Skocz do zawartości
wodzumz

Jaki ciągnik na 7ha ziemii???

Rekomendowane odpowiedzi

tak czytam jaki sprzęt macie na swoje potrzeby to mnie powala. ja mam na 30ha 60+jumza. dodam że obrabiamy to razem z ojcem i dodatkowo oboje pracujemy. w moich stronach to 30 czy papaj obrabia nawet 25-30ha. a jest jeden zapaleniec co 30 orze ok. 60ha.

ale wracając do tematu. zależyy w ilu kawałkach masz te 7ha i jakimi środkami dysponujesz. do wiekszego ciągnika jest potrzebny większy sprzęt.

chociaż dziś np. jumz czy starszy MTZ jest cząsto tańszy niż nasza 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bierz U-1014 bo misiek rolnik tym jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może taki zestaw klik

 

a tak poważnie to c-330 i fm255 lub 3512 to ma podobne spalanie jeśli chodzi o oszczędność paliwa. Na kożyść fm przemawia komfort przacy, moc silnika i podnośnika (c-330 ok. 750 kg, fm255 -1070kg, u3512 -1330kg). Muj 3512 hodzi w agregacie o serokości 2,8m (ciężka brona + 2 wałki) choć mugł by pociągnąć czasami nawet większy a ciqapek to miał by z nim problem (podnieść podniesie ale w polu to raczej go nieruszy). na kożyść ciapka przemawia cena zakupu (połowa ceny 3512) no ale i możliwości jednak sąmniejsze. Najlepiej było by kupić c-360 (cena poruwnywalna z ciapkem) ale 60 więcei spala paliwa więc jak zaoszczęgzisz na kupnie ciągnika to wydzsz na paliwo. Ja bym radził fm lub 3512.

 

ja mam na 16,5ha 330+tur i 3512 i bym jnego niechciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALBO KIROWETZ K701i I DASZ RADE OBROBIC W JEDEN DZIEN A JAK CHCESZ W POL DNIA TO FENDT936VARIO
TAK chyba siew i żniwa na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśku, obserwuje cie od jakiegoś czasu i widze, że jesteś jak pingpong w słoiku, dotkniesz słoik, to pingpong skaka jak pierdolnięty.

W tym temacie pierwszy rozpocząłeś gadanie głupot, że na 7 ha ziemi proponujesz traktor 160 lub 180 konny i obrażasz wszystkich nas użytkowników forum, oraz rolników z krwi i kości, którzy nie wychwalają sie jak ty swoim "cudownym" 1014.

Więc należało by chyba przeprośić w pierwszej kolejności BUBU, za tą pipe, oraz zastanowić sie mocno nad swoimi poczynaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatamarty.323a -dziękuję, Szacunek dla Ciebie.. misiek_rolnik - ile Ty masz lat ? Twoje posty "sugerują", że niewiele..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 7ha to ja polecam 330- sprzęt dobry i niezawodny Mało pali, niezwykle wytrzymała skrzynia, w silniku jeżeli zrobisz wymienisz tuleje i tłoki co parę tysiecy motogodzin to reszta będzie chodzić idealnie( wał jest nie do zdarcia). Nawet jak się jakaś drobna usterka trafi to szybko i tanio naprawisz. Ja mam 330 z 86 roku i maszyna świetna, teraz to nawet z prasą sipma z224/1 chodzi i sobie radzi całkiem dobrze . Poszukaj 330 z lat siedemdziesiątych albo z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych a będziesz zadowolony.

 

A jakie masz ziemie?

Na forum ppr to dziwną rzecz obserwuje, że wszyscy najeżdzają na ursusa, cały czas. Nie twierdze że ursusy są the best, ale mi się wydaje, że tej marce troszkę więcej szacunku się należy

 

A co do miśka rolnika to wierze że Twój 1014 jest OK, ale nie obrażaj w wulgarny sposób innych użytkowników.

