Skocz do zawartości
PawelRolnik

Wyciąg obornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów !!

Mam zamiar zamątować u siebie wyciąg obornika. Problem tkwi w tym że, moja obora jest dosyć nie typowa i nie wiem jaki na jaki wyciąg się zdecydować. Zrobiłem na paint rysunek pomocniczy. Koledzy pomóżcie

Jakie wyciągi możecie mi polecić ? Ile będzie to mnie więcej kosztować ?

Rysunek :

http://images47.fotosik.pl/1872/97e7d61abd8fffbegen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darował bym sobie wyciągi a poszedł w stronę miniładowarki która wygarnie obornik a także przywiezie ściółkę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zainwestował w zgarniaki hydrauliczne dwa do tyłu i 1 prasę na bok do płyty gnojowej. Nie napisałeś jak jest odległość od obory do płyty w razie kilku metrów trzeba by było tylko ocieplić na zimę i powinno być ok. Co do kosztów to nie wiem to zależy od długości obory i materiałów z których zostanie wykonana, ale niem radził bym na tym za bardzo oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mini ładowarka nie zda egzaminu bo może przejazd w oborze jest tylko że przed kanałami gnojowymi stoją słupy które podtrzymują strop.Przeszkadzały by one w wygarnianiu obornika. Dzięki za pomysł ale nie wypali u mnie.

HOKTOR odległość obory od płyty gnojowej jest dosyć mała ok. 5m. Mam oborę ze stropem więc w zimę w oborze jest naprawdę ciepło ale jak piszesz ocieplenie na pewno nie zaszkodzi. Co do długości to nie napiszę wam dokładnie (mogę iść zmierzyć) ale dłuższa część składa się z 12 stanowisk a z drugiej z strony z 6. Obora nie jest duża ale wywalaie obornika ręcznie sprawia wiele kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pomysł ze zgarniakami hydraulicznymi na pewno wypali. Poszukaj dobrej firmy i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi