Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

@Pabloo-to bylo średnie zużycie paliwa-ciągnik nie był też nadmiernie obciążany-nie chciałbym tu twierdzić,że JD jest jakimś bardzo ekonomicznym ciągnikiem -bo nie jest-ale też chyba między bajki trzeba włożyć twierdzenia jakoby inne paliły o wiele mniej.Regulacja kosztuje 700 zł ale w Polsce jest jeden główny serwis Stanadyne i za żadną cholerę nie chcą przestawiać pomp na stare normy spalin-a więc po gwarancji czeka pompę wycieczka na Zachód.

W ładowaczu chyba spaliłby mniej.

Z tym obciążeniem silnika-w JD jest taki śmieszny silnik,że bardzo mało spada z obrotów i nawet pod sporym obciążeniem można ruszyć praktycznie z jałowych obrotów-tak ,że np.orkę możesz wykonywać na jakich ci się żywnie podoba obrotach-u mnie np1500-1600 i B3.

Co do godzin-przynajmniej wiadomo kiedy wymieniać olej-bo np .pyka ci C-330 w Cyklopku rok,dwa trzy a tu nawet 100 motogodzin nie ma a olej jednak niby co rok pasowałoby wymienić-zresztą ja go używam TYLKO do pracy(nie jeżdżę ciągnikiem w odwiedziny-mam samochód-niejeden ) więc to są godziny pracy a nie pykania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ile wymieniasz ?Nie robisz stu motogodzin rocznie ?To po co Ci ciągnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam nie wiedziałem że w JD trzeba wymieniać co 100 mth , u siebie wymieniam co 250-300 mth , wolę wlać lepszy olej i wymienić rzadziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy tak długo to nie , ale co rok to chyba przesada . Zresztą jaki jest olej to wystarczy wziąć na palec z bagnetu , jaką ma lepkość . kiedyś zdarzyło się że wymieniłem w C-330 po 10 mth bo jakiś szajs kupiłem ( na początku lat 90-tych różne wynalazki można było kupić i to niby w oryginalnych opakowaniach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
200 litry

jeśli to do mnie to napewno nie zjadł mi 200 litrów myśle że tak 8,5 -9 litrów na hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak spalił ci 9/ha to x20 ha wychodzi 180 to wiele sie nie pomyliłem

 

Ja za 10 h zrobiłem 19,2 ha i spaliłem 150 litry przy obrotach 2100-2200 MF 4270 (110 kM) nabił mi 9 mth silnik miał ciężko a pracowałem KONSKILDE DELTA HSF 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się jak troche więcej nim popracuje wczoraj jakieś 8 godzin mykałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko! zamówiłem sobie dwie przyczepy DB10000, czy 6620 poradzi sobie z nimi? diler i w fabryce mówią że tak ale wolał bym opinie użytkowników!

Ja 110 km ciągam hl8011 i brandyske 14 ton ładowności w sumie te przyczepy ważą z ładunkiem do 34 ton i jako tako ciągne także myśle że powinienaeś spokojnie 2 x 10 t ciągać a masz 6620 SE czy premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 km odemnie ma ale 6520 premium sporo pewnie ponad 200000 za niego wybuliłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze 2 km odemnie ma ale 6520 premium sporo pewnie ponad 200000 za niego wybuliłeś

prawie 300000 tylko z tym że to jest to co mi się podoba w UNI odają mi 65% i jestem watowcem czyli VAT 22 już mi zwrócili czyli całość wyjdzie mnie około 70000tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się też podoba ale jak ktoś kupuje jakiegoś nowego klamota i niech mu się zacznie pierdolić przed upływem 5 lat to kicha. Będziesz na niego patrzył. Podejrzewam że Ciebie to nie czeka JD powinien Ci dłuuuuuuuuugo posłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawie 300000 tylko z tym że to jest to co mi się podoba w UNI odają mi 65% i jestem watowcem czyli VAT 22 już mi zwrócili czyli całość wyjdzie mnie około 70000tysięcy

Ja na 2 rok bede kupował coś koło 80 km z turem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche smutno ze nie bedzie mozna brac uzywanych maszyn w nastepnym SPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie ad.SPO to od kiedy startuje nowa 'edycja'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teoretycznie bo predzej mi kaktus urosnie nartece niz zaczna przyjmowac wnioski wczesniej niz w maju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mo że i tek ja i tak nie składam w przyszłym roku. ponieważ w tym nadwyrężyłem swój budżet. Z SPO w tym roku wyciągnąłem JD 6620, Studnie głębinową (jeszcze nie wywiercona), rozsiewacz do nawozów Rauh'a i do pietnastego września mają mi dostarczyć przyczepki 2xDB10000

także na moje 60h. gospodarstwo to już bardzo dużo. (ale musze pomyśleć za 2 latka o kombajnie.(ciekawe czy MOD usunie ten post )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o wymianie Zetora 12145 1993 rok, nowe opony, ładowacz czołowy Polmot Tur Biedaszki Tur 8 (nowy, łyżka, krokodyl), 3500 mth na John Deere 6620 z turem John Deere, 1700 mth. Gość chce za niego 180 000 zł, naszego 12145 bierze w rozliczeniu za 75 000 zł i dopłaca się co miesiąc 1 000 zł. Wychodzi tak około prawie 9 lat spłacania. Napaliłem się ostro, ale boje się że to nie wyjdzie. I pytanie: jakie jest spalanie tego JD w orce, chodzi mi o wasze doświadczenia z tym ciągnikiem, ile dokładnie na godzine spali i w jakim pługu.

 

Pozdrawiam i proszę o wasze opnie drodzy forumowicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że nie warto bo zetor tez dobra maszyna a w razie czego jak coś nie wyjdzie z plonami to zetora masz i tyle a jak masz 9 lat spłacania na karku to już gorsza sprawa... lepiej poczekać a nową pule z ue i wziąźć takiego john deera i i tak ci połowe oddadzą czyli załóżmy te 90 tys a ponadto masz jeszcze drugi ciągnik który w razie czego możesz sprzedać... takie są moje osobiste kalkulacje i myśle ze dużo lepiej byś na tym wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...