjny .!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie spalania miałem ciągnik JD 6930 i kilka innych firm mówię miałem na własnym polu a nie słyszałem... spalanie na 1 ha jest większe o 3 litry a na godzinę 4-5 litrów

 

Ciągniki były testowane na tym samym polu z taką samą prędkością i miały takie same obroty silnika, taki sam pług i wał... no przykro mi ale wszyscy użytkownicy JD w tej materii przegrywają a jeśli chodzi o teorie obciążania ich czy twierdzenie że ... ale robote zrobi... to ursus też tą robote zrobi tylko że w dzisiejszych czasach chodzi o ekonomię i ergonomię a nie sponsorowanie orlenu i lotosu... tak na marginesie wejdzcie na youtube i popatrzcie JD vs ...jakiś ciągnik, JD mało razy wygrywa w przeciąganiu...a że większośc kupiła tą markę bo byli spragnieni zielonego po tylu latach ursusa lub zetora to kupili bez jazdy lub w najlepszym wypadku przejechali się na placu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy ktos posiada jona deera 7700 lub podobny model z tej seri??

jak wam sprawuja sie te ciagniki i ile pala i czy sa awaryjne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Hurlimann Master 6165b]JD napisał : [JD w tej materii przegrywają b]

 

Ile marek testowałeś i , która marka według Ciebie była najoszczędniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...