Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam pytanie ile powinien palić John Deere 4755 na Mt.

I jak sprawdzić jego rzeczywisty przebieg.

Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem fotkę sterowania napędam w JD. Mam pytanie co się dzieje jak PowrQuad jest tak jak na tej fotce nastawiony. Chodzi mi o tą 2 wajchę od dołu z takim grzybkiem. Jak sie nie mylę to jest rewers ale ona teraz jest w innej "pozycji" . Może mi ktoś to wyjaśnić.

 

/edit

Przepraszam najmocniej nie wstawiłem fotki już to naprawiam.

http://jd.powrquadpowershift.patrz.pl

 

Ta pozycja to parking tak się robi na postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkladasz brakujacy bezpiecznik "SERVICE" włączasz zaplon i jests w menu serwisowym - poruszasz sie w nim kierunkowskazem gora - dol jedno z menu to wskazanie licznika - mozna zobaczyc tez ilosc odpalen silnika itd ale radze nic nie zmienac

Witam.

 

 

 

Mam pytanie co do sprawdzeni tych Mth.

Jak to zrobić żeby nie namieszać w menu serwisowym.

A jaki bezpiecznik włożyć.

Będe wdzięczny jak mi to opiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możecie wypowiedzieć się na temat czy warto kupić JD 6620 w wersji SE, czy faktycznie będę póżniej żałował że nie dołożyłem parę (kilkanaście) tysięcy i nie kupiłem premium!
Witaj

Z tym samym problemem borykałem się pół roku temu, lecz wtedy ( nie wiem jak jest na dzisiaj) różnica wynosiła 10 tys. E i zdecydowałem się na ciągnik SE i go trochę doposażyłem :

- 18 obciazników - full

- szersze opony

- fotel pneumatyczny

- lepsza pompa hydrauliczna, gniazda ( możliwość regulacji ‘ wydatku „ oleju..........)

- lusterka teleskopowe

- 4 swiatła z tyłu

- wycieraczka na tylniej szybie

- radio

na dzisiaj może wytargujesz takiego za 50 tys E

przy wyborze modelu zastanów się co ma ciągnik premium tak niezbędnego ze kosztuje to 40 tys zł - średni pług do niego na marginesie

- silnik w technologii 4 zaworowej z przyrostem 13 koni a nie 7 jak jest to w SE - gdzie mówią ze jest wrażliwy na polskie paliwo ( jak poczytasz forum uważnie to znajdziesz użytkownika który jedzie na opale i nie narzeka )

- skrzynia taka sama 4 biegi pod obciążeniem i 6 grup z tym ze w premium zmieniasz pod obciążeniem naciskając na żółwia albo zająca znajdujacego się na dzwigni do zmiany grup biegów ( miedzy grupami tez ze sprzęgłem )

- inaczej rozwiązana wentylacja- w SE powietrze z klimy i nagrzewnicy wydostaje się tylko z 2 kratek nad głową operatora a w premium jest więcej nawiewów

- resorowana kabina i przednia oś

- światła w rogu maski i jeszcze kilka innych „bzdetków”

Hans możesz zagłębić się w tą zmianę biegów pod obciążeniem bez sprzęgła i za sprzęgłem. Interesuje mnie praktyczne zastosowanie. Jak to się odbywa. Tak od strony użytkownika. Jak ma ciężej to wtedy robisz to ... i idzie a nie musisz...i t d.
Premium ma automatyke do przełączania pod obciążenim koło mnie 6520 to w transporcie wcale nie dymi jak rozpędza sie to tylko słychać jak silnik zmienia głos przy zmianie biegów

Jaki skoki predkości są miedzy półbiegami (używanymi do orki) w tym 6620

Ja mam MF i orze na biegu o prędkości 8,5 km/h następny jast 9,5km/h i na nim 5x40 pług mało keidy da rade pociągnąc a wolniejszy 7,1 km/h to jest półbieg tego 8,5 ja nie używam wcale pólbigów bez sprzęgła bo zajebiści we moim delikatną mają konstrukcje jak orze to nieraz do 1200 obroty schodzi i ciągnie

Skrzynia przekładniowa PowrQuad Plus stanowi korzystny wybór i dzięki swojej wszechstronności jest odpowiednia zarówno do prac polowych jak i współpracy z ładowaczem. Również bardzo dobrze nadaje się do transportu.

