Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Moim zdaniem to już silnik jest na wykończeniu i nie ma sprężania .

Miałem to samo w 6400 przy -20 stopni mrozu traktor nie chciał odpalić. Musiałem podłączyć grzałkę w bloku na około godzinę i wspomóc akumulator bosterem traktor odpalił ale nierówno chodził i strasznie kopcił, po około 1 minuty zaczął chodzić normalnie. Prawdopodobnie jak wcześniej kręciłem to za dożo paliwa się dostało do cylindrów i musiał je wypalić. Filtr powietrza był nowy.

ponadto jak jest zimno około zera to i tak jest problem z odpalaniem bez grzałki nie ma szans. Teraz traktor jest w serwisie "POLBOTO" i okazuje sie że sprężanie na cylindrach jest za mało około 20 i stąd się bierze problem. Koszt remontu samej góry silnika to 2000 zł za słupek + robocizna. Dodam jeszcze że w pracy traktor jest cholernie mocny i dodatkowo mało pali ( dużo mniej od nowego case MAXXUM 130) więc na razie z remontem się wstrzymuje.

 

PS. do miszka01 grzałkę montuje się w bloku silnika z lewej strony za filtrem paliwa Zaślepka na klucz chyba 36, koszt grzałki jakieś 300 zł netto (jakby były pytania to 601742444)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w jd 6420,dzisiaj po odpaleniu w duży mróz,wspomaganie praktycznie nie działało,wcześniej nie miałem tego typu problemów,co moze być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny olej.Trzeba odpalic i poczekam nawet 10 min niech pochodzi na wolnych obrotach.nawet w instrukcji pisza zeby tak robic na duzym mrozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje opinie o ciągnikach John Deere 5R (najlepiej użytkowników), chodzi mi o model 5090R (90 KM). Planuje zakup ciągnika o mocy około 90 KM, wykorzystywał bym go do pracy z ładowaczem, do opryskiwacza PILMET 2018 zaczepiany, rozsiewacz, kosiarka, prasa rolująca. Ale ewentualnie chciałbym żeby, w razie potrzeby można było go podczepić do pługa (Voogel&noot 4 skiby zagonowy) oraz do zestawu uprawowo siewnego, biernego. Czy jego gabaryty wystarczą do cięższych prac, czy nie jest za lekki bo w broszyrach podają że waży chyba 3 700 kg.

 

Ostatnio słyszałem dużo negatywnych opinie o ciągnikach John Deere, to prawda czy tylko głupie plotki???

 

Jeżeli prawda to kupie Zetora Forterre 95, ciągnik o większych moim zdaniem gabarytach, i tańszy w koszcie zakupu oraz eksploatacji i będę miał spokój.

 

Pozdrawiam i porszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkimi pracami które wymieniłeś 5090R spokojnie sobie poradzi. Co do jego masy to ja mam w dowodzie masa własna 4425kg. Próbowałem go podczepic pod 4-kę obrotową (ok1t) i przy 10-ciu obciążnikach z przodu (500kg) nie poderwało przedniej osi nawet przy gwałtownym ruszeniu, więc mysle ze z zagonowym nie będzie problemu. Co do ciągnika to jest bardzo zwrotny, przyjazny w obsłudze, cichutki w kabinie. Ma świetną skrzynie biegów. w razie pytań pisz na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli każdy ma taką mase przy sprzedaży to jest przyzwoita. Broszury podają masę przy wyjeździe z fabryki chyba więc może się różnić od tej faktycznej.

Użytkownicy eRek ma pytanie do was jeszcze jakie maszyny podczepiacie do tych ciągników, chodzi mi o te największe??:D

Czy silniki tych ciągników posiadają spory zapas mocy, są elastyczne czy raczej muły z nich??

Rozmawiałem ze znajomym i mówił że JD 5720 pali mu więcej od MTZta, to jakieś straszne różnice?? Na chłopski rozum to chyba nie jest możliwe żeby to były jakieś kolosalne różnice....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli każdy ma taką mase przy sprzedaży to jest przyzwoita. Broszury podają masę przy wyjeździe z fabryki chyba więc może się różnić od tej faktycznej.

Użytkownicy eRek ma pytanie do was jeszcze jakie maszyny podczepiacie do tych ciągników, chodzi mi o te największe??:D

Czy silniki tych ciągników posiadają spory zapas mocy, są elastyczne czy raczej muły z nich??

Rozmawiałem ze znajomym i mówił że JD 5720 pali mu więcej od MTZta, to jakieś straszne różnice?? Na chłopski rozum to chyba nie jest możliwe żeby to były jakieś kolosalne różnice....

kolego przeanalizuj sobie w ostatnim TOP Agrar jest test ciągników o mocy 85 koni i John cienko wychodzi w spalaniu, również na wałku 540 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór ssący 0,35 mm

Zawór wydechowy 0,45 mm

 

tak przynajmniej w serii 2140-3140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam użytkownika john deere 2250 kupiłem go w zeszłym tygodniu teraz patrzę i nie zawsze wchodzi mi 3 i 7 bieg (jak puszczę kilka razy sprzęgło to raz na kilka wejdzie i mozna jechać nie wyskakuje ale po przełączeniu na inny znów jest problem żeby wszedł)reszta biegów wchodzi ładnie co moze być przyczyną czy ktos miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jeśli ma ktoś problemy z John deere starszego typu chętnie doradzę (bez przedniego napędu) ;p

witam szukam użytkownika john deere 2250 kupiłem go w zeszłym tygodniu teraz patrzę i nie zawsze wchodzi mi 3 i 7 bieg (jak puszczę kilka razy sprzęgło to raz na kilka wejdzie i mozna jechać nie wyskakuje ale po przełączeniu na inny znów jest problem żeby wszedł)reszta biegów wchodzi ładnie co moze być przyczyną czy ktos miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jelonka 2030 79r i ustawiam luzy zaworowe jakie powinny byc na ssącym a jakie na wydechowym i który to ssący a który wydechowy patrząc od kabiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam jd 6200 i od jakiegoś czasu pokapuje w min olej ze skrzyni biegów a dokładnie przesącza się pod segerem zabezpieczającym jakiś pręt który wystaje ze skrzyni obok czujnika chyba jest to czujnik poziomu oleju. Czy wie ktoś co to za pręt i jak można to uszczelnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam problem z podnośnikiem w jd 6200 nie podnosi ramion do końca a czasami wcale nie działa. Czy może to być wina czujnika pozycji podnośnika? Piszcie.

czy kuz pan naprawil podnosnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jakoscia obrazkow

-szybkoscia

-bez internetu

-na tym programie bazuje dealer

 

czyli lezysz pod traktorem, chcesz wydrukowac duzy obrazek, masz rozbudowana wyszukiwarke i interaktywne obrazki, klikajac poruszasz sie po czesciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie wtrysku na wtryskiwaczu jak sie dowiedziałem na pompie zwykłej powinno wynosic 220 a czy ktos wie jakie powinno byc cisnienie oleju na wale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rozgrzanym silniku i na wolnych obrotach(800 obr/min) jak masz 2,5 bara to jest rewelacja ,2 bary to jest dobrze, 1,5 bara dostatecznie ale lepiej żeby nie spadało poniżej 1 bara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...