Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli z tyłu mam 16.9/38 to jakie zołozyc z przodu by sie zgrywały bo teraz mam 13.6/24 i sie gryzom przod jest za wolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o synchronizacje napedu z tylnim mostem, to stego co słyczałem nieda się ich dokładnie zgrać--z tego te całe awarie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do juras390-konedata podaje że do JD 6310 na przód 13,6\28 a tył 16,9\38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja,chyba pomyłka.Dla JD 6310SE-przód 420/70R24, a tył 480/70R38 przynajmniej u mnie tak wyświetla.Juras390 masz założone z tyłu 16.9/38 to na przód aby zachować proporcję trzeba by było założyć 14.78/24 ale najbliższy wymiar jest 14,9/24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie dzieki tez tak myslałem a nie odrazu maja pupiles-orginales wiem jak jest w orginale potrzebowałem tylko poparcia i od ciebie najwiecej otrzymuje konkretnych porad DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--a morze chtos mi na to cos odpowie ------------------------------------------------------------------------------

 

mam pytanko i prosze o oswiecenie ! gdy jade swoim jelonkiem pod gore z talerzowka o szerokosci 3.40 Ruska to szybko zpada z obrotow ale nie dymi i musze redukowac z B-4doB-1czyli predkosci 6 km/h czy to normalne ? a czy morze tego byc powodem zamałe opony na przodzie bo z tyłu mam 16.9x38 a zprzodu 13.6x24 i wtedy chamuja wedle mnie musiały by byc wieksze z przodu pracuje nim pierwszy rok przedtem miałem zetora 9540 i myslałem ze ten JD6310 bedzie duzo mocniejszy a moze ten typ tak ma

 

Powrót do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie mam doświadczenia na takim sprzęcie,ale logicznie rozumując-jeżeli przekładnia jest obliczona na wolniejsze obroty(większe koło wykona mniej obrotów na taką samą trasę)to po założeniu mniejszego koła i załączeniu przedniego napędu taki układ będzie hamował.Mniejsze koło będzie musiało wykonać więcej obrotów,ale nie wykona bo trzymają zębatki..Bez załączonego napędu na przód może być tylko trochę większy opór toczenia.Patrzyłem na dane techniczne to Zetor jest trochę słabszy,ale na polu to jest ciężkie porównanie bo warunki są zmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedni zawsze powinien być z minimalnym wyprzedzeniem co do tyłu-podkreślam MINIMALNYM ale jednak wyprzedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska doszłem do tego dlaczeg ten moj jelonek był taki słaby cała przyczyna tkwiła w pąpce zasilającej w zbiorniku wymieniłem na nową i przy okazji filtr paliwa teraz ciągnie niedopoznania jagby miał ze 20 koni wiecej wspomne ze stara po podłaczeniu bezposrednio do pradu nie krecila tylko dawała odgłos elektro magnesu i niekiedy tylo załanczała skaczył sie jej przebieg morze orginał a ciagnik ma prawie 8000mth opony zamuwiłem 14.9-24 bede miałw czwartek MITJASA za 920 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka ma też własne sitko i wystarczy ja co jakiś czas przeczyścić. Ciekawy jestem gdzie kupiłeś nową. Taka sama jak mam w 6610 występuje w niektórych dieslach VW i kosztuje ok. 100 zł. Serwis chce 300-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis na polu coś dziwnego zaczeło sie dziać ze skrzynią to znaczy na ,,zającu,, nie można włączyć biegu, strasznie zgrzyta w skrzyni, tak jakbym sprzęgła nie wciskał do końca i delikatnie tak jakby ciongnoł na sprzęgle (nie jedzie ale ciężko wyłączyć bieg) jak przełączę na żółwia problem znika wszystko działa ,co to może być ? ,,efek taki jakby do konca nie rozlanczał sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy uzytkuje ktos z Was Ciagnik JD z serii 6300 myślę o kupnie takiego traktorka maszyna godna uwagi ??, jaki polecacie 90-100km 4T do pracy z ładowaczem?? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6310 se godny polecenia moc 101KM zwinny 4T 4-pułbiegi cos pieknego a do tego rewers mysle ze z turem tez było by fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czy uzytkuje ktos z Was Ciagnik JD z serii 6300 myślę o kupnie takiego traktorka maszyna godna uwagi ??, jaki polecacie 90-100km 4T do pracy z ładowaczem?? pozdr

