Skocz do zawartości
wodzumz

Jaki ciągnik na 7ha ziemii???

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągnik bez dokumentów mnie nie interesuje !

 

Dlatego napisałem wart swojej ceny(patrz-ciągnik bez dokumentacji-ogł.),bo nie ma tak tanich 4011,chyba,że do kompletnego remontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma tak tanich 4011,chyba,że do kompletnego remontu.

U mnie w okolicy była do sprzedania 40 za 5tys gotowa w pole, nawet opony dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko białoruskiej granicy można kupić sporo 4011 za 1000 - 1500 zł z zewnątrz wyglądających podobnie jak ta na zdjęciu. Ludzi zyjący tam nie znają realnej wartości tego sprzętu i sprzedają go tak tanio zwłaszcza w takich wioskach gdzi głównie starzy ludzie żyją i myślą że tak stare maszyny są juz nic niewarte zwłaszcza jeżeli kupujący ma silny dar przekonywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozebraliście mój post na drobne . Marcinku za tą kasę można kupić ciągnik z dokumentami i w dodatku na chodzie. Nigdzie nie napisałem że ma być to ciagnik w pełni sprawny. Moje zainteresowanie mechaniką od 5 roku życia na pewno zaowocuje po 2 -3 miesiącach maszyną typu : strzała południa Moze jestem jakiś głupkowaty ale wolę kupić ciagnik za 6 - 7 tyś dołożyć do niego drugie tyle ( wariant pesymistyczny ) i w takim wypadku wiem co mam. Oczywiscie mozna by wywalić 15- 18 tyś i z czystymi rączkami wyjechać w pole ale to nie dla mnie bo i tak po paru godzinach pracy okaże się że połowa ciagnika to złom i trzeba wrócić do punktu wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ten temat i już mogę go skończyć. Kika miesięcy temu kupiłem Ursusa C 360 3P. Już pracuje w gospodarstwie i jest bardzo wdzięczny. Wymieniłem tylko starą prądnicę na alternator od poloneza. Mogę polecić 3p innym, którzy posiadają podobne gospodarstwa. Myślę, że w gospodarstwie większym poradziłby sobie bez problemów. Jedynym warunkiem żeby w.w Ursus był sprawny i bezawaryjny jest dbanie o niego tzn. dokonywanie kontroli i wymiana zużywajacych się części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam na taki areał C-360-3p.niskie spalanie,prosta obłsługa,nie drogie i dostępne części.U mnie do tego roku pracował na 27 ha.III-IV kl. ziemi z 3-pługiem i 2,70 kultywator+brona , 21 lat.Teraz ma pomocnika.Jeżeli się zdecydujesz kupuj tylko całość w oryginale(chodzi głównie o silnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam mf 255

niskie spalanie

dobre zawieszenie

lekko idzie z pługiem 3

rozwija dużą prędkość z bronom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwija dużą prędkość z bronom

Co przez to rozumiesz?

nawet z bronisławą jedzie szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też najprawdopodobniej będe miał taki areał około 10ha i jaki ciągnik będzie najlepszy na początek, dodam że gospodarstwo na 99% będzie się powiększać i napewno w przyszłości kupie mocniejszy ciągnik, ale myśle teraz o pierwszym ciągniku który narazie będzie do wszystkich prac, a później do kosiarki i lżejszych prac polowych, czy MF 255 będzie do tego najlepszy czy coś innego do, ok 25 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene to kupisz MTZ 82 i o rozrastanie nie bedziesz sie bał, szybko obrobisz i tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też najprawdopodobniej będe miał taki areał około 10ha i jaki ciągnik będzie najlepszy na początek, dodam że gospodarstwo na 99% będzie się powiększać i napewno w przyszłości kupie mocniejszy ciągnik, ale myśle teraz o pierwszym ciągniku który narazie będzie do wszystkich prac, a później do kosiarki i lżejszych prac polowych, czy MF 255 będzie do tego najlepszy czy coś innego do, ok 25 tys zł
Kup sobie C-360-3P ciagnik dobry do wszystkiego i oszczedny Tego MF-a odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort? a jaki możesz mieć komfort w zwykłych kabinach które maja 360, czy 255, jedynie taki, że deszcz na głowe nie leci, oczywiście poza MF 255 z oryginalną kabina jaka była montowana np w 4514.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja polecam ltz 55KM 4x4.moze komfort nie super ale nie tragedia cieplo radia tez mozna sluchac no i naped na przod.wlaczany samoczynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja polecam ltz 55KM 4x4.moze komfort nie super ale nie tragedia cieplo radia tez mozna sluchac no i naped na przod.wlaczany samoczynnie.

 

To jest ten chłodzony powietrzem,ma 55KM?Bo wiem,że jakieś LTZ sa chłodzone powietrzem,może się myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ten.sielnik jak u wladimirca tylko ze 4cylindry.u nas robil podorywke 5x35 pod gore w ile i temp oleju80 st.jest orbitrol wyjscia na tura z przodu tylko ogrzewanie zmienilismy z olejowego.teraz jest z chlodzenia silnika i momencik jest w srodku goraco.a na lato sie to demontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli posiadasz ten ciągnik?Ie skopci na hektar orki, mth lekkiej roboty?Przedni napęd awaryjny?Chyba byłby dobry jkako zastępca 360 na 8-10ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...