Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo opona ma oznaczenia w calach np 18.4/34 a wszystkie obniżone profile oznacza się w milimetrach-szerokość i procentach standardowej wysokości np. /80, /85, /60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jeszcze mało się przywiązuje wage do opon a to jest błąd jak Szopen napisał różne rozmiary a nawet opony różnych producentów mają różne właściwości.

Pełen wymiar to właśnie np.18.4/34 czyli przekładając to na wymiar metryczny profil 85 a opony niskoprofilowe to profil 70 póżniej 65 oraz ostatnio 60 a nawet 50 przy oponach bardzo szerokich.

Czym opona szersza o niższym profilu tym można jeździć na niższym ciśnieniu.

Niższe ciśnienie mniejsze ugniatanie, większy uciąg, mniej paliwa na hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bliźniaki są najlepszym rozwiązaniem do upraw polowych, ale nie zawsze jet możliwość w zmieszczeniu się w 3 metrach szerokości, a jak ktoś dysponuje takimi maszynami i dużo przemieszcza się po szosach i wykonuje ciągnikiem wiele czynności które też wymagają np. niskiego ugniatania to lepiej dysponować bardzo szerokim ogumieniem nawet z centralną rególacją ciśnienia z kabiny niż bliźniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście bliźniaki są najlepszym rozwiązaniem do upraw polowych, ale nie zawsze jet możliwość w zmieszczeniu się w 3 metrach szerokości, a jak ktoś dysponuje takimi maszynami i dużo przemieszcza się po szosach i wykonuje ciągnikiem wiele czynności które też wymagają np. niskiego ugniatania to lepiej dysponować bardzo szerokim ogumieniem nawet z centralną rególacją ciśnienia z kabiny niż bliźniaki.
fajny temat tylko ze... ludzie zakładaja blizniaki bo gdzie w szescdziesiatce centralna regulacja cisnienia... to juz i tak duzy postęp swiadomosci... ale jak juz jestesmy przy nowoczesnym rolnictwie to wolałbym chyba centralna regulacje cisnienia z szerokim ogumieniem... mamy dosc szerokie to w porownaniu z poprzednimi nie ma zadnego porowania... za czesto musiałbym przekładac te blizniaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki olej lejecie do silników do JD i jaki do olej jest do hydrauliki?

 

Poczytaj sobie nie idż na łatwizne o tym już było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki olej lejecie do silników do JD i jaki do olej jest do hydrauliki?

 

Poczytaj sobie nie idż na łatwizne o tym już było.

 

Wysłany: Nie Mar 9 19:13 GMT 2008 Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oleje do John Deera :silnik-Torq-Gard Supreme 15W40 Normy:ACEA E2-96;API CG4\SF ;MB228.1 ;MIL L 2104 E ;GM ALLISON C4. Ja używam Mobil Delvac. Skrzynia biegów -Hy-Gard ;Normy:JDM J20C-J20A/JDM J20D-J20B ; MF M1143 ; NF-HF-68/HV32.Jakiś hydrauliczno przekładniowy o tych parametrach.Jak nie będzie odpowiadał tym normom to podobno się tarczki rozklejają od zółwia i zająca.Czyli HI-LO[szybko-wolno].Przedni most i zwolnice:Extreme-Gard85W-140 ;Normy :MIL L 2105 B;API GL5.Smar do łożysk i krzyżaków:GREASE-GARD EP Norma:NLGI 2 . Materiały zaczerpnięte od dilera John Deere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów,

 

Poszukuje instrukcji obsługi do JD 2040s z 89r. Czy ktos wie czy istnieje taka w języku polskim?

 

Goraca pozdrawiam i oczekuje na jakakolwiek pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio kupiłem za 17 tyś ursusa 100 km(2/4) silnik po remącie turbo w porządku ogólnie wszystko dobrze z ciągnikiem. mam tytanie czy znalazł bym dj w podobnej cenie do 20 tys zł takiego z dj z 85 z luc cos koło tego. sąsiad chce cos kupic i się zastanawia. jeszcze jedna żecz wiadomo ciągnij jd bedzie z zagranicy czy durze jest ryzyko ze trafi sie ciagnik w totalnej rozsypce gdzie nie tylko silnik do roboty bedzie. sąsiad wystraszyłe się jak bylismy u mechanika i ktos przyprowadził jelonka no i skrzynia ciekła silnik padniety a zamnienik turba kosztował tyle co nowa do ursusa. a i jeszcze dostepność części to wielki znak zapytania. sam wiem ze john deere to świetna firma i chciał bym cos sie jeszcze dowiedziec. nowe jd sa przepiekne ale za drogie i przez to niedostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalisk - jak o ciągniki dba się tak jak o ortografię to nie dziwne że wszystko cieknie i się sypie. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ostatnio kupiłem za 17 tyś ursusa 100 km(2/4) silnik po remącie turbo w porządku ogólnie wszystko dobrze z ciągnikiem. mam tytanie czy znalazł bym dj w podobnej cenie do 20 tys zł takiego z dj z 85 z luc cos koło tego. sąsiad chce cos kupic i się zastanawia. jeszcze jedna żecz wiadomo ciągnij jd bedzie z zagranicy czy durze jest ryzyko ze trafi sie ciagnik w totalnej rozsypce gdzie nie tylko silnik do roboty bedzie. sąsiad wystraszyłe się jak bylismy u mechanika i ktos przyprowadził jelonka no i skrzynia ciekła silnik padniety a zamnienik turba kosztował tyle co nowa do ursusa. a i jeszcze dostepność części to wielki znak zapytania. sam wiem ze john deere to świetna firma i chciał bym cos sie jeszcze dowiedziec. nowe jd sa przepiekne ale za drogie i przez to niedostępne

 

Za 20 tys nie kupisz dobrego 100 konnego JD.Klamota do roboty to tak ale za dobrego musisz dac 30-35 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 17 tys euro można znależć już jakiś ciekawy ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu byłem oglądać ciągniki uuu oglądałem 6 garowego jrlonka z lat 90 kabina taka pułoktągła mial 116 koni ale opony mial prawie 2 razy szersze niż odpowiednik ursus 1224. stary jelonek ale juz miał rególacje predkości wwowert shift i różne pokrętełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam JH 6400 z 1994 r motogodzin 8900 mam pytanie do uzytkownikow tego jelonka jakie ma plusy minusy jak sie z nim obchodzic...szukam instrukcji i katalogu do tego modelu za pomoc bede wdzieczny GG 421674 duzykris@interia.pl

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

mam JH 6400 z 1994 r motogodzin 8900 mam pytanie do uzytkownikow tego jelonka jakie ma plusy minusy jak sie z nim obchodzic...szukam instrukcji i katalogu do tego modelu za pomoc bede wdzieczny GG 421674 duzykris@interia.pl

 

pozdrawiam

 

Jle zapłaciłeś ?? Jaką masz skrzynie ?? I czy masz pneumatyke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo włąsnie zakupiłem 6400 z 97 roku. i tez potrzebuje sporo informacji na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kolego mam pytanie czy wiesz moze jak w john deere 8530 podniesc przednie zawieszenie(tls czy jakos tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...