Skocz do zawartości
radi84

system utrzymania bydła mięsnego

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy w naszych warynkach klimatycznych tzn. polski północno-wschodniej da się utrzymywać bydło mięsne w kojcach grupowych na rusztach i czy nie wpłynie to na ich zdrowotność i czy zimą nie bądzie im za zimno. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tak trzymać mamki z małymi ? Sam sobie postój na ruszcie przy -30 i będziesz znał odpowiedz, a dlaczego nie głęboka ściółka ? a tak w ogóle to po co ładować się w koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcem utrzymywać same opasy a jeśli chodzi o koszty to chcem na ruszty ponieważ jest to stara stodoła i z wybieraniem obornika byłby problem a gnojowica przy wybieraniu wymaga mniej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alek napisał:

...Sam sobie postój na ruszcie przy -30 i będziesz znał odpowiedz...

bez urazy, ale przypomina mi się myślenie mojej babci jak przycinałem drzewka owocowe: jak by ci ktoś tak ręce poobcinał.

A może jeszcze kołderkę im zanieść jak będzie -35...

Krowa ma bardzo intensywną przemianę materii i produkuje bardzo dużo ciepła. Poza tym fermentująca gnojowica też jej co nieco uwalnia. Więc nie martw się tym że krowy zmarzną.

System utrzymania na rusztach jest w zasadzie "bezobsługowy" czego nie można powiedzieć o ściółce. Tylko krowom nie można dać za dużo miejsca, żeby gówieństwo wciskały przez kraty.

Jeśli podasz swoje dokładniejsze namiary (płn. wsch.) to trochę mało to postaram się znaleźć jakąś oborę do pokazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jestem z byłego białostockiego powiat sokólski. byłbym bardzo wdzięczny za jakieś obory w moim regionie. może być nawet obora na ściółce bo przyznam racje że na rusztach jest za zimno. chodzi mi dokładnie o same opasy i może jakiś pomysł na plan przerobienia starej stodoły 24x7 więc jest troche wąska. pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym regionie jest sporo przeróbek (wiadomość nt. możliwości obejrzenia wysłałem na priv). i to czasami bardzo ciekawych. Dla bydła miesnego nie ma dużych wymagań odnośnie szerokości budynku - wystarczy część legowiskowa i stół paszowy i już można.

A w kwestii przerabiania stodoły popatrz na wątek "stodoły na obory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do robern

Chodziło mi głównie o cielaki i nie porównuj zwierząt do roślin ,bo ja tu podobieństwa nie widzę Panie kolego, chyba że twoja babcia, bez urazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o porównanie zwierząt do roślin tylko o sposób myślenia. Nie zawsze co jest dobre dla jednych jest zalecane dla drugich. Prosty przykład - spróbuj nawówic Murzyna do zamiany lokum z Eskimosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też przychylam się do wypowiedzi,że na rusztach zimą jest fatalnie, mój znajomy ma oborę na rysztach i przy temperaturze -25stopni ścielił owe ruszta bo krowy się ślizgaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 40 sztuk MM i wszystko na głebokiej ściółce w zaadaptownej do tego kierunku prod starej stodole

pamiętajcie zanim kasa z mięśniaków zacznie spływać to minie trochę czasu więc trzeba na maksa ciąć koszty jedyny minus to mnóstwo obornika który trzeba wywieść w zeszłą zimę wyprodukowałem 200 sztuk rozrzutników 4 tonowych wię ctydzień to woziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stara stodoła to tylko głęboka ściółka!takie moje zdanie koniec kropka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość obory trzeba dopasować do obsady - wtedy nie będzie kłopotów, że zimą trzeba brać siekierkę i odcinać krowy od posadzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 40 sztuk MM i wszystko na głebokiej ściółce w zaadaptownej do tego kierunku prod starej stodole

pamiętajcie zanim kasa z mięśniaków zacznie spływać to minie trochę czasu więc trzeba na maksa ciąć koszty jedyny minus to mnóstwo obornika który trzeba wywieść w zeszłą zimę wyprodukowałem 200 sztuk rozrzutników 4 tonowych wię ctydzień to woziłem

Nareszcie głos rozsądku . Można się nie narobić i nie zarobić ! Komornicy tylko czekają na takich inwestorów . Nie rubcie kalek z bydła mięsnego , to nie HF i nie potrzebuje luksusów . Wystarczy dach nad głową i dobre pastwisko . Przecież o to chodzi w tym interesie że są niskie nakłady i można liczyć na jaki taki zysk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos nie ma starej stodoly to jaki by byl budynek najlepszy i najmniej kosztowny do postawienia? Moze ktos ma jakies fotki jak ta wiata ma wygladac ? z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mięsnego wystarczy że będziesz miał wiatę osłoniętą z 3 stron i na 4 ścianie będzie korytarz paszowy - oczywiście zadaszony i osłonięty od wiatru i ma potrzeby stawiania murowanej obory - drewniana konstrukcja w zupełności wystarczy. Większą część czasu i tak spędzają na zewnątrz (nawet przy minusowych temperaturach i opadach śniegu). A jak masz kasę - wiadomo że murowana lepsza ale to nie jest konieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że tak , ale mieszańce czerwono biała x simental . Teraz przechodzę na szkockie bydło górskie . Niestety latka lecą , zdrówko siada , trzeba zwolnić tępo . 11___highlandy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...