 

Ja najbardziej lubie forum i galerie http://www.agrofoto.pl/ ,

bo tam bardziej przyjazna atmosfera panuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie nasuwa taka opinia, że to forum traci swoją popularność, ale to sie dzieje przez takich nawiedzonych "fascynatów" typu misiek rolnik, którzy nie mają pojęcia, na czym polega udział w forum, że to nie jest zebranie wiejskie na temat "kto ma większe jaja", tylko skarbnica wiedzy dla nie tylko początkujących rolników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tata marty masz racje przepraszam za te ciagniki 160 180km ale to mialy byc zarty nie zrozumiales przykro mi i nie uwazam 1014 za najlepszy ciagnik zreszta nie podalem go jako przyklad na 7ha wiec to o czyms swiadczy ale nie lubie jak mi sie ktos dowala do mnie zwłaszcza ze nie ma racji. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprosić powinieneś użytkownika Bubu, oraz innych, których nazwałeś "burakami, cipami, pipami", bo to ich obraziłeś, a to że nie pochwaliłeś sie swoim 1014 w tym temacie to tylko jedyny wyjątek, bo praktycznie we wszystkich tematach chwalisz sie swoim traktorkiem i wywyższasz go ponad NH, JD, czy Fendta, co jest bynajmniej bezpodstawne. Każdy ma jakiś lepszy czy gorszy ciągnik, ale dla każdego jest to, na co go stać, co uważa za dobre dla siebie i potrzeb gospodarstwa i w każdym przypadku dla każdego użytkownika danego sprzętu jest to ta wyjątkowa maszyna, czy to 330, czy fendt 930 vario i narzucanie komuś na siłe, że to właśnie jego sprzęt jest najlepszy jest nie na miejscu i ludzie kulturalni sie tak nie zachowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyle czola i zgadzam sie z toba to co teraz napisales byla madre ale zaznaczam jeszcze jedno nigdy nie wywyzszylem ursusa ponad fendta jd czy nh wyrazalem tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 7ha to ja polecam 330- sprzęt dobry i niezawodny Mało pali, niezwykle wytrzymała skrzynia, w silniku jeżeli zrobisz wymienisz tuleje i tłoki co parę tysiecy motogodzin to reszta będzie chodzić idealnie( wał jest nie do zdarcia). Nawet jak się jakaś drobna usterka trafi to szybko i tanio naprawisz. Ja mam 330 z 86 roku i maszyna świetna, teraz to nawet z prasą sipma z224/1 chodzi i sobie radzi całkiem dobrze . Poszukaj 330 z lat siedemdziesiątych albo z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych a będziesz zadowolony.

 

A jakie masz ziemie?

Na forum ppr to dziwną rzecz obserwuje, że wszyscy najeżdzają na ursusa, cały czas. Nie twierdze że ursusy są the best, ale mi się wydaje, że tej marce troszkę więcej szacunku się należy

 

A co do miśka rolnika to wierze że Twój 1014 jest OK, ale nie obrażaj w wulgarny sposób innych użytkowników.

 

Ja najbardziej lubie forum i galerie http://www.agrofoto.pl/ ,

bo tam bardziej przyjazna atmosfera panuje

 

 

KUP SE KIROWCA i na pewno będziesz zadowlony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 powinna ci wystarczy ale jak chcesz miec zapas sily w orce czy pojechac np. po nawozy kupuj 360 lub fergusona 255 lub pochodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360 na 7 hektarów? Nie będzie miała co robić a swoje spali... Albo władek albo ciapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie chłopak ma ziemie.Jeśli ciężką rędzine to 330 nie wystarczy(będzie prawie stał w miejscu) mf 255 byłby dobrym wyborem ale na lżejszych ziemiach,a 60-tka za dużo pali jak na swoje 52 KM i mało zrobi.Napisałem to co myśle.Nie napiszę natomiast co wybrać,bo sam stoję nad dylematem co kupić na 10ha ciężkiej ziemi,myślałem nad zetorem 8011,ale za ciężki,chyba odpowiedni jest 7011(z moich obliczeń wynika,że spali trochę więcej od 360 a zrobi duzo.7011 jest koncepcją na moje ziemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet i na taki arreal nie kupowal bym 330. Wole miec zawsze zapas mocy niz redukowac. Moim zdaniem najlepszym wyborem bylby MF 255 on sie nadaje i do transportu i w pole a spali bardzo malo z tego co sie orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup sobie 360 ursusa albo 330 napewno ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...