Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś udzielic mi informacji gdzie znajduje się cewka załączania przedniego napędu w jelonku 3050 i ile oleju wchodzi do skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś udzielic mi informacji gdzie znajduje się cewka załączania przedniego napędu w jelonku 3050 i ile oleju wchodzi do skrzyni

 

Cewka znajduje sie po przeciwnej stronie jak wychodzi wał do przedniego mostu,pod taka blacha ochronna.Oleju wchodzi ok.45-50 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej kolego mam pytanie czy wiesz moze jak w john deere 8530 podniesc przednie zawieszenie(tls czy jakos tak)

 

Dziwne pytanie w jelonkach TLS na pstoju można zmieniać wysokość np. podczas zakładania i zdejmowania obciążnika a w trakcie jazdy można regulować twardość bądź blokować do niektórych prac polowych. Tak jest w serii 6 ale w 8 to instrukcja albo serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

-Instrukcja obsługi i katalog części do ciągników John Deere : 6520 i 6620 SE (instrukcja do tych modeli), a katalog zawiera modele 6320,6420,6520,6620

 

 

Jesli ktos potrzebuje ksiazki do ktoregos z tych modeli, oto moj e- mail

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie czy w polsce jest dostepny w sprzedazy

John Deere, 5215 a tak pozatym to mi sie wydaje ze w polsce jest malo modeli dostepnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pomysl gdzie szukac przyczyny slabego wspomagania i braku przedniego napedu (napedzany silnikami hydraulicznymi) w jd 3030 ? jak sprawdzic czy pompa hydrauliczna jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos pomysl gdzie szukac przyczyny slabego wspomagania i braku przedniego napedu (napedzany silnikami hydraulicznymi) w jd 3030 ? jak sprawdzic czy pompa hydrauliczna jest dobra?

 

Sprawdz jaki daje cisnienie na szybkozłaczce.powinno byc ok.180 atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem cisnienie ma 100 a jak skrecam kierownica to do zera spada.Czy mozna jakos zwiekszyc wydajnosc pompie? odkrecalem jeden tloczek i uwazam,ze nie jest wypracowany bo przesuwa sie syto.Czy to moze byc wina jakichs slabo zamykajacych zaworkow od tloczka czy nie zaczynac zabawy i zbierac na regeneracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące JD 3140. Otóż nabyłem go nie dawno, jest on z 84roku bez przedniego napędu. I mam 3 pytania: jak się uruchamia świeca płomieniowa (próbowałem różnych kombinacji i nie ma napięcia na przewodach przy niej), jak się zmienia prędkość obrotową wałka odbioru mocy i po środku kabiny w podłodze przy siedzisku jest takie kółko z żółwiem i zającem, wkręca się i wykręca i za nic nie wiem do czego ono jest. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczny.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie dotyczące JD 3140. Otóż nabyłem go nie dawno, jest on z 84roku bez przedniego napędu. I mam 3 pytania: jak się uruchamia świeca płomieniowa (próbowałem różnych kombinacji i nie ma napięcia na przewodach przy niej), jak się zmienia prędkość obrotową wałka odbioru mocy i po środku kabiny w podłodze przy siedzisku jest takie kółko z żółwiem i zającem, wkręca się i wykręca i za nic nie wiem do czego ono jest. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczny.

Dzięki i pozdrawiam.

Swiece płomieniowa uruchamiasz przełacznikiem od odpalania ciagnika.Bez swiecy odpalasz przekrecajac w prawo,a ze swieca w lewo.Predkosc wałka przestawiasz taka dzwignia w podlodze po prawej stronie kolo blokady mostu.Jak przestawisz do przodu to jest 1000 a do tyłu 540.To pokretło jest od szybkosci dzialania podnosnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam JD 6200, 99 r i mam problemy z opuszczaniem podnośnika. Nie działa mi automatyczne podnoszenie po nacisnieciu przycisku do podnoszenia, musze go cały czas trzymac az sie podniesie. Moze ktoś wie jak to ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nikt jeszcze tego nie robił... spróbuj z katalogiem po kolei jak sie nie boisz eksperymentowac katalog jest on - line przeczytaj pare postów wczesniej jest instrukcja jak tam wejsc itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem, wymiana simmeringa jest bardzo prosta. Wkręcamy w niego dwa wkrety samowiercące i za nie ciągniemy. Przed tym musimy ustawic ciagnik tak, aby przód ciagnika był jak najnizej ( na góreczce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz wiem, wymiana simmeringa jest bardzo prosta. Wkręcamy w niego dwa wkrety samowiercące i za nie ciągniemy. Przed tym musimy ustawic ciagnik tak, aby przód ciagnika był jak najnizej ( na góreczce )

 

Ja w 6920 wydłubałem go śrubokrętem a olej spuściłem nie cały, ale do poziomu uszczelniacza.

Trzeba uważać podczas mycia myjką wysokociśnieniową bo ja go tak prawdopodobnie załatwiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie gdzie w JD 6200 znajduja sie zaworki odpowiedzialne za wspomaganie kierownicy? U mnie jest taki problem, ze wspomaganie chodzi mdopiero po przesynieciu dzwigni od sterowania hydrauliki. Powiedziano mi w serwisie ze nalezy je przeczyscic, znajduja sie z tyłu nad podnosnikiem. Jak kros wie to niech przesle mi scan na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie tutaj:http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być sprawcą tego że mimo wyłączonego przedniego napędu on niekiedy sprawia wrażenie że jest włączony zwłaszcza to czuć jak wykonuję maxymalny skręt kołami wyraźnie wtedy hamuje nie pozwala się swobodnie toczyć ciągnikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skręcasz kołami to zmienią się długości drogi do pokonania przez poszczególne osie i nie ma zgrania, przód musi przejechać większą drogę, widoczne to jest szczególnie na twardych powierzchniach i działa tak samo w każdym cięgniku z włączonym przednim napędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak skręcasz kołami to zmienią się długości drogi do pokonania przez poszczególne osie i nie ma zgrania, przód musi przejechać większą drogę, widoczne to jest szczególnie na twardych powierzchniach i działa tak samo w każdym cięgniku z włączonym przednim napędem.
ale to sie dzieje przy wyłączonym napedzie jak przeczytałem... a blokada przedniego mostu nie szwankuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby szwankowała jak poptrzebny przedni napęd to działa, nawet kontrolka się zaświeca jak hamuję powyżej 15 km/h. Macie jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak w JD 6200 uruchomic i ustawic komputer ( ilośc mth, km/h itp). Po uruchomieniu ciągnika pojawai sie liczba mth, pozniej prędkośc a poznie, DCU, DHU itp. Jest jakis przełącznik po prawej stronie kierownicy do zmiany opcji wyswietlacza ale naprzemian działaja chyba obroty silinika. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne chyba co mozesz ty sam zrobic to przełączanie własnie tym przełącznikiem przy kierownicy z prawej strony, spróbuj przełączac krotkimi przycisnieciami, albo jeden raz przytrzymaj dłuzej... a tak poza tym to jedynie komputer podpiac...

Grzes uporałes sie z tym przodem? moze olej jest cos nie teges i masz za duze opory toczenia i stad to sie bieze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam traktor john deree 5720 już od 2 lat( 2250 h.) w wersi "adventure''spisuju sie świetnie kupiłem go za 140000 zł. netto. z turem , przednim tuz. i wom. oraz klima i pare innych bajerów. z deelerem jest dobra wspułpraca jak potrzeba jakiś części to przywiozą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...