Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

To weś gedii wyślij mi te zdjęcie na meila. Z góry dzięki!

a może byś poda łe-meil??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "marcin82" za wypowieć.

Jelonka 5820 chcę zakupić przedewszystkim z turem, myślę o skszyni z eletromechanicznym rewersem, przednim TUZ-em i WOM-ie z przodu, ale jeszcze niewiem czy warto w to inwestować. Podzielcie się informacjami czy ten ciągnik jest awaryjny, jego spalanie w poruwnaniu np. do 5720 i co warto do niego dobrać (do podstawowej wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz mieć na przednim TUZ-ie?? nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale ja w nastepnym ciagniku bedę chciał fotel z szerszym oparciem na prawą reke, bo to standardowe jest za małe dla mnie. Jak do tura to bedziesz potrzebował dobrego oswietlenia. Będzie palony zimą?? jak tak to może grzałka żeby silnika nie męczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki "marcin82" za wypowieć.

Jelonka 5820 chcę zakupić przedewszystkim z turem, myślę o skszyni z eletromechanicznym rewersem, przednim TUZ-em i WOM-ie z przodu, ale jeszcze niewiem czy warto w to inwestować. Podzielcie się informacjami czy ten ciągnik jest awaryjny, jego spalanie w poruwnaniu np. do 5720 i co warto do niego dobrać (do podstawowej wersji).

a do tura nie jest lepsza z hydraulicznym rewersem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przednim TUZ -ie można zawieszać łatwo i szybko obciazniki ( bryłe) lub pojedyncze zawieszone na wieszaku który wieszamy na TUZ-ie. Podobno obciążniki pszeszkadzają w pracy z turem. Widziałem tez na przednim TUZ-ie zawieszany wał cambela, a z tyłu agregat bierny i siewnik, szerokość wału była taka sama jak siewnika i gościu nie rozkladał nawet znaczników. Z tego co juz wiem to siedzenie moze być pnełmatyczne za dopłatą, ale czy jeszcze można coś w nim poprawić to niewiem. Bedę też chciał tak jak sugierujesz marcin28 grzałke w bloku zamówić i jet podobno coś co podgrzewa paliwo ( grzalka przy filtrze ?), niewiem ale podobno musi wtedy być akumulator wzmocniony i alternator większ?, ile kosztują te dodatkowye grzaeik? Oswietlenie będę chcial 4 x przód i 4x tył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5820 będzie troche przymały do agregatu z siewnikiem i wału z przodu. A obciążniki zgadza się, przeszkadzaja przy turze ale tur to też obciążnik ponad tona a jak jeszcze cos na łyzke weźmiesz to TUZ tylko do obciążników bedzie zbędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam. Mam pytanie dotyczące liczników. Czy jest możliwość cofnięcia licznika w JD. Dokładnie mam na myśli modele 6100 - 6120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiam. Mam pytanie dotyczące liczników. Czy jest możliwość cofnięcia licznika w JD. Dokładnie mam na myśli modele 6100 - 6120.

i potem komuśz nas go sprzedasz:D

 

Podobno obciążniki pszeszkadzają w pracy z turem

obciążniki do pracy z ładowaczem czołowym(bo jd TUR-ów nie robi ) są bardzo przydatne ale jak są założone na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazja mało używany jd od niemieckiego emeryta który nim jeździł tylko do kościoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcem kupić, a nie znam się na JD, i po wyglądzie nie jestem w stanie poznać czy przebieg jest oszukany czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chcem kupić, a nie znam się na JD, i po wyglądzie nie jestem w stanie poznać czy przebieg jest oszukany czy nie.

wszystko da rade zrobić także niemożesz być pewny że ten przebieg jest prawdziwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chcem kupić, a nie znam się na JD, i po wyglądzie nie jestem w stanie poznać czy przebieg jest oszukany czy nie.

wszystko da rade zrobić także niemożesz być pewny że ten przebieg jest prawdziwy

 

 

a jest to pewnik czy przypuszczenie??

spotkałeś się już z tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wyglada na dużo pracującego a ma niski przebieg, to nie musisz podejżewać cofniętego licznika. Ten licznik mógł się obrócić, nie koniecznie tylko jeden raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie biorę pod uwagę ciągnika który będzie wyglądał na duzo pracującego. Chciałem tylko wiedzież czy w momęcie oglądanie ciągnika można opierać na liczniku, a może tylko po wyglądzie i stanie technicznym.

Tak naprawde to boję się skrzyni biegów. Bo z całą resztą to poradze sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik w ciągniku powie ci tyle samo co w samochodzie - jeden ma 150tyś i silnik na wykończeniu a inny 600tyś i śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszoć tych ty ciagniczkow jest podmalowana i ma licznik cofniety. mozna to sprawdzić przez komputer bo jak cofa sie licznik to trzeba wgrać nowe oprogramowanie i jest tam data. ale jest rowniez mozliwosc ze komputer sie popsule i temu bylo wgrane nowe oprogamowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiekszoć tych ty ciagniczkow jest podmalowana i ma licznik cofniety. mozna to sprawdzić przez komputer bo jak cofa sie licznik to trzeba wgrać nowe oprogramowanie i jest tam data. ale jest rowniez mozliwosc ze komputer sie popsule i temu bylo wgrane nowe oprogamowanie

 

wielkie dzięki, wyczerpująca odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos orietuje sie czy john deere pprowadzi finansowanie fabryczne, jezeli tak to na jakich zasadach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pytanie do właścicieli starszych JD z roczników tak od 95 i dużo starszych, jak wam się te ciągniki sprawują? Głównie chodzi mi o skrzynię, silnik, hydraulikę i elektrykę? Napiszcie w jakich modelach. Poważnie zastanawiam się nad JD, ale obawiam się cen części, czy są już jakieś zamienniki części?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos wie gdzie w ciądniku John Deere znajduje sie urządzenie które nie pozwala na uruchomienie silnika przy włączonym biegu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wie ktoś jaki powinien być luz na zaworach w ciągniku John Deere 2250 (1987r) Z góty dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałem się przywitać bo jestem nowy.

 

Po drugie chcialem prosic o pomoc i doradzenie mi w pewnej sprawie.

A więc nosze sie z zamiarem wymiany parku maszynowego na moim gospodarstwie (1200 ha). Jak narazie mam złom typu ursus, zetor, kirowiec.

Chciałbym zakupić moze na początek dwa ciągniki wlasnie marki John Deer bo z tego co tu czytam wszyscy są z nich zadowoleni.

Znalazłem kilka ogłoszeń:

John Deer 4955

John Deer 8400

John Deer 8100

John Deer 8300

 

Sprawa jest poważna bo w gre wchodzi spora suma pieniędzy więc nie chciał bym popełnić bledu i dlatego proszę was o pomoc. Napiszcie jakie sa mankamenty tych ciągników, ile palą, jak jest z awaryjnością, komfort pracy, czy warto kupowac starsze modele z troszke większym przebiegiem, jaki przebieg może wytrzymać taki ciągnik?

 

Z góry dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...