Kupiłem w tym roku taki ciągnik, zjeździłem całą Polskę i znalazłem takiego który nie był odpicowany i wyglądał dość zdrowo. Szukałem długo bo szukałem koniecznie ze sprawną klimatyzacją. U mnie ciągnik pracuje tylko przy kosiarce bijakowej (mulczer) o szer 2,65m. Spalał między 7-8l na ha, a kosił w tym czasie w zależności od wysokości trawy miedzy 1 a 2,2ha. Pracował w te największe upały i absolutnie się nie grzał. Oleju nic nie wziął a skosiłem 190ha. Nie obyło się bez awarii. Trzeciego dnia pracy, po skoszeniu ok 40ha zaczął cieknąć jak stare rury w kamienicy Uszczelka pod pompą wody- koszt ok 30zł orginał, uszczelniacz na jednym z podnośników -zestaw naprawczy w serwisie ok 290zł, jednak zawiozłem do gościa który naprawia siłowniki- naprawa 40zł, i najgorsza sprawa -wyciek z przedniego koła. Nie wiem jak się to nazywa ale taka duża uszczelka w metalowej osłonie ze sprężynką-koszt jeśli pamiętam 300zł. Po wymianie tego wszystkiego reszta skoszona bez problemów. Mam skrzynie z rewersem i 4 półbiegami- moim zdaniem rewelacja. Czy warto polecić? sam nie wiem. Myślałem że będzie troszkę mniej palił przy kosiarce. Ja pracuję tylko latem ciągnikiem i wtedy naprawdę warto mieć klimę. Czasami siedzieliśmy w ciągniku po 12 a nawet 16h. Bez klimy w te upały bym chyba zszedł z tego świata. Po zakupie ciągniak mechanik dał mi listę klamotów do kupienia (wszystkie filtry, oleje i jakiaś uszczelka) i też mało zawału nie dostałem. Oleje to wiadomo ale ceny orginalnych filtrów zabijają. Kupiłem wszystko w zamiennikach a i tak wydałem chyba z 900zł a na płyny 2200zł-wszystko Fucha. Jeszcze mi się przypomniało że jak wymienialiśmy uszczelkę pod pompą wody to wyszło na jaw iż napinacz paska jest martwy- ok 250zł Ogólnie: ciągnik wygodny w pracy- wszystko na swoim miejscu, spalanie takie sobie, awaryjność ciężko powiedzieć- te wszystkie moje wycieki mogą być od tego że ciągnik długo gdzieś stał. Ceny klamotów- jak na moją kieszeń -CHORE. Ale innego ciągnika niż JD nie kupię z jednego powodu: mam mechanika który pracuje u JD i jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i doświadczenia. Po godzinach robi fuchy i to mnie ratuje Naprawia tylko ciągniki, a specjalizuje się w skrzyniach. Jeśli kupisz JD i będziesz potrzebował pomocy to daj znać a dam ci namiar na niego. Pozdrawiam. Jeszcze jedna wada jak dla mnie- zbiornik ma 160l i na cały długi dzień pracy to jak dla mnie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czy uzytkuje ktos z Was Ciagnik JD z serii 6300 myślę o kupnie takiego traktorka maszyna godna uwagi ??, jaki polecacie 90-100km 4T do pracy z ładowaczem?? pozdr
i najgorsza sprawa -wyciek z przedniego koła. Nie wiem jak się to nazywa ale taka duża uszczelka w metalowej osłonie ze sprężynką-koszt jeśli pamiętam 300zł.

 

taki uszczelniacz wymieniałem zaraz po kupnie mojego MF 3070, po przejechaniu 150 km puścił ten uszczelniacz. do wysokich cen czesci przywykłem przy okazji korzystania z serwisu MF. ceny płynów kosmos tak jak wszystkich innych pierdół. byłem w ogladać pare traktorów ale nic mi nie wpadło w oko... same kotlety. tak wiec kupno uzywanego trakotra to jedna wielka loteria pozdrawiam dzieki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak przy MFie puściło na przednik kole olej to założyłem dwa zwykłe wąskie zimeringi bo orginał był szeroki i suchutko jak nie wiem a koszt moze z 15zł i te dwa mają w sumie 4 wargi uszczelniające a orginał tylko 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak jest z Leszna ale do mnie na awarie przyjechał prawie 150km, więc myślę że tego typu odległości to nie problem, ale to już pytanie do niego. Jeśli będziesz chciał do niego namiar to napisz do mnie na priv bo jak podam namiar na ogólnym to jeszcze pomyślą, że to jakaś tajna forma reklamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim jd 1640 cos dzieje sie z chydraulikom wymieniłem olej i filtry i zaczeło szarpac podnosnikiem po wymianie około2-miesiecy teras zapala sie czerwona katrolka od chydrauliki a skrzynia czy terz olej w niej okropnie sie nagrzewa czy ktos wie co mogło by byc przyczyna wspomne ze stan oleju jest na max przy zapalonym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno w czasie szarpania na biegu jałowym zauwazyłem spadek obrotow z ustawionych na 750 na550 na około 10 sekund puzniej obroty powracają tak jagby pąpa dawała opory cisnienia czy zacinał by sie jakis zawor czy cos takiego chtos zaobserwował u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.

czy w john deere najlepiej seria 5 z ladowaczem czolowym jest dostepna opcja ze w joysticku od ladowacza jest umieszczona dzwignia od automatycznej skrzyni biegow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...