Skocz do zawartości
david_a

szamba - z czym się to je

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji obowiązujących przepisów oraz wymogów UE chce zrobić porządek z odprowadzaniem nieczystości domowych. W okolicy nie ma oczyszczalni więc jedynym rozwiązaniem jest budowa szamba.

Od czego zacząć??

Gdzie się udać??

Jakie są wymagania aby miec święty spokój gdy sąsiad zdecyduje się nas podkablować oraz mieć spokój z agencją.

Szambo będę budował/robił dla istniejącego budynku a nie nowo postawionego domu choc i informacje w tym drugim przypadku mogą byc przydatne

 

Co do samego zbiornika - myslę nad czyms z tworzyw szczucznych i raczej tego się bym trzymał. Pojemność tego zbiornika - 10 tys litrów.Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem: http://www.bioekoplus.pl/szamba.htm

 

 

pzdrwm david_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zastanów sie nad budową oczyszczalni przydomowej. Budowa troche droższa niż szczelnego szamba ale uzytkowanie wygodniejsze. Jak wpiszesz w google "oczyszczalnie ścieków" to kilka stron z adresami wyrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się udać do wydziału budownictwa w gminie ! jakichś informacji powinni udzielić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze zastanów sie nad budową oczyszczalni przydomowej. Budowa troche droższa niż szczelnego szamba ale uzytkowanie wygodniejsze. Jak wpiszesz w google "oczyszczalnie ścieków" to kilka stron z adresami wyrzuca.

 

do konca 2007 mam miec i szambo (lub oczyszczalnię) i plytę i zb na gnojowicę.

sprawa jest jednak taka ze mieszkam w centrum wsi i nie mam zabardzo jak rozporawdzic sączków (poważnie o tym myślałem bo w dluższej perwspektywie czasu wyjdzie taniej w uzytkowaniu). wogle cięzko jest na tej dzialce cos postawic i nie wykluczam ze następne budynki mogą powstać gdzie indziej (moze kiedys zarobię na postawienie domu).

poza tym wolę miec szambo bo da sie tak zrobic ze zaklad odbierając scieki moglby tez rozlac mi gnojowkę z ze zbiornika (oficjalnie tego nie robią ponoc).

 

thz za radę

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

gg#: 1277053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie się udać do wydziału budownictwa w gminie ! jakichś informacji powinni udzielić .

bylem kilka dni temu.

gmina nie ma planu zagospodarowania i dostalem wniosek itp.

obaczymy co dalej.

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosze temat, ponieważ od kilku m-cy "walczę" ze znaleziem uczciwego projektu na zbiornik do gnojowicy o pow. 24m3. Początkowo prowadziłam rozmowy z Wykonawcą, który miał zająć się stroną formalną (dokumentacja itd.) oraz wykonawstwem, rozmowy prowadziłam od sierpnia 2006 r., ale facet tak kombinował, że straciłam do niego zaufanie i walkę zaczynam na nowo. Stad sama podjęlam walkę z załatwieniem formalności, ale żeby złożyć wniosek o zgłoszenie budowy w Starostwie potrzebuje m. in. projektu i tu zaczynają się pierwsze schody. Czy jest w okolicach Szczecina jakas firma wykonująca takie projekty, albo jakieś przedstawicielstwo. Ciężko coś konkretnego znaleźć w necie. Jeśli chodzi o wykonawstwo to, znalazłam 3 firmy zajmujące się wykonawstwem - 1 w Stargardzie, a 2 w Pyrzycach, jednak portfel zamówień na ten rok mają wypełniony. Bedę wdzięczna za wszelkie informacje na temat namiarów na firmy zajmujące się projektowaniem i wykonawstwem takich inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...