Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za info a Wiesz moze gdzie mozna znaleść katalog czesci do jd 6400??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra strona szkoda że nie po polsku ale zawsze katalog za którego chcą 500 zł od modelu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 5720 ADVANCE (z klimatyzacją) dałem 131tyś netto a brutto nie całe 160tyś bez tura. dożucili mi do tego obciążniki i poszeżenie tylnich błotników (takie czarne plastiki)

 

A jaki rozmiar opon wzioles taki jaki byl w standardzie czy moze zamawiales na zamowienie szrsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znowu ma małe pytanko

Czy cena 40 tys za JD 6400 z 1995 z przepracowanymi 3500 mth i dosc dobrymi oponami to oferta warta uwagi?? Czy moze jest ktos ktoby podielił sie uwagami na temat tego ciągnika

Pozdro dla wszystkich forumowiczów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj jak za 40tyś zł może mieć 13500mtg,albo nawet 23500mtg jak za 40 tyś euro to raczej cena OK ale nie chce mi się wierzyć że przez 12 lat zrobił 3500 godzin. Sprawdź indeksy rocznika na oponach jak będą takie same jak rok produkcji to są od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że skręcono przecież większość ma po 3500 do 4500 max mtg zobacz sobie np na traktorpoolu tam większoć tak ma. Moim zdaniem może mieć 7000 około. Chodź różnie bywa bo może mieć mniej lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar opon wzioles taki jaki byl w standardzie czy moze zamawiales na zamowienie szrsze?

 

 

opony wziołem takie jak były bo dla mnie są wystarczająco szerokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemczech ciągniki JD wystawiane do spżedarzy mają od 6000 do 12000, mniejszą jlość mają NH , MF. Mniejsze przebiegi w JD to często ściema choć nie zawsze, dlatego warto to sprawdzić o ile jest to 40 tyś euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2003 r kupiłem JD 8410 z roku 2000 z iloscią 2600 mtg i to jest jego faktyczny przebieg więc można porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja wczoraj zakupiłem JD 6300 z 1993r i jak na razie to zrobił on na mnie dość miłe i przyjemne wrażenie. Co prawda wszystko dopiero wyjdzie w"praniu" ale jeśli ktoś chciałby sie podzielić swoimi spostrzeżeniami na JD serii 6100-6400 to bardzo chętnie poczytam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w JD 5820 jest ten sam silnik co w 6220?? Na stronie JD piszą ze silniki w serii 5020 pochodza z 6020 ale cos mi sie wydaje ze to nie jest dokładnie ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok silnika może być ten sam i inne podzespoły ale układ paliwowy jest napeeno inny no i niewiadomo czy też głowice nie będą inne. Seria 5x20 ma pompy głowicowe(jak w perkinsach) a 6x20 tylko chyba przy wersji SE a pozostałe mają CR. Porównaj na stronie JD specyfikacje odnośnie silników tych modeli i już wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 6820 dociągam na 1800-1900 obr. i spala około 17-20 litrów na godzine.

A tak miedzy nami te nażekanie innych że Deery dużo pala to trochę śmieszne

jest.Rozumiem jak taki do 100PS pali do 20 litrów to dużo ale jak porównam

mojego Deera i 1634 którego miałem to już nie ma żadnego porównania.

Nie dość że spalanie podobne,robota szybciej wykonana to człowiek po

całym dniu pracy wygląda tak jak wsiadł a nie jak zwłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno co kupiliśmy 1,5 rocznego John Deera 6620 i jesli ktos mial by ochote podzielic sie swoimi uwagami co do niego oraz uzytkowania to bardzo prosze o odpowiedzi. I może ma ktoś instrukcje obsługi bo posiadam tylko ta od modelu 6610 i pochodne ale tam nie ma wszystkiego np. obsługi działania HMS II.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FREZ jeszcze tylko dopowiem że ci co narzekaja że JD dużo pali to przeważ nie posiadają takiego sprzetu tylko maja byle co lub maja jakiegoś wielkiego a mają do niego małe maszyny to wtedy nic dziwnego.

A w ursusie przezywałe to co ty że jak wszedłem to zwłoki a tu wypoczywasz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja powiem coś o spalaniu mam JD 8410 (280 km) w orce z 12 skibowym pługiem zagonowym (ziemia 4 , 4a) pali 11,8l / ha, w ciągu 10 godz zaorze ok 30 ha, ursus 1634 którego posiadam w orce z 5 skiboeym pługiem pali 12,6 l / ha w 10godz robi ok10 ha (oile nic nie nawali) więc można porównać spalanie i wydajność.

W ciągnikach JD jest tak czym większa moc tym mniejsze spalanie, chyba że tak jak zauważyłeś pracują z zamałymi dla siebie maszynami , lub o spalaniu mówią ludzie którzy niemają na temat tych ciągników pojcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade 9 biegiem tj ok 8,7 km/goz, a ciąga jezcze : horsch pronto 6m siewnik bezorkowy, horsch tiger 4m pracuje na głębokości do 30 cm i potrzebuje min 240km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W top agrarze sprzed 2 -3 lat był test ciągników o mocy 140 km JD 6820 wypadł w tym teście bardzo dobrze. Lepiej wypadł tylko fendt ale z przekładnia Vario. Co do spalania najmniej palił fendt pozniej Valtra( z silnikiem z obnizonymi obrotami, ale za to miała najmniejszy zapas mocy i momentu obrotowego ze wszystkich ciągników w tescie) , no i niewiele wiecej palił JD6820 przy bardzo wysokim zapasie momentu obrotowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz hektarów że amasz taki sprzęt??

 

Ja jade 7,5 do 8,9 km/godz. i pali mi wtedy 16 do 20 litrów w zależności od gleby i czy sucho czy wilgotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...