Pojedyncza dźwignia sterująca z dwoma elektronicznymi przyciskami zapewnia łatwą zmianę biegów i wygodną obsługę.

Przy zmianie zakresu, PowrQuad Plus automatycznie wybierze bieg odpowiadający aktualnej prędkości jazdy, co zapobiega wstrząsom.

Sama też dopasowuje bieg.

Dysponuje czterema, przełączalnymi pod obciążeniem, bez używania sprzęgła biegami w ramach w pełni synchronizowanych zakresów.

Dopasowanie Prędkości

Przy zmianie zakresu, następuje automatyczny wybór biegu dokładnie odpowiadającego aktualnej prędkości jazdy, co eliminuje wstrząsy. Na przykład, przy przełączaniu zakresu C na D na 4-tym biegu, PowrQuad Plus wybierze 2-gi bieg w zakresie D. Jeśli przechodzi się z zakresu D do C na 2-gim biegu, w zakresie C zostanie wybrany 3-ci bieg.

to jest skrzynia biedna z lepszego ciagnika premium

zaczerpniete z johndeere.pl

......Przy zmianie zakresu, PowrQuad Plus automatycznie wybierze bieg odpowiadający aktualnej prędkości jazdy, co zapobiega wstrząsom.

Sama też dopasowuje bieg..... Czy w wersji SE jest inaczej ? tzn jak

hans podaj mi swojego maila jeśli chcesz bo chciałbym pogadać o tym 6620 SE

to znaczy ---- brak automatyki
hans wersja se 6620 kosztuje 49tys E netto opony szeroki+całe wyposazenie ktore ty wybrałeś, a 6620 premium na węższych oponach mniejsza pompa, bez resorowanej osi kosztuje 52tyE netto, wychodzi na to ze te 3tyś euro to

-lepsza skrzynia

-lepsza kabina

-lepszy silnik (nadwyżka mocy)

-mniejsza pompa hydraliki ok 43l

-mniejsze koła

Czy warto ?

Jakie skoki predkości są miedzy półbiegami (używanymi do orki) w tym 6620
Czy w wersji premium resorowanie kabiny to jest standard czy trzeba dopłacać
O wersji premium duzo nie wiem - ale mysle ze standart

gdzie kupujesz???

Hans ile ci pije ten John bo chodza sluchy ze nie malo?

Jesli chodzi a wyposazenie Johna wersji SE to Claas ze swoim Aresm bije go na glowe a silnik ten sam.

ile dokładnie pali to nie wiem 15 moze 18- zbiornik 200 litrów do orki na cały dzień wystarcza.

wazne zeby nie przekraczać 2000 obrotów

firma polboto z udanina (dolnyslask) zaproponowala mi

za 6620 se

Skrzynia biegów Power Quad (nie możliwe jest zamontowanie skrzyni Power Quad Plus w tym modelu)

Przedni WOM

Przedn TUZ

Obciążnik blokowy 800 kg

Cena ofertowa: 53.000,00 € netto

a za 6620

Skrzynia biegów Power Quad Plus

Przedni WOM

Przedni TUZ

Obciążnik blokowy 800 kg

Cena ofertowa: 58.000,00 € netto

oczywiscie jest to cena startowa ale niech sobie z tym johnem pujda do .........

wybralem valtre ale po wszyystkim jak to zawsze bywa zaproponowano mi agrotrona 130 za 220 tys w wersi B + przedni tuz

(oczywiscie cena startowa , no moze male targi juz sie odbyly)

