Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

@Piootr ona jest na zamki(haki) to nie jest tak jak w Sipmie gdzie masz zegar aha i noży też nie posiada-zresztą ja nie beluję żyta więc mi to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie belujesz żyta 570 zł do 1 ha dają i krowy nieźle jedzą ja nioe mam sipmy tylko rolland 44S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o dopłate do miedzyplonów. Wszystko ładnie pieknie ale jak masz wszystkie działki które uprawiasz w pisane we wniosku o dopłaty bezposrednie, a w moich rejonach to wiekszosc dierżaw wpisuje własciciel I nie mam mozliwosci zaplanowanie uprawy na poszczególnych działkach na kolejne 5 lat. a po drugie nie brakuje mi sianan ani sianokiszonki, a wrecz zostaje.

 

Nie zawsze jest tak fajnie jakby sie chciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapalnuj jak ci poasuje a w trakcie mozna zmienic

 

ja robie na ojca i na siebie troche motania ale szkoda kasy w okolicy co weszli w poplony to kase dostali przed dopłatami obszarowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i ponadprzeciętne zużycie paliwa też dają w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiu

 

/edit - Czw Cze 22 19:23:11

A jak jest z tłumikiem bo chcę kupić wersję advanced, bo w basic nie jest przy kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem nic na temat wydechu wiem tylko tyle ze advanced w porownaniu z basiciem posiada klimatyzacje oraz tuz z koncowkami hakowymi. jezeli chcesz znac dokladne wyposazenie poszczegolnych wersi 5720 to podaj maila to przesle Ci oferte jaka rok temu dostalem u przedstawiciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie wiem nic na temat wydechu wiem tylko tyle ze advanced w porownaniu z basiciem posiada klimatyzacje oraz tuz z koncowkami hakowymi. jezeli chcesz znac dokladne wyposazenie poszczegolnych wersi 5720 to podaj maila to przesle Ci oferte jaka rok temu dostalem u przedstawiciela

 

Grzesio 31 Mógłbyś mi przesłać ta oferte od przedstawiciela na 5020. Porównałbym ja sobie z NH TL-a. Mój email newholland24@interia.pl . Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ogólnie myślicie o tym ciągniku (5720), bo rozmawiałem z gościem, który go ma i sobie go chwali. Mówi, że pali nie wiele więcej od 4514, którego również posiada. Mówi, że w robocie na full szybkość agregatem 3 metrowaym palił mu ok 7 l na godzinę zegarową. A czy do tego jelonka TUR z pol-motu będzie odpowiedni?

 

Byłem ostatnio u dilera NH i myślę, że TL-A jest jednak słabsza, cenna ok. 114 netto ale bez ehr, końcówek hakowych i TL-A do 100 km są na zwolinicach (ale za to ręki nie dam sobie obciąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos juz wie ile bedzie czy juz kosztuje janek 6620se z prasą i 6620 premium z opryskiwaczem??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel 45-Twój znajomy rozmija się cokolwiek z prawdą(żeby nie powiedzieć konfabuluje )-ja ogólnie rzecz biorąc jestem z tego ciągnika bardzo zadowolony -ALE ze zużycia paliwa-cokolwiek mniej (chociaż muszę przyznać,że w belarce przyjemnie mnie zaskoczył-no i półbiegi-na moich bardzo nierównych łąkach rewelacja)-zużycie paliwa najniższe przy 1496 obr/min 275,6g/kWh do 338,3 g/kWh przy 2301 obr/min(dane mego ciągnika)-tak,że albo agregacik jest jakiś leciutki albo znajomy szybko nie jeździ .Tur 4 pasuje ale nie wiem czy nie lepiej dołożyć parę groszy i zafundować sobie oryginał albo np.Quicke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaję sprawę, że spalanie musi być wyższe niż w 4514, ponieważ jest to 14 km więcej i te konie też chcą owsa(paliwa) Mi chodzi o to, że ja będę się starał pracować w granicach 1500 obr/min bo żaden ciągnik nie lubi pracy powyżej 1800 obr/min bo wtedy głód naprawdę mocno wzrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel 45-chodziło mi o to ,że napisałeś "full szybkość"-a wtedy to on zżera-a jeżeli chodzi o 1500 obr/min to się zgodzę.

PS.Te dane odnośnie spalania to nie jakiś wymysł tylko sprawdzone na hamowni parę dni temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak chcesz pracować przy 1500 obr to sobie tak ustaw abyś większych nie mógł osiągnąć dla mnie takie obroty jak sinik ma ciężko są bez sensu tylko się silnik męczy mnie 110 km MF gaz w podłodze spala koło 18 litry do 20 /mth ale ciągnik miał ciężko momentami nie dawał rady ściągnąć pługa tylko się ślizgał jak orałem na buraki przy 1500 obr to by umarł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valtra zrobiła ciagniki Eco power przy których jest mozliwa praca na nizszych obrotach..............a tu nagle sie okazuje ze wszyscy by chcieli pracować przy obrotach 1500

 

-jezeli mowa o zmniejszaniu obrotów silnika to 1900-2000 i wystarczy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej ekonomiczne będą obroty momentu maksymalnego ( czy to będzie 1200 czy 2000 to już zależy od konkretnego silnika ), tylko nie każdy ma nerwy i czas by tak robić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie pracować na takich obrotach to musicie się przesiąść na ZT 323A ja nim orzę przy 1400 obr/min i to są dla niego optymalne obroty. Rozsądnie spala i power też ma.

 

/edit - Nie Cze 25 12:29:53

Jeżeli ma ktoś chęć sprawdzić jak to wygląda w testach to zapraszam na

http://www.dlg.org/en/agriculture/agmachinery/reports/tractors.html

to chyba rozwiąże wszelkie wątpliwości, wystarczy zerknąć na wykresy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najbardziej ekonomiczne będą obroty momentu maksymalnego ( czy to będzie 1200 czy 2000 to już zależy od konkretnego silnika ), tylko nie każdy ma nerwy i czas by tak robić .

Niekoniecznie-przecież największy moment obrotowy nie pokrywa się z największą mocą !Np. u mnie największy moment obrotowy występuje przy 1261 obr/min 300Nm(i wtedy ma 40 kW) a największa moc 54,5 Kw przy 1967 obr/min(54,5 kW)-spalanie jednostkowe jest też cokolwiek mniejsze przy np.1500 obr/min niż przy obrotach odpowiadających maksymalnemu momentowi obrotowemu.Reasumując -nie jest to takie proste i trzeba poeksperymentować co nieco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w JD 6400 z 96 roku te półbiegi (ABCD) wchodzą ze sprzęgłem czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...