BIS 4x48

Mówi że jak orał MTZ 82 to mniej mu palił na hektar orki !!!!!!!!!!!!!![/size]

Slyszalem ze modele SE nie sa zbyt oszczedne ale za to te Premium jak 6420S to juz maja borzdo oszcedne silniki ale niestety wrazliwe na jakosc paliwa!
I na jaki ciągnik się zdecydowałeś? Niektóre rzeczy w polboto, to mają w kosmicznych cenach. Sam nieraz jak zapytałem sie o jakieś części lub o coś innego, to oczy na wierzch mi wyszedły.
W Rojęczynie Agromix juz nie jest dilerem JD ale na zyczenie zalatwia nowy w lepszej cenie! Swego czasu jak szukałem ciagnika to za ten sam model (6520 se) proponowali mi cene o 10 tys zł nizsza niz u generalnego dystrybutora w Jelonku!
A do niedawna chyba byli jeszcze dealerem JD. Z tego, co wiem to sprzedają wiele innych nowych używanych maszyn.
Czy może ktoś przedstawić (ofertę cenę) na 6620premium

56 850 € netto

Powyższy temat został usunięty, treść została skopiowiana do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy macie w swoich jdeerach skrzynie AutoQuad zamiast pQuad plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej chłopaki !!!!!!

 

szykuje się kolejna promocja 5020+ładowaacz w niskiej cenie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poprawka:

 

5620 140.000

5720 150.000

 

Ceny netto z turem

 

Mam jeszcze pytanko. Czy kto tz was kupowal maszyny w Suchym Lesie (Kuhn) lub u Zawadzkiej??

 

Jak jestescie zadowoleni z serwisu??

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zapytanko o 7720 7820

witam mam pytanko co do tych typów ciagników zamierzam kupic jednego z nich . jak one sie sprawuja ?? jaka jest awaryjność ??? wole zapytac WAS niz tych w serwisie WY uzytkujecie takie cacka . dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

w moim 3350 siadła pompka zasilająca paliwa.Słyszałem że tak się dzieje jak na liczniku wyskoczy 7-8tyś mth.A ile ta pompka kosztóje.

Niech ktoś mi powie ile mie to cudo będzie kosztować.

Temat powoli umiera.

 

/edit

Nie oceniaj John Deera po tym że jedna mała awaria.

A pomyśl co on potrafi.

A tak wogóle/ort to tych ciągników jest coras więcej w Polsce.

Nie wszystkich stać na nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeszcze trochę i john deerów bedzie tyle co kiedyś ursusów!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla użytkowników co lepsze PowrQuard czy Powershift w JD. Jakoś bardziej podchodzi mi PQ ale chetnie poczytam Waszych opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem użytkownikiem ale pracowałem na JD, wg mnie lepsza jest powershift, w powerquad słabo pokrywają się prędkości i częściej trzeba zmieniać zakresy biegów oczywiście ze sprzęgłem. w powershift masz 16 w przód i chyba 9 do tyłu i nie używasz/ort sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia powershift jest nazywana w JD

 

w ciagnikach premium wystepuje jej odmiana PowrQuadPlus

gdzie jest dodane troche wiecej automatyki moim zdaniem przy srednim wykorzystaniu maszyny jest zbedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To PQ Plus sam sobie dopasowywuje przełożenie do istniejacych warunków. A jak z awaryjnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w john deere automatyczna skrzynia to autopower a powerquad nawet z plusem to są zwykle biegi przełączne pomiędzy grupami ze sprzęgłem wydaje mi się że do auto power trzeba dopłacic ok 6tys euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tylko chciał bym wiedziec która lepiej wybrac ???? do 7920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no tak sie sklada ze osobiscie niemam przekonania do JD z serii 7x00 chociaz napewno by mi służył ale sporo czesci to opcja i niespotkalem sie z tym zeby dawali cos w gratisss chyba ze ktos z was jest innego zdania prosze o wypowiedz